خانه » کامپیوتر و اینترنت » 4 نرم افزار جادویی دسترسی به کامپیوتر از راه دور

4 نرم افزار جادویی دسترسی به کامپیوتر از راه دور

در برخی مواقع اتفاق می افتد که در یک زمان مشخص باید فایلی را ارسال کنید و یا کار مهمی را با کامپیوتر انجام بدهید، و در این لحظه شما در ترافیک ، خارج از محل کار و یا منزل ، مهمانی و یا هر جای دیگری هستید و دسترسی به سیستم خود ندارید. حتی ممکن است کار مهم خود را فراموش کرده باشید و هنگامی که این مساله به ذهن شما برسد سیستم در دسترس شما نباشد. در این مطلب برای حل این مشکل راه حلی به شما ارائه می کنیم که بتوانید از راه دور کامپیوتر خود را هدایت کرده و با دسترسی به کامپیوتر از راه دور امور کامپیوتری خود را در زمان مقرر به انجام برسانید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی از راه دور به یک سیستم کامپیوتر شاید در اولین نگاه مورد استفاده درصد زیادی از کاربران بخصوص در کشور ما قرار نگیرد؛ ولی آنهایی که این کار را انجام داده باشند، تصدیق کرده اند در مواقعی این دسترسی بسیار کاربردی و حتی نجات‌ بخش می باشد.اتصال و دسترسی به کامپیوتر ها از راه دور می‌ تواند دلایل مختلفی داشته باشد مثلا” انجام کاری روی کامپیوتری در شرکت یا اداره، رفع ایراد روی کامپیوتر مقصد که کاربر آن در دسترس یا وارد نیست و در مواردی هم مدیریت فایل‌ ها و یا وبسایتی روی یک کامپیوتر سرور. برای این دسترسی از راه دور راهکارهای مختلفی وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی به کامپیوتر با TeamViewer

نرم‌افزار TeamViewer گزینه نخست دسترسی از راه دور می باشد. TeamViewer به کاربران اجازه می‌ دهد بدون نیاز به دانش فنی و به آسانی ارتباط از راه دور را برقرار کنند و البته نکته مهم در مورداین سرویس این است که به‌ صورت کاملا” رایگان عرضه می‌ گردد. روش کار با TeamViewer بسیار ساده و آسان است. زمانی که این نرم‌ افزار را روی کامپیوتر مقصد نصب و اجرا می‌ نمایید، کدی در ذیر گزینه Allow Remote Control به‌عنوان ID این کامپیوتر نمایش داده می‌ شود. به علاوه، رمز عبوری هم به‌ شکل تصادفی برای شما تولید می‌ گردد که می‌ توانید با کلیک روی آن، رمز عبور دلخواه خود را جایگزین نمایید. سپس، بعد از آن با نصب و اجرای همین نرم‌ افزار روی کامپیوتر مبدأ و ورود ID و رمز عبور در قسمت Connect to Partner، صفحه مانیتور کامپیوتر مقصد را مشاهده می کنید و به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. در این نرم افزار  سیستمی برای مدیریت کامپیوتر های هدف از طریق یک حساب کاربری وجود دارد. به این صورت که با ایجاد یک حساب کاربری و ورود به آن روی کامپیوتر های مبدأ و مقصد، می‌ توان بدون نیاز به ورود ID و رمز عبور به راحتی به کامپیوتر مقصد اتصال پیدا کرد.

از دیگر نقاط قوت TeamViewer پشتیبانی آن از دستگاه‌ ها و پلتفرم‌ های مختلف می باشد. علاوه بر نسخه سیستم‌ عامل‌ های ویندوز، مک و لینوکس که از سایت teamviewer.com قابل دانلود می باشد، شما قادر خواهید بود با نصب نسخه همراه این نرم‌ افزار روی گوشی‌ های اندرویدی، آیفون و حتی بلک‌ بری، به وسیله تلفن همراه خود نیز به کامپیوتر مقصد دسترسی پیدا نمایید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی به کامپیوتر از راه دور با Remote Desktop Connection

با توجه به سابقه دسترسی از راه دور، شرکت Microsoft از مدت‌ ها قبل برنامه‌ ای برای ارتباط با یک کامپیوتر ویندوزی در خود ویندوز ایجاد کرده است. نام این برنامه Remote Desktop Connection یا به اختصار RDC می باشد. کار با RDC بسته به نوع دسترسی از راه دوری که انتظار دارید، می‌ تواند ساده یا پیچیده باشد. مزیت بزرگ این نرم‌ افزار آن است که نیازی به نصب روی کامپیوتر مقصد ندارد و با فعالسازی گزینه Allow Remote Assistance در بخش Properties System روی کامپیوتر مقصد، امکان ارتباط با آن فراهم می گردد. ولی شاید عیب اصلی این نرم افزار، این باشد که برای اتصال به یک کامپیوتر باید نام آن (اگر هر دو کامپیوتر در یک شبکه باشند) یا IP آن را بدانید. اگر بخواهید از بیرون یک شبکه به کامپیوتری در داخل آن دسترسی پیدا کنید، حتی دانستن IP آن نیز کافی نخواهد بود و باید تنظیماتی در روتر برای انجام این ارتباط صورت بگیرد.

ولی اگر شرایط مذکور برای ارتباط به وسیله RDC فراهم گردد، دسترسی به کمک این برنامه آسان و سریع خواهد بود. RDC همچنین تنظیمات مختلفی مربوط به کیفیت نمایشگر، صدا و خود اتصال را در اختیار کاربران قرار می دهد تا کاربران بتوانید از برقراری یک ارتباط پایدار اطمینان حاصل نمایند. مایکروسافت در این زمینه کاربران دیگر سیستم عامل‌ ها را هم فراموش نکرده و شما می‌ توانید با استفاده از  Remote Desktop Connection روی کامپیوتر های مک یا سیستم عامل‌ های اندروید و iOS، از طریق دستگاه‌ های مختلف به یک کامپیوتر ویندوز دسترسی پیدا کنید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

Chrome Remote Desktop برای دسترسی به کامپیوتر از راه دور

Chrome Remote Desktop در اصل یک افزونه برای کروم می باشد که یک افزونه جهت دسترسی به کامپیوتر از راه دور است و برای بهره‌ گیری از آن باید مرورگر کروم روی هر دو کامپیوتر مبدأ و مقصد نصب شده باشد. راه‌اندازی Chrome Remote Desktop کمی پیچیده‌ تر از دو گزینه قبلی می باشد. در نخستین گام باید روی کامپیوتر مقصد افزونه را دانلود و نصب نمود (از طریق web store کروم). با اجرای این افزونه، از شما خواسته می‌ شود با اکانت گوگل‌ خود وارد شوید و به این افزونه اجازه دسترسی دهید تا بتواند به وسیله حساب کاربری شما، کامپیوترهای مقصد، را مدیریت نماید. سپس با کلیک روی گزینه Enable Remote Connections و تائید آن، فایل نصبی نرم‌ افزاری به نام Chrome Remote Desktop App دانلود می‌ گردد. آن را اجرا کرده و سپس برنامه را نصب نمایید و سپس دوباره به سراغ افزونه می‌ روید و این‌ بار از شما خواسته می‌ شود که کدی شش رقمی را برای انجام ارتباط با این کامپیوتر تعیین نمایید. پس از این مرحله، کامپیوتر مقصد برای دسترسی از راه دور آماده می باشد. این کار را می‌ت وانید برای چند کامپیوتر مقصد دیگر نیز انجام بدهید. اکنون با نصب این افزونه روی کامپیوتر مبدأ و ورود به حساب کاربری‌ خودتان لیست کامپیوتر های مقصد را مشاهده می‌ نمایید و با کلیک روی یکی از آنها و تایپ کد شش رقمی تعیین‌ شده برای آن کامپیوتر به کامپیوتر مقصد دسترسی می یابید و می‌ توانید از آن استفاده نمایید. ارتباط از طریق افزونه Chrome Remote Desktop سریع می باشد، ولی ایراد اصلی آن، ارائه نشدن نرم‌ افزارهای موبایلی برای آن و همچنین نبود پشتیبانی درست می باشد.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

استریم از راه دور برای دسترسی به کامپیوتر از راه دور

نرم‌ افزار دیگری که در بحث دسترسی از راه دور طرفدارانی پیدا کرده است، Splashtop می باشد. Splashtop در حالت پایه شبیه به TeamViewer  می باشد، ولی با دو برنامه متفاوت برای دستگاه مبدأ و کامپیوتر مقصد. Splashtop Streamer روی کامپیوتر مقصد و بر روی سیستم عامل های ویندوز و یا مک نصب می‌ گردد و Splashtop Personal app روی کامپیوتر یا موبایلی که می‌ خواهید به وسیله آن متصل شوید. با نصب این دو برنامه که کار آسانی هم می باشد، Splashtop به شما اجازه می‌ دهد به کامپیوتر هایی که با دستگاه مبدأ در یک شبکه هستند دسترسی پیدا کرده و کار خود را روی سیستم مقصد انجام دهید. قدرت Splashtop در پخش چند رسانه‌ای از راه دور خودش را نشان می‌ دهد. پس اگر دوست دارید با تبلت ، فیلمی را از روی کامپیوتر دیگری در خانه پخش نمایید، می‌ توان روی این برنامه حساب باز کرد. البته قابلیت‌ های Splashtop به پخش فیلم و صدا محدود نمی‌ گردد و این برنامه امکان دسترسی به فایل‌ ها و اجرای نرم‌ افزار ها را هم به شما خواهد داد. متاسفانه در نسخه شخصی یا Personal این نرم‌ افزار اجازه دسترسی اینترنتی به کامپیوتر مقصد وجود ندارد و برای این کار باید از نسخه‌ های بیزینسی آن استفاده کرد که رایگان نیست.

 

منبع : https://www.parsi1.com/

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *