خانه » کامپیوتر و اینترنت » ترفندهای کامپیوتر »  ترفند پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه در آفیس

 ترفند پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه در آفیس

گاهی در زمان پرینت گرفتن بعضی از اسناد در نرم افزار word احتیاج پیدا می کنیم به علت کمبود کاغذ ، دو صفحه را در یک صفحه پرینت بگیریم و یا زمان هایی پیش می آید که می خواهیم یک جزوه را در ابعاد کوچکتر چاپ کرده و از آن استفاده کنیم یا به عبارت دیگر در این مقاله خواهید آموخت که چگونه دو صفحه A5 را در یک صفحه A4 پرینت بگیرید. برای آموزش  پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

 پرینت گرفتن دو صفحه

پرینت گرفتن دو صفحه

گاهی اوقات پیش می آید که ناچارید 2 صفحه را کوچک کرده و دریک صفحه از آن پرینت بگیرید. گاهی هر کاری می کنید نمی توانید به نتیجه مطلوب خود دست یابید. برای آشنایی با ترفند پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه ورد این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

 پرینت گرفتن دو صفحه

ترفند پرینت گرفتن دو صفحه

دقت کنید که همیشه قبل از پرینت ، سایز کاغذ را به درستی انتخاب نمایید. روش تنظیم کردن کاغذ و ابعاد پرینت به صورت زیر می باشد:

برای اینکه ابعاد پرینت شما به درستی تنظیم گردد قبل از هر کاری فایل ورد خود را باز کرده و مطابق تصویر زیر ، ابعاد کاغذ را بر روی A4 تنظیم نمایید. برای این کار وارد بخش Page Layout بشوید و گزینه Size را بر روی A4 قرار بدهید. پس از انجام این کار احتمال دارد تیتر بندی ها و قسمت بندی های فایل شما کمی دچار تغییر گردد که در این صورت باید قبل از چاپ آنها را اصلاح نمایید.

 پرینت گرفتن دو صفحه

اکنون که نوع  کاغذ را بر روی A4 تنظیم کرده اید نوبت به پرینت گرفتن از فایل می رسد. پس از قرار دادن کاغذ در پرینتر مقدار مورد نیاز ، دکمه های Ctrl+P را فشار بدهید تا عملیات مربوط به پرینت گرفت آغاز گردد.

 پرینت گرفتن دو صفحه

در پنجره ی باز شده ی پیش رو همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید مطابق با نسخه نرم افزار آفیس شما که word شما یکی از زیر مجموعه های آن نسخه می باشد ، گزینه ای برای تنظیم تعداد صفحه قابل چاپ در یک صفحه وجود دارد. این مورد به صورت پیش فرض بر روی 1 Page Per Sheet قرار گرفته است و اکنون شما باید آن را بر روی گزینه  2 Pages Per Sheet تنظیم نمایید و در نهایت بر روی دکمه Print کلیک کنید تا عملیات پرینت انجام گیرد. در نسخه های قدیمی تر ورد ، بعد از فشردن Ctrl+P بخشی به نام Zoom را پیدا کرده و گزینه Pages Per Sheet را بر روی  2 Pages تظیم کنید.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و در ادامه ما را با نظرات خود دلگرم نمایید. در ادامه با مجله تکنولوژی و فناوری پارسی وان همراه باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

حالت Safe Mode

حالت Safe Mode ، ویژگی ها و کاربرد آن در سیستم عامل

ویژگی حالت Safe Mode ویندوز یکی از ابزارهای مهم و اساسی در سیستم‌ عامل می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.