خانه » اخبار روز » خبر گروگانگیری 3 قلوها در بیمارستان بخاطر فقر

خبر گروگانگیری 3 قلوها در بیمارستان بخاطر فقر

متاسفانه خیلی از افراد توان پرداخت هزینه بیمارستان را ندارند و برخی بیمارستانها تا زمانی که تسویه حساب انجام نشود، اجازه ترخیص به این افراد را نمی دهند. مثل یکی از 3 قلوهایی که چندی پیش در یک بیمارستان اجازه ترخیص نگرفت و قرار شد در بیمارستان بماند تا پدرش در بیمارستان تسویه حساب را کامل انجام دهد. در این بخش خبر گروگانگیری این 3 قلوها را برایتان بیان می کنیم و می خواهیم ببینیم آیا این قضیه قانونی است یا خیر ؟

خبر گروگانگیری 3 قلوها
خبر گروگانگیری 3 قلوها در بیمارستان بخاطر فقر

خبر گروگانگیری 3 قلوها

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان برخی بیمارستان‌ها تا زمان تسویه حساب کامل بیماران، اجازه ترخیص نمی دهند و اینکار نوعی گروکشی برای دریافت کامل هزینه‌ها است. اما خوشبختانه سازمان نظام پزشکی و وکلا این اقدام را جرم  دانسته و قابل پیگیری می دانند. البته نه اینکه همه افراد هزینه های خود را ندهند و به این از بیمارستان شکایت کنند. این قانون برای کسانی است که واقعا در حال حاضر توان پرداخت حساب شان به بیمارستان را ندارند.

مانند اتفاقی که در چند وقت پیش در یک بیمارستان دولتی رخ داد. خانواده ای صاحب سه قلو شدند. این سه قلوها دو دختر و یک پسر بودند و به دلیل نارس به دنیا آمدنشان، تیم پزشکی از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری کرد تا وضعیت عادی پیدا کنند.

این سه قلوها حدود دو ماه در بیمارستان بودند. زمانی که پدر نوزادان قصد بردن فرزندان را به منزل داشت با برگه حسابداری صندوق مواجه شد. خب مسلما هزینه این دو ماه نگهداری برای کارگری ساده زیاد است و او ادعا کرد توان پرداخت این هزینه را ندارد.

خبر گروگانگیری
خبر گروگانگیری 3 قلوها در بیمارستان بخاطر فقر

این موضوع با مقابله واحد حسابداری و ترخیص مواجه شد. پدر با قرض از اشنایان توانست بخشی از این مبلغ را به سختی جور کند. اما در نهایت بیمارستان اعلام کرد با این مبلغ پول پدر اجازه دارد دو فرزند دختر را مرخص کند و تا زمانیکه تسویه کامل صورت نگیرد پسر باید در بیمارستان بماند. و اگر این ماجرا طولانی شود فرزند را به بهزیستی منتقل می کنند.

پدر به هر دری زد تا فرزندش را به خانه و آغوش مادر بازگرداند ولی نتیجه‌ای حاصل نشد. پدر سه قلوها عاقبت با پیگیری‌ها و تماس با مسئولان این بیمارستان دولتی موفق شد نوزادانش را به آغوش مادر برساند.

البته مسئولان بیمارستان ماجرای گرو کشی نوزاد را تکذیب کرده و اعلام کردند بقیه هزینه‌ها را دریافت نخواهند کرد.

این را هم بخوانید : زلزله تهران و ایران جدیدترین خبرها

خبر گروگانگیری 3 قلوها
خبر گروگانگیری 3 قلوها در بیمارستان بخاطر فقر

آیا چنین کاری مجوز دارد ؟

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان گروکشی بیمار برای تسویه حساب بدون مجوز بوده و قابل پیگیری است.  ترک همدانی، وکیل پایه یک دادگستری گفت: هیچ بیمارستان و مراکز درمانی مجوز گرو کشی بیمار تا زمان تسویه حساب را بر اساس قانون ندارد. درباره حقوق اطفال، گروگان گیری و بازداشت اطفال قوانین خاص خودش را داریم و موارد این چنینی مصداق نوعی بازداشت بدون مجوز است و عمل مجرمانه به شمار می‌رود.

همچنین این وکیل پایه یک می گوید : حتی تهدید خانواده بیمار در چنین مواردی به صورت زبانی، حتی اگر به صورت قطعی هم چنین اقدامی را نکنند، جرم بوده و نوعی عمل مجرمانه است.

محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌پزشکی بین می کند که از لحاظ اخلاقی و قانونی این مسئله درست نیست و نوعی تخلف شناخته می شود و بیمارستان نباید گروکشی کند. در مورد این نوزاد به دلیل اینکه در بخش‌ مراقبت‌های ویژه (ان آی سی یو) بوده و نوزادان نیز سه قلو بوده‌اند، هزینه زیاد شده و پدر هم کارگر است و توان مالی کمی دارد.

بیمارستان‌ها به هیچ عنوان اجازه گروکشی بیمار را برای تسویه‌حساب ندارند و شاید چنین مواردی شخصی بوده و تنها به صورت گفتمان باشد، البته موارد گفتمانی نیز تخلف به شمار رفته و قابل پیگیری از جانب وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی این مو جدایی نوزاد از مادر از لحاظ قانونی و اخلاقی به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و حتی گفتمان آن نیز تخلف به شمار می‌رود و مردم می‌توانند چنین مواردی را جهت پیگیری به وزارت بهداشت جهت پیگیری اعلام کنند.

اگر بیماری این مبلغ را نداشته باشد، به شرط اینکه مشخص شود فرد نیازمندی است از طریق مددکاری بیمارستان و کمیته امداد به او کمک می‌شود ولی اگر جایی ادعای گروگان‌گیری باشد، تخلف بوده و ما برخورد قانونی می‌کنیم.

پس باز هم تاکید میکنیم این قضیه برای کسانی است که طی تحقیقات مشخص شود واقعا توان مالی ندارند. نه اینکه هر کسی ادعا کند پولی ندارد و نمی تواند هزینه بیمارستان را بدهد.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اطلاعات و اخرین وضعیت جاده چالوس

به جمع اوری مجله اینترنتی پارسی وان جاده چالوس به علت سقوط بهمن مسدود شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.