خانه » آرایش و زیبایی » درمان زردی ناخن با 6 روش خانگی

درمان زردی ناخن با 6 روش خانگی

زردی ناخن یکی از بیماریها و مشکلات ناخن است که خیلی ها درگیر آن می شوند. برای درمان زردی ناخن روشهای مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال آبلیمو کلا برای زیبایی و استحکام ناخن عالیست و به درمان زردی ناخن هم کمک می کند. در این بخش 6 روش خانگی و طبیعی را برای درمان زردی ناخن به شما معرفی می کنیم. با کمک این روشها ناخن های تان سفید و محکم می شود.

درمان زردی ناخن

درمان زردی ناخن

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان، مانیکور، پدیکور و طراحی ناخن با لاک‌های زیبا در کنار زیبایی عوارضی هم برای ناخن دارد. به عنوان مثال میتواند موجب ضعیف شدن ناخن و زردی ناخن شود. ولی شما میتوانید با روشهای زیر این زردی را کاهش داده و درمان کنید.

درمان زردی ناخن

1- درمان زردی ناخن با خمیر دندان سفید

برای درمان زردی ناخن میتوانید از یک خمیردندان سفید و مسواک نرم استفاده کنید. برای اینکار کافیست مقداری از خمیر دندان را روی ناخن مالیده و بعد از ۱ دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید. در نهایت هم ناخن‌ها را با آب ساده بشویید. بعد از آن باید ناخن های تان را مرطوب کننده بزنید.

2- درمان زردی ناخن با جوش شیرین

برای از بین بردن زردی ناخن با جوش شیرین شما باید نصف قاشق جوش شیرین، ۱ قاشق هیدروژن پراکسید ۳ درصد، یک فنجان آب ولرم، پنبه و در صورت تمایل مقداری آب‌لیمو را در ظرفی ریخته و حسابی با هم مخلوط کنید. حالا با یک پد یا هر چیزی به ناخن هایتان بمالید.

3- درمان زردی ناخن با سرکه سیب

برای رفع زردی ناخن با سرکه سیب شما باید مقدار برابر از سرکه سیب و آب ولرم را در ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید. در مرحله بعدی ناخن‌هایتان را به مدت ۲۰ دقیقه در آن بگذارید. حالا میتوانید ناخن‌ها را با یک حوله تمیز خشک کرده و  بعد هم مرطوب‌ کننده استفاده کنید.

درمان زردی ناخن

4- درمان زردی ناخن با پوست پرتقال

پوست پرتقال در زیبایی ناخن ها و رفع زردی ناخن تاثیر گذار است. برای اینکار کافیست پوست پرتقالی را وقتی نشسته اید، روی ناخن‌هایتان بکشید. بعد از گذشت چند دقیقه ناخن هایتان را بشویید. ویتامین ث موجود در پرتقال به سفیدی ناخن ها کمک می کند. روزی چند بار اینکار را انجام دهید تا نتیجه اش را بگیرید.

5- درمان زردی ناخن با آب لیمو

آبلیمو برای ناخن فواید زیادی دارد. مثلا باعث استحمام آن شده و از شکستن ناخن جلوگیری می کند. همچنین آبلیمو در درمان زردی ناخن تاثیر گذار است. برای اینکار کافیست آب نیمی از یک لیمو را در ظرف مناسبی ریخته و بعد یک لیوان آب ولرم به آن اضافه کنید. ناخن‌ها را به مدت ۱۰ دقیقه ر آن گذاشته و بعد بشویید. حتی میتوانید این ترکیب را با مسواکی روی ناخن بمالید.

درمان زردی ناخن

6- درمان زردی ناخن با هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید در زیبایی و سفید شدن ناخن تاثیر گذار است. برای این روش به ۴ قاشق هیدروژن پراکسید، یک فنجان آب و مسواک نرم نیاز دارید. هیدروژن پراکسید را با آب مخلوط کرده و ناخن ها را درون آن قرار دهید. در این روش نیز پس از گذشت ۱۰ دقیقه مسواک نرم را روی ناخن کشیده و بعد دست تان را بشویید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره درمان زردی ناخن تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *