خانه » کامپیوتر و اینترنت » معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

در دنیای دیجیتال دو نوع کاربر وجود دارد، یکی آنهایی که از Evernote استفاده می‌ نمایند و آنهایی که از این ابزار استفاده نمی کنند. دسته‌ اول اگر این ابزار فوق‌ العاده را از آنها بگیرید، زندگی‌ شان مختل می‌شود و دسته‌ دوم هم مرتب از دسته‌ اول خواهند شنید که ” اورنوت ” چقدر فوق‌ العاده است و چقدر می‌ تواند خیالشان را بابت نگهداری اطلاعات راحت کند. برای آشنایی بیشتر با اورنوت در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

نصب و شروع کار با اورنوت

اورنوت در حالت پایه، رایگان بوده و روی هر پلتفرمی که فکرش را بکنید عرضه شده است.از ویندوز گرفته تا، مک، اندروید، iOS و حتی بلک‌بری از آن پشتیبانی می کنند. برای شروع کار با اورنوت از دو طریق می‌توانید عمل نمایید : از طریق وبسایت اورنوت، با رفتن به نشانی evernote.com گزینه‌ ثبت‌ نام را بزنید و مراحل آن را دنبال نمایید.

راه دیگر برای استفاده از آن، ایجاد حساب کاربری اورنوت با استفاده از نرم‌ افزار آن، چه روی رایانه و چه روی موبایل است که تفاوتی با حالت آنلاین آن نمی کند. برای حساب اورنوت به یک ایمیل و رمز عبور نیاز خواهید داشت و البته این امکان را هم دارید که با اکانت گوگل‌ خود در سرویس ثبت‌ نام کرده و از آن استفاده کنید.

شما می توانید بعد از ایجاد حساب کاربری، روی هر دستگاه دیگری که بخواهید از اورنوت استفاده نمایید، تنها کافی است با ایمیل و رمز‌ عبور وارد حساب کاربری خود شوید. البته در مورد نصب و بهره‌گیری از اورنوت روی دستگاه‌ های مختلف توجه نمایید که این سرویس بتازگی برای حالت رایگانش محدودیت دو دستگاه را اعمال کرده است، یعنی غیر از فضای آنلاینش که به‌عنوان دستگاه محاسبه نمی‌ شود، تنها دو دستگاه دیگر را می‌ توانید به حسابتان متصل نمایید.

معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

یادداشت‌ برداری

 Evernote یک ابزار یادداشت‌ برداری است و قاعدتا” همه‌ چیز حول این یادداشت‌ ها می‌چرخد. ولی بگذارید یک چیز را از همین ابتدا روشن نماییم: اگر می‌ خواهید واقعا به قدرت این سرویس پی ببرید، آن را به‌ صورت یک مخزن یادداشت‌ در کنار بقیه نبینید، بلکه سعی کنید به طور کامل از آن استفاده کنید! اورنوت سرویسی است که هر چه یادداشت‌ بیشتری در آن بگذارید، بیشتر به مفید بودن آن پی خواهید برد.

اورنوت برای یادداشت‌ ها کم نگذاشته و اینجا دیگر بحث یادداشت‌ های متنی نیست. حتی شما می‌ توانید در یادداشت‌ ها علاوه بر متن، دستنوشته (با ماوس،‌ انگشت یا قلم)، صدا، تصویر و حتی مکان درج کنید. در یادداشت متنی هم می‌ توانید مواردی مختلف مانند پررنگ بودن یا ایتالیک یا حتی های‌ لایت را داشته باشید و از ابزار های آن استفاده کنید. یعنی تقریبا اطلاعاتی نیست که نتوانی آن را در اورنوت ذخیره کرد. خیلی راحتمی‌ توان به آن ، به چشم یک مخزن اطلاعاتی نگاه کرد، نه فقط یک نرم‌افزار یادداشت‌ برداری ساده.

دفعه‌ بعدی که کسی به شما کارتش را داد، کافی است تصویر آن را در یادداشت‌ هایتان ذخیره کنید تا دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات تماس نباشید. با این قابلیت به راحتی می‌ توانید از شر یادداشت‌ های کاغذی یا کارت‌ های اضافی خلاص شده و دیگر نگرانی از بابت حجم کارت ویزیت ها نداشته باشید.

یادداشت‌ ها در اورنوت به‌صورت خودکار همگام‌ سازی می‌ شوند و نیازی نیست این کار را به‌ صورت دستی انجام بدهید. هر یادداشتی که ایجاد می‌ کنید یا تغییر می‌ دهید، در کنار آن علامتی به نشانه‌ در حال همگام‌ سازی نمایش داده خواهد شد که با اتمام این عمل،‌ علامت هم حذف می‌ گردد. البته اگر بخواهید، گزینه‌ای هم برای درخواست همگام‌ سازی به‌صورت دستی در منوی اصلی برنامه گنجانده شده است.

معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

ساختار

یادداشت‌ برداری و ذخیره‌ اطلاعات در اورنوت به آسانی صورت می‌ گیرد. در اورنوت همه‌ چیز در دفترچه‌ ها قرار می‌ گیرد. یعنی شما می‌ توانید دفترچه‌ های مختلفی ایجاد کرده تا یادداشت‌ ها را در آنها ذخیره نمایید. برای مثال دفترچه‌ای به‌ نام «یادداشت‌های شخصی» درست ‌کنید و یادداشت‌ های شخصی‌ تان را در آن بنویسید. نگران این هم نباشید که یادداشتی را در دفترچه‌ درستش بگذارید، دفترچه‌ یک یادداشت را می‌ توانید براحتی تغییر دهید. تعداد دفترچه‌ ها هم در حالت رایگان حداکثر دویست و پنجاه عدد است. در وهله‌ دوم، خود دفترچه‌ ها هم می‌ تواند در چیزی به نام «پشته» یا Stack قرار بگیرد. یعنی دفترچه‌ هایی را که به هم مربوط یا در مورد یک موضوع است، می‌ توان در یک پشته گذاشت که نظم بهتری داشته باشند.

بعلاوه، اورنوت ابزار دیگری هم برای دسترسی سریع به یادداشت‌ ها در اختیارکاربران : «تگ». هر یادداشت‌ می‌تواند تا صد تگ داشته باشد و از فهرست تگ‌ها می‌توانید به تمام یادداشت‌هایی که یک تگ خاص دارد دسترسی داشته باشید.

از جستوجوی پرقدرت اورنوت هم نمی توان غافل شد که بدون آن کاربران در دریای یادداشت‌ ها غرق می‌شوند. هنگامی که شما عبارتی را در فیلد جست‌وجو تایپ می‌ کنید، اورنوت عبارت ورودی شما را در همه‌ جا از جمله متن خود یادداشت‌ ها جست‌وجو کرده و به دنبال بهترین مورد و مرتبط ترین آن می گردد. بنابراین تنها با دانستن قسمتی از متن یک یادداشت به راحتی می‌ توان آن‌ را پیدا کرد.

Evernote برای حرفـه‌ ای‌ ها

اورنوت شاید در نگاه اول سرویس ساده و سرراستی به نظر بیاید اما آن‌ قدر جزئیات و ترفند دارد که کسانی که سال‌ ها مشتری آن بوده‌اند هم می‌ توانند کاربرد های جدیدی کشف کرده و از کشف خود هیجان زده شوند.

معرفی ابزار یادداشت برداری قدرتمند اورنوت

برخی از ترفندها

Web Clipper: مطلبی جالب در وب پیدا کرده‌اید و می‌خواهید آن را ذخیره نمایید، رویش یادداشت بگذارید یا به مطالب دیگر ارتباطش بدهید. اینجا افزونه‌ Evernote Web Clipper (برای فایرفاکس و کروم) به‌کار می‌ آید که همه‌ اینها را در خود دارد. کافی است آن را نصب کنید و با یک کلیک، صفحاتی را که می‌خواهید به دفترچه‌هایتان بفرستید. یک نکته‌ جالب این افزونه هم این می باشد که به جست‌وجوی گوگل هم مرتبط می‌ گردد یعنی هنگامی که صفحه‌ای را ذخیره کرده باشید و این صفحه در فهرست نتایج جست‌وجوی گوگل‌ خود باشد، افزونه آن صفحه را در کنار نتایج نمایش خواهد داد.

ارتباط میان‌یادداشتی: در حالت عادی Evernote را می‌توان در فهرستی از یادداشت‌ ها خلاصه کرد، اما یک ترفند ساده می‌ تواند یادداشت‌ها را از این حالت خشک درآورد. برای این کار از منوی یک یادداشت، گزینه‌ Copy Note Link را انتخاب نمایید و سپس این لینک را در هر یادداشت دیگری که می‌ خواهید قرار بدهید. با این کار، به آسانی می‌ توانید از یک یادداشت به یادداشت دیگر رفته و فهرست یا زنجیره‌ یادداشتی تشکیل بدهید. این ترفند برای استفاده از Evernote در تحقیق و جمع‌ آوری منابع بسیار مفید است.

جست‌وجو با قدرت: وقتی تعداد یادداشت‌ ها، دفترچه‌ ها و تگ‌ ها زیاد باشد، دیگر جستوجوی عادی جوابگو نخواهد بود و باید کمی حرفه‌ای‌ عمل کرد. Evernote غیر از جستوجو، به شما امکان فیلتر کردن نتایج را هم براساس مواردی مانند زمان، دفترچه و حتی حجم یادداشت خواهد داد. با بهره‌گیری از این امکان و ترکیب موارد آن، می‌ توانید مثلا به دنبال یادداشتی حاوی عبارت خاصی با تگ‌ های مشخص شده بگردید که هفته‌ پیش ذخیره کرده بودید و اکنون به آن نیاز دارید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *