خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » خطر کردن در مقابل انتخاب مسیر امن

خطر کردن در مقابل انتخاب مسیر امن

شما ممکن است تا کنون به دام این فریب افتاده باشید، نام این عنصری که به تدریج شما را از درون خالی و تهی می سازد، امنیت است. بسیاری از ما تمام توان و نیروی خود را در زندگی صرف پیدا کردن این عنصر خیالی می کنیم که تصور می نمائیم با به دست آوردن آن، بقیه عمر را در سکون و آرامش طی خواهیم کرد.شاید شما هم جزو افرادی هستید که خیال می کنید اگر به اندازهٔ کافی دوراندیش باشید،اهل خطر کردن نباشید، پولهای خود را ذخیره کنید، مقدار زیادی از جمله خانه، ماشین، با اثاثیه و حساب بانکی داشته باشید، در آن صورت از موقعیت امن و بی مخاطره در زندگی برخوردار هستید، در صورتی که همه اینها پوچ و بی معنی است.

خطر کردن

امنیت را بر خطر کردن ترجیح ندهید

چنین طرز فکری صرفاً شما را به سوی یک زندگی امن، قابل پیش بینی و نافرجام سوق می دهد، که چیزی نیست جز پیگیری تصور و خیال باطلی به نام امنیت، و تا پایان عمر هم احساس خلاً کردن. خیلی ساده و روشن بگویم، چیزی به نام امنیت بیرونی وجود ندارد و فقط افراد نامطمئن و متزلزل آن را دنبال و جستجو می کنند.امنیت و آرامش را در اشیا جستجو کردن چیزی جز اشتباه و غفلت نیست. با وجود این، در امریکای امروز، تصوری که مردم از امنیت دارند، در تظاهرات عینی، نظیر پول، خانه، شغل، مدرک تحصیلی یا داشتن همسری مشهور که صاحب مشخصات بالا باشد، تجلی می کند. تمام این عناصر بیرونی است، و به هیچ وجه ضامن خوشبختی و امنیت نمی باشد. امنیت بیرونی افسانه ای بیش نیست. این چیزها می آیند و می روند و بستگی به عوامل گوناگونی دارند که روی آنها، شما به عنوان یک فرد، مطلقاً کنترلی ندارید. مهمتر از آن اینکه، حتی اگر تمام این اشیا را در اختیار داشته باشید و صددرصد مطمئن باشید که هیچ وقت هم آنها را از دست نمی دهید، هنوز همانقدر از نظر امنیت در معرض خطر هستید که یک گدای بی پول شیر گذر.

بدون خطر کردن نمیتوانید موفق شوید

خطر کردن

چیزی به نام امنیت بیرونی وجود ندارد، و در یک جامعه فعال و پرتحرک، نه تنها امنیتی نیست بلکه هرگز هم وجود نخواهد داشت. نوع دیگری از امنیت وجود دارد که اگر آن را به دست آورند، و به بچه های خود بی آموزید که آن را کسب کنند، برای تمام عمر تصویر نادرستی که از یک امنیت خیالی و غیر واقعی دارید، از میان خواهد رفت، و آن سکون و آسودگی درونی است، یعنی به خود و قابلیت خود برای مقابله و رویارویی با هرگونه موقعیتی ایمان داشتن و تواناییهای بالقوهٔ خود را پذیرفتن و باور نمودن، و ایمنی درونی را به عنوان یگانه و تنها آرامش واقعی قبول کردن  اینها همان سرمایه هایی است که آرزو داریم فرزندانمان به ان دسترسی پیدا کنند. از هنری فورد (یکی از بنیاد گزاران صنعت ماشین سازی) که ثروت زیادی در دوران زندگی خود جمع آوری کرد، نقل می کنند که گفته است:اگر نقطه اتکای شما برای کسب استقلال پول است مطمئن باشید هرگز آن را به دست نخواهید آورد. تنها (سرمایه هایی) که در این جهان به انسان امنیت و تأمین واقعی میدهد، دانش، تجربه، قابلیت و شایستگی است.»

بچه ها را جوینده بار آورید 

خطر کردن

اگر نقل قول بالا را به عنوان فلسفه زندگی قبول داشته باشید و به بچه های خود بیاموزید برای کسب امنیت، بین این دو تفاوت بگذارند،در واقع آن ها را تشویق نموده اید به جای آنکه با خیال و تصور باطل امن و امان بودن ذهن خود را مشغول نگاه دارند، از خطر کردن استقبال کنند.بجه هایی که به آرامش درونی خود ایمان و اعتقاد دارند، برای هدفیابی و پیدا کردن راه زندگی و پیدا کردن پاسخی برای مسائل خویش، به درون و ضمیر خود رجوع می نمایند و جواب خود را در اشیا جستجو نمی کنند. برای نمونه اگر برنامه سفری به یک اردوی تابستانی پیش بیاید، از این موقعیت جدید استقبال می کنند چون اطمینان دارند از عهده مسائلی که پیش می آید، بر خواهند آمد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

خفگی

خفگی .انواع آن و کمک های اولیه برای هر کدام

خفگی عارضه ای است که در نتیجه قطع تنفس به شخص دست میدهد. و او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *