خانه » سبک زندگی و خانه داری » ایده و آموزش گشاد کردن لباس های تنگ تصویری

ایده و آموزش گشاد کردن لباس های تنگ تصویری

گاهی وقتها برایتان اتفاق می افتد که لباسی را بدون پرو خریده اید، ولی در خانه متوجه شده اید به شما تنگ است. در این حالت ممکنست امکان تعویض آن نباشد یا آنکه آن را خیلی دوست داشته باشید و دلتان نمی آید عوضش کنید. یا مثلا ممکنست لباس قدیمی تان نو باشد ولی تنگ تان شده باشد. شما میتوانید این لباس ها را با ایده های مختلف گشاد کرده و استفاده کنید. در این بخش یک روش گشاد کردن لباس را به شما آموزش می دهیم. در این روش برای لباس های مجلسی از گیپور تنها استفاده کنید و برای لباس هایی که میخواهید بدن نما نباشد، میتوانید زیر آن یک لایه آستر هم بدهید.

آموزش گشاد کردن لباس

آموزش گشاد کردن لباس

برای گشاد کردن لباسها شما به وسایل زیر نیاز دارید :

– یک لباس خیلی تنگ!

– بشکاف

– نخ و سوزن

– قیچی تیز

– سوزن ته گرد

– متر

– اتو

– مقداری پارچه (پارچه‌ای را انتخاب کنید که به رنگ یا طرح پارچه لباس شما بیاید، از رنگ‌های متضاد هم می‌توانید استفاده کنید! حتی میتوانید از پارچه لباس های قدیمی استفاده کنید. میتوانید از پارچه های بدن نما مثل گیپور یا پارچه های دیگر استفاده کنید.

گشاد کردن لباس

گشاد کردن لباس
مرحله اول: گشاد کردن سر آستین

اگر آستین تان تنگ بود دو حالت وجود دارد.

اگر لبه آستین تان دکمه نداشت که مانند روش گشاد کردن بدنه در زیر، پارچه ای به آن اضافه کنید.

اما اگر لبه های آن دکمه داشت میتوانید دکمه ها را جدا کرده و کمی لب تر بدوزید. با اینکار یکی دو سانت آستین تان گشاد می شود. این کار را با کمک بشکاف و با حوصله انجام دهید. مراقب باشید که جا دکمه یا پارچه لباس تان پارچه نشود. حتی میتوانید جا دکمه را هم با کوک زدن ببندید و کمی جلوتر نزدیک به لبه، مجددا جا دکمه بزنید. با اینک کار سر آستین گشاد شده و مچ تان براحتی وارد لباس می شود.

گشاد کردن لباس
مرحله دوم: بریدن پشت لباس

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان در این مرحله برای گشاد کردن لباس باید لباس را روی سطح صافی، طوری پهن کنید که قسمت پشت آن رو و به سمت شما باشد. حالا به وسیله متر وسط قسمت پشتی لباس را پیدا کنید و علامت بزنید. در این مرحله پشت لباس را از وسط با قیچی ببرید تا به قسمت سر شانه ( کارور پشت یا خط فرضی بین دو استین حدود  5-7 سانت زیر یقه ) برسید. سر شانه را نبرید.

گشاد کردن لباس
مرحله سوم: لبه‌ها را اتو بزنید

لبه‌های قسمت بریده لباس را به اندازه ۱٫۵ سانتی متر داخل بدهید و روی آن را اتو کنید تا صاف بایستد. اینجا درواقع خط دوخت شماست و با این کار، کارتان مرتب می شود.

گشاد کردن لباس

گشاد کردن لباس های تنگ
مرحله چهارم: پارچه جدید

پارچه‌ای که با لباس‌تان هماهنگ باشد را انتخاب کنید (از پارچه‌های توری یا گیپور هم می‌توانید استفاده کنید، این پارچه ها لباس را مجلسی می کند. اما اگر لباس تان قرار است جلوی مردها پوشیده شود از پارچه هایی که بدن در آن مشخص نیست استفاده کنید. یا اینکه زیر گیپور یک آستر بدهید. )

نکته: اگر می‌خواهید از پارچه‌ یک لباس قدیمی‌تان استفاده کنید، می‌توانید با بقیه پارچه، برای قسمت پایینی لباس هم حاشیه‌ای بدوزید. حتی با پارچه های نو هم میتوانید این کار را کنید. یا مثلا از رنگ های متضاد هم استفاده کنید.

گشاد کردن لباس های تنگ
مرحله پنجم: پارچه را ثابت کنید

قسمت پشتی بریده شده لباس را به اندازه دلخواه ( به اندازه ای که لباس برایتان تنگ است) باز کنید. پارچه‌ای که تهیه کرده اید را زیر قسمت باز شده، از سمت درست (از روی پارچه) آن، قرار دهید. در این مرحله با کمک سوزن ته گرد، پارچه را روی لباس فیکس کنید تا جابجا نشود. حالا لباس را پرو کنید ببینید اندازه است یا نه . اگر گشاد بود که باید کمی از پارچه اضافی را کم کنید. اگر هم تنگ بود باید پارچه دیگری را هم به آن اضافه کنید تا گشاد تر شود.

گشاد کردن لباس تنگ
مرحله ششم: بدوزید

خب در مرحله ششم برای گشاد کردن لباس باید با استفاده از چرخ خیاطی یا حتی به وسیله دست، لباس را از قسمت لبه‌ها به پارچه‌ای که اضافه کردید، بدوزید. برای دوخت از نخی هم رنگ استفاده کنید و سعی کنید دوختی تمیز و راست بزنید. هر چقدر دوخت تان تمیز تر باشد لباس تان طبیعی تر است و کسی نمیفهمد که خودتان آن را گشاد کردید. حالا سوزن‌های ته گرد را از لباس بیرون بیاورید.

گشاد کردن لباس تنگ
مرحله هفتم: اضافه‌های پارچه را ببرید

در این مرحله لباس را برعکس کنید و قسمت‌های اضافه پارچه را با دقت ببرید. مواظب باشید که محل دوخت را نبرید. یک لبه ۱٫۵ سانتی متری از محل دوخت، از پارچه نگه دارید تا پارچه نخ کش نشود. پیشنهاد می کنیم لبه هایی که دوختین سردوز کنید تا نخ کش و ریش ریش نشود.

آموزش گشاد کردن لباس
مرحله هشتم: لذت ببرید!

با این روش نگران چاق شدن خود نباشید. براحتی میتوانید لباس تان را گشاد کرده و استفاده کنید. همچنین لباس های قدیمی تان مدلش عوض می شود و به آن تنوع داده اید.

امیدواریم از آموزشی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.