خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » سیستم تشخیص چهره و آینده آن تا سال 2020

سیستم تشخیص چهره و آینده آن تا سال 2020

یکی از زمینه‌هایی که توانسته شرکت‌های زیادی را نسبت به خود علاقه‌مند نماید را می‌توان طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند دانست، این موضوع یکی از مهم‌ترین مسائلی بوده که در سراسر جهان طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است و همواره منتظر هستند تا آخرین دستاوردهای این صنعت را مشاهده نمایند. البته باید توجه کرد که یکی از دلایل پیشرفت روزافزون تکنولوژی می‌تواند فضای رقابتی موجود باشد، دلیل آن نیز واضح است زیرا همگان در حال تلاش هستند تا بتوانند با ایجاد نوآوری به فروش و جذب مخاطب بیشتری بپیوندند. در این مقاله قصد داریم به بررسی پیشرفت تکنولوژی، پیدایش سیستم تشخیص چهره و آینده‌ای که در انتظار آن است بپردازیم.

سیستم تشخیص چهره و پیشرفت آن

همراهان مجله اینترنتی پارسی وان تقریبا تمامی شرکت‌ها همواره در کنار خود متخصصینی دارند که به ایده‌پردازی می‌پردازند، آن‌ها در حقیقت سعی می‌کنند با بررسی نیازهای روز مردم در سراسر جهان کارهایی را به انجام رسانده و از همین راه مخاطبین خود را افزایش دهند.

سیستم تشخیص چهره

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند در رشد یک شرکت نقش بسزایی داشته باشد سیاست‌هایی است که در رابطه با ارتباط مشترک سایر شرکت‌های فعال به کارگیری می‌کند، به عنوان مثال می‌توانیم به پیشرفت‌های شرکت نوکیا پس از عقد قرارداد با HMD Global بپردازیم.

کسب موفقیت نوکیا با HMD Global

شرکت نوکیا برای اینکه بتواند موفقیت‌هایی را بعد از شکست‌هایش به دست آورد به مدت چند سال با مایکروسافت قرارداد بست اما در نهایت و پس از گذشت چند سال موفق به ایجاد پیشرفتی نشد و بدین منظور به HMD Global پیوست و اینطور که از شواهد موجود پیداست توانسته موفقیت‌های زیادی را به دست آورد. همانطور که مطلع هستید تمامی مراحل تحقیق، طراحی و تولید محصولات شرکت نوکیا بر عهده HMD Global بوده و این شرکت با گوگل نیز پیمان همکاری بسته است. این همکاری به نوکیا اجازه خواهد داد از آخرین دستاوردهای شرکت گوگل همچون نسخه‌های اندروید استفاده نماید، این مسئله به سود گوگل است زیرا با یک برند معتبر در سطح جهانی به ترویج نسخه‌های جدید اندروید خواهد پرداخت، معامله‌ای که هر دو طرف به شکلی مناسب سود خواهند برد. اما یکی از بزرگترین نوآوری‌های صورت گرفته که موفق شد سر و صدای بسیار زیادی را در سراسر جهان ایجاد نماید بدون شک سیستم تشخیص چهره است، شرکت اپل دارای یک شعار بسیار خوب مبنی بر متفاوت فکر کردن است، به جرئت می‌توان گفت این مسئله را با انتشار گوشی هوشمند iphone X خود به اثبات رساند.

شرکت اپل و راه‌اندازی سیستم تشخیص چهره

شرکت اپل را می‌توان به عنوان اولین شرکتی دانست که ریسک انتشار سیستم تشخیص چهره را به جان خرید، پس از انتشار این محصول و استقبال بی‌نظیر طرفداران، گروهی سعی کردند این ویژگی بسیار مهم را زیر سوال ببرند و تا حدی نیز به این موفقیت دست پیدا کردند. سیستم تشخیص چهره گوشی هوشمند iphone X به راحتی و به وسیله گروهی از دانشمندان شکست خورد اما این مسئله پایان کار نیست، به هیچ وجه نمی‌توان این کار بزرگ شرکت اپل را با چنین مسائلی زیر سوال برد، همگان به خوبی مطلع هستید که هر ویژگی جدیدی در ابتدای راه ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد و هیچ چیزی کامل نیست اما شروع حرکت بسیار مهم است. شرکت اپل به خوبی و با اقتدار متفاوت بودن خود با سایر شرکت‌ها را به وسیله انتشار سیستم تشخیص چهره به اثبات رساند و فضای رقابت جهانی را که به خودی خود پیچیده بود را پیچیده‌تر کرد.

رقابت سامسونگ و اپل

سیستم تشخیص چهره

همواره رقابت‌های سخت و نفس‌گیری بین شرکت سامسونگ و اپل بوده و هم اکنون نیز سامسونگ در رتبه اول جهانی قرار دارد، یکی از موضوعاتی که می‌توان در رابطه با سامسونگ ذکر کرد نتیجه‌گرا بودن آن است، حقیقتا پس از انتشار گوشی هوشمند iphone X خبرهای خاصی از سامسونگ شنیده نشده است اما تمامی علاقه‌مندان منتظر معرفی گوشی هوشمند Galaxy S9 هستند. همایش سالانه Mobile World Congress سال 2018 مدتی دیگر آغاز خواهد شد و اینطور که از خبرها پیداست شرکت سامسونگ قصد دارد یک روز قبل از شروع آن و طی یک کنفرانس خبری از گوشی هوشمند Galaxy S9 رونمایی به عمل آورد، به نظر می‌رسد حال و هوای خاصی بر MWC 2018 حاکم خواهد بود. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که گوشی هوشمند Galaxy S9 مسلما جواب سامسونگ به اپل می‌باشد، رقابت iphone X و Galaxy S9 بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود و همانطور که مستحضر هستید نتیجه آن به اول و یا دوم شدن یکی از شرکت‌های سامسونگ و اپل ختم خواهد شد.

رتبه‌بندی جهانی پس از انتشار Galaxy S9

پس از انتشار iphone X و سیستم تشخیص چهره آن بسیاری از کارشناسان تصمیم داشتند رتبه اول جهان را به اپل بدهند اما فعلا منتظر ایستاده‌اند تا واکنش سامسونگ را ببینند و سپس برای این موضوع تصمیم‌گیری نمایند. قطعا جایگاه برای شرکتی همچون سامسونگ از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل تمام امکانات و تلاش خود را برای تولید Galaxy S9 به کار گرفته است.

سیستم تشخیص چهره و آینده آن

سیستم تشخیص چهره

اما خبری که به تازگی در شبکه‌های خبری پیچیده است حکایت از رشد و توسعه فناوری سیستم تشخیص چهره تا سال‌های آتی دارد، اینطور که پیداست در سال 2020 بیش از یک میلیارد از گوشی‌های هوشمند جهان به این سیستم مجهز خواهند شد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که به مرور زمان و با رشد و توسعه فناوری سیستم تشخیص چهره مسلما حسگر اثر انگشت منسوخ خواهد شد و دیگر در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته نمی‌شود. این مسئله امری طبیعی به نظر می‌رسد، با اینکه درصد خطای سیستم اثر انگشت در سطح بسیار پایینی بوده و سیستم تشخیص چهره در ابتدای راه قرار دارد اما مسلما با پیشرفت آن می‌توان آینده‌ای درخشان را متصور شد. در حقیقت کارشناسان بر این باورند که بسیاری از کارهای امنیتی حتی قفل گذاشتن بر روی برنامه‌های کاربردی نیز با تشخیص چهره امکان‌پذیر خواهد بود، همانگونه که در ابتدا نیز گفتیم فناوری تشخیص چهره با مشکلاتی همراه بوده و قطعا شرکت اپل در صدد رفع آن‌ها بر خواهد آمد، این مسئله می‌تواند مدتی دیگر یک سیستم تشخیص چهره با عملکردی بهتر را در اختیار جهانیان قرار دهد.

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.