خانه » فناوری های نوین » موبایل » 1 روش غیر فعال‌ سازی تاچ در گوشی

1 روش غیر فعال‌ سازی تاچ در گوشی

فرض کنید قصد این را دارید که فیلمی را از روی دستگاه هوشمند برای فرزند خود پخش نمایید و قصد دارید لمس صفحه‌ نمایش توسط فرزندتان را غیر فعال نمایید. به همین منظور در این مطلب از مجله ی پارسی وان غیر فعال سازی تاچ در گوشی آیفون صحبت خواهیم کرد.

1 روش غیر فعال‌ سازی تاچ در گوشی

غیر فعال سازی تاچ در گوشی

در این شرایط قابلیتی کمتر شناخته شده با عنوان Guided Access که از جمله قابلیت‌ های منحصر به‌ فرد سیستم‌ عامل آی‌ او‌ اس می باشد، به شما این امکان را خواهد داد تا قابلیت تاچ و یا همان لمس صفحه را در محدوده‌ ای از صفحه‌ نمایش که موردنظر تان می باشد ، غیر فعال نمایید.

غیر فعال سازی تاچ

روش غیر فعال‌ سازی تاچ در گوشی

از فهرست اپلیکیشن‌ها به Settings مراجعه نمایید و در ادامه از بخش General روی Accessibility کلیک کنید. کلید وضعیت مقابل Guided Access را به حالت فعال تغییر وضعیت بدهید.

اپلیکیشن دلخواهی را که قصد دارید قابلیت لمس صفحه در آن غیرفعال گردد، اجرا نمایید. در ادامه سه مرتبه کلید صفحه اصلی (Home) را فشار داده تا میانبر های کاربردی برای شما ظاهر گردند.

گزینه Guided Access را انتخاب کنید. با استفاده از گزینه به‌ نمایش در آمده روی صفحه‌ نمایش، بخشی از صفحه را که قصد غیر فعال کردن قابلیت لمسی در آن را دارید انتخاب نمایید (با تغییر ابعاد محدوده مشخص، قادر خواهید بود محدوده غیر فعال‌ سازی را به کل صفحه‌ نمایش گسترش بدهید).

از قسمت بالا و سمت راست روی گزینه Resume فشار وارد کنید تا تغییرات ذخیره گردند و لمس صفحه‌ نمایش در محدوده انتخابی غیر فعال گردد.

فراموش نکنید که برای بازگشت به حالت اولیه کافی  می باشد که سه مرتبه روی کلید اصلی (Home) فشار وارد کنید و پس از وارد کردن پین‌ کد امنیتی، از قسمت بالا و سمت چپ روی گزینه End فشار وارد نمایید.

غیر فعال سازی تاچ

امیدواریم خوانندگان همیشگی مجله ی پارسی وان از این مطلب که در مورد یک روش غیر فعال‌ سازی تاچ در گوشی های هوشمند آیفون بود بهره لازم و کافی را برده باشند و مطالب دیگر ما را دنبال نمایند و با ارائه ی نظرات مفید خود ما را در تهیه ی مقالات مفید تر یاری نمایند .

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *