خانه » کامپیوتر و اینترنت » 20 ابزار تغییر چهره با فتوشاپ برای انتخاب بهترین ها

20 ابزار تغییر چهره با فتوشاپ برای انتخاب بهترین ها

داشتن چهره ای جذاب و بدون ایراد یکی از آرزوهای هر فرد می باشد که برای رسیدن به آن حتی به روش‌ های مختلف پزشکی و یا غیر پزشکی، آن هم با صرف حوصله فراوان و هزینه‌ های نجومی اقدام خواهد کرد. اما برخی اوقات این مسئله برای هر شخصی جای سوال دارد که چه چیزی و یا چه مدلی بیشتر به او می آید و با آن جذاب تر می گردد . البته به کمک تغییر چهره با فوتوشاپ یعنی با کمک نرم‌ افزار فتوشاپ می‌ توانیم کارهای جالبی انجام داده و هر تغییری را بر روی چهره ی خود بسنجیم.

تغییر چهره با فوتوشاپ

تغییر چهره با فوتوشاپ

خوانندگان مجله ی پارسی وان ، با استفاده از این فیلتر که ادامه با آن ها آشنا می شوید و با اشاره‌ ای مختصر به هر قسمت از تصویر می‌ توانیم پیکسل‌ های آن ناحیه را جا‌ به‌ جا کرده و یا جمع کنیم و یا حتی نواحی خاصی را حجیم نماییم.

برای این منظور تصویر مورد نظر خود را در محیط فتوشاپ باز کنید و سپس از بخش فیلتر گزینه liquify را فراخوانی نمایید. این فیلتر روی پیکسل‌ های تصویر اعمال می گردد و امکان بازگشت روی آن پس از ذخیره شدن وجود نخواهد داشت. بهتر است پیش از فراخوانی فیلتر، با فشار همزمان دکمه‌های Ctrl+J از تصویر، یک کپی تهیه نمایید و سپس آن را روی اصل آن اعمال کنید و در صورت عدم‌ حصول نتیجه مورد نظر، کپی عکس مورد نظر را از قسمت لایه ها حذف نمایید.

با فراخوانی فیلتر، پنجره تنظیمات فیلتر نمایان می گردد و به کمک ابزارهای موجود در آن قادر خواهید بود به آسانی تغییرات دلخواه خود را بر روی تصویر اعمال کنید. در سمت چپ این پنجره 12 ابزار در 4 گروه وجود دارند. در سمت راست این پنجره هم گزینه‌ هایی برای تنظیم نحوه عملکرد ابزارهای انتخاب شده و تنظیماتی دیگر وجود دارند که در ادامه با آنها آشنا می شوید. در ابتدا اجازه بدهید تا شما را با ابزار های موجود در سمت چپ تصویر آشنا کنیم.

تغییر چهره با فوتوشاپ

تغییر چهره با فوتوشاپ و ابزار پیچ و تاب

به کمک ابزار پیچ و تاب ( Forward Warp ) به راحتی با درگ و حرکت ماوس روی تصویر می توانید پیکسل‌ های ناحیه مورد نظر خود را به سمت دلخواه هدایت و جا به‌ جا کنید.

تغییر چهره با فوتوشاپ و ابزار بازسازی

به کمک ابزار بازسازی ( Reconstruct ) می‌ توانید تغییرات اعمال شده توسط سایر ابزار ها را بی‌ تاثیر کنید و تصویر را به حالت اولیه باز گردانید.

هل دادن و تغییر چهره با فوتوشاپ

با استفاده از ابزار هل دادن ( Push Left ) می‌ توانید پیکسل‌ های تصویر خود را در موضع دلخواه به سمت بالا، پایین، چپ یا راست و با توجه به جهت حرکت ماوس انتقال دهید.

نقش چرخش ساعتگرد در تغییر چهره با فوتوشاپ

به کمک ابزار چرخش ساعتگرد (Twirl Clockwise) می‌ توانید پیکسل‌ های قسمت مورد نظر تصویر خود را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

نقش جمع‌ شدگی در تغییر چهره با فوتوشاپ

با استفاده از ابزار جمع‌شدگی (Pucker) پیکسل‌ های ناحیه مورد استفاده به سمت داخل جمع و ریزتر می‌ گردد؛ مثلا اگر بخواهید عضوی از صورت خود را کوچک تر کنید با استفاده از این ابزار به راحتی به مقصود خود خواهید رسید.

تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار باد کردن برای تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار باد کردن (Bloat) برعکس ابزار قبلی همان طور که از نامش پیداست باعث باد کردن و حجیم‌ تر شدن پیکسل‌ های ناحیه مورد نظر می‌ گردد و از آن می توانید برای بزرگ‌ تر کردن بخش دلخواه تصویر استفاده کنید.

ابزار آینه برای تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار آینه (Mirror) در محل مورد استفاده قرینه‌ ای از پیکسل‌ های کناری خود را با توجه به جهت حرکت ماوس به وجود خواهد آورد.

نقش ابزار تلاطم در تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار تلاطم (Turbulence) نیز همان‌ گونه که از نامش معلوم است برای ایجاد حالتی شبیه به تلاطم موج آب روی تصویر شبیه‌ سازی خواهد کرد.

ابزار ماسک انجمادی

هر یک از ابزارهای معرفی شده در قسمت های بالا با قلم‌ مویی به شکل دایره روی تصویر قابل استفاده می باشند؛ اما در صورتی که بخواهید قسمت خاصی از تصویر تحت‌ تاثیر ابزار انتخاب شده قرار نگیرد، می‌ توانید آن قسمت تصویر را اصطلاحا ‌ماسکه کنید. با استفاده از ابزار ماسک انجمادی (Freeze Mask)، در محل استفاده شده رنگ شفاف قرمزی اعمال می گردد و پیکسل‌ های آن ناحیه از اعمال تغییرات محافظت می‌ گردند.

تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار ذوب ماسک برای تغییر چهره با فوتوشاپ

به کمک ابزار ذوب ماسک (Thaw Mask) می توانید ماسک اعمال شده را پاک کرده و امکان اعمال تغییرات را در آن محل دوباره فراهم آورید.

ابزار دست برای تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار دست (Hand) هم در محیط اصلی فتوشاپ، در صورت اعمال بزرگنمایی بزرگ‌ تر از اندازه تصویر مانیتور ، جهت جا به‌ جا کردن مکان تصویر روی مانیتور و مشاهده همه نواحی تصویر استفاده می گردد.

نقش ابزار بزرگ نمایی برای تغییر چهره با فوتوشاپ

ابزار بزرگنمایی (Zoom) نیز برای اعمال بزرگنمایی روی تصویر جهت بررسی دقیق‌ تر یک ناحیه استفاده می‌ گردد که البته با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Space و کلیک ماوس نیز قادر خواهید بود عمل بزرگنمایی مثبت و Alt+Space وکلیک ماوس عمل کوچک نمایی را روی تصویر انجام بدهید.

سمت راست پنجره Liquify

سمت راست پنجره Liquify شامل چهار بخش می باشد که به شرح زیر است:

Tool Options: ابزارهای سمت راست همگی از جنس قلم‌ مو هستند و به کمک این قسمت خاصیت‌ هایی چون چگالی قلم، فشار قلم، اندازه قلم، چرخش قلم و تلاطم و آشفتگی آن را می توانیم تنظیم کنیم.

Reconstruction Options: به کمک این قسمت می توانید تغییرات اعمال شده روی تصویر را با توجه به گزینه‌ های انتخابی بی‌تاثیر کنید و تصویر اولیه را باز گردانید.

Mask Options: این بخش حاوی تنظیماتی برای ماسک اعمال شده روی تصویر می باشد و به کمک آن می‌توانید مدیریتی روی ماسک ترسیم شده داشته باشید.

View Options: این بخش تنظیماتی برای نمایش یا عدم نمایش بخش‌های مختلف فیلتر Liquify را فراهم می‌ کند.

Show Image: نمایش یا عدم نمایش تصویر اصلی.

Show Mesh : جهت اعمال تغییرات روی تصویر فتوشاپ یک شبکه توری روی تصویر ترسیم می کند و با حرکت هر جز‌ء این شبکه توری تصویر مورد نظر را تغییر خواهد داد. به کمک این گزینه قادر خواهد بود که این شبکه توری را نمایش بدهید و یا پنهان کنید.

Show Mask : این گزینه برای نمایش یا عدم نمایش ماسک اعمال کشته است و روی تصویر و تنظیم رنگ آن استفاده می‌ گردد.

Show Backdrop : از این گزینه هم برای نمایش یا عدم نمایش تصویر اصلی همراه تصویر تغییر یافته و نحوه نمایش و شفافیت آن استفاده می‌ گردد.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *