خانه » اخبار روز » ماجرای لپ‌ تاپ گران قیمت گمشده انگلیسی در تهران

ماجرای لپ‌ تاپ گران قیمت گمشده انگلیسی در تهران

روزنامه شرق: بهمن ماه سال گذشته لپ تاپ گرانقیمت مارک اپل فردی به نام «دم دلتورتو» در شهر لندن به سرقت رفت، صاحب لپ تاپ پیش از سرقت روی آن نرم افزار ضدسرقتی نصب کرده بود که طرز کار آن به این شکل بود؛ با اولین اتصال لپ تاپ به اینترنت از کسی که از آن استفاده می کرد عکس و اطلاعات دقیقی مبنی بر محل دقیق استفاده از آن برداشته و به صاحب اصلی ارسال می کرد.

مدتی بعد در تاریخ سوم فروردین ماه و همزمان با روز تولد صاحب لپ تاپ برای او عکس و اطلاعاتی از کسی که هم اکنون از لپ تاپ استفاده می کند ارسال شد. اطلاعات ارسالی حکایت از آن داشت که او یک خانم جوان در تهران است. در این عکس ها دختر در حال کارکردن با لپ تاپ یا گوش دادن به موسیقی یا در کنار خانواده اش دیده می شد.

 آقای دلتورتو مصمم شد به کمک اطلاعاتی که در دست دارد برای بازپس گیری لپ تاپ دزدیده شده اش دست به دامن پلیس ضدسرقت انگلستان شود. با این حال تلاش های او به نتیجه نرسید و دلتورتو شخصا دست به کار شد، او با راه اندازی یک وبلاگ با عنوان Dom’s laptop is in Iran«لپ تاپ دم در ایران است» عکس ها و اطلاعات کسی که تصور می شد دزد لپ تاپ باشد را منتشر کرد.

 همین موضوع را یکی از گزارشگران روزنامه انگلیسی تلگراف دستمایه تهیه گزارش قرار داد و گفته های دم دلتورتو و عکس های خانم ایرانی که هم اکنون لپ تاپ در اختیار اوست را در قالب یک گزارش با عنوان «لپ تاپ دزدیده شده در لندن عکس های جاسوسی از تهران فرستاد» منتشر کرد.

انتشار این گزارش، در برخی رسانه های ایرانی و میان کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشت. ساعاتی پس از آن اما اتفاق جالب تری رخ داد. هم وبلاگ «لپ تاپ دم در ایران است» از دسترس خارج شد و هم چهره خانم ایرانی در گزارش تلگراف شطرنجی شد.

دقایقی بعد وقتی که وبلاگ دوباره در دسترس قرار گرفت عکس ها از آن حذف شده بود و پست جدیدی در صدر مطالب وبلاگ دیده می شد. نویسنده وبلاگ در مطلب جدیدش نوشته بود خانم ایرانی که هم اکنون لپ تاپ در اختیار اوست با ارسال ایمیلی گفته است که این لپ تاپ را از فردی خریده است و برای حسن نیت می تواند آن را برای صاحب اصلی اش بفرستد اما دم دلتورتو نیز به پاس عذرخواهی بابت انتشار عکس های خصوصی اش، لپ تاپ را به خود او هدیه داده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

یائسگی

داغ شدن در یائسگی چگونه صورت می گیرد؟

داغ شدن یک احساس گرمای غیر قابل تحمل است که زنان در یائسگی آن را …

بدون دیدگاه

  1. بچه ها پاشین بریم یه لپ تاپ اپل از لندن بدزدیم بعد بیایم ایرا ن بعد طرف لپ تاپ رو به خودمون هدیه بده!!!!!!

  2. عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *