خانه » کامپیوتر و اینترنت » معرفی سه بازی ترسناک و موفق تاریخ

معرفی سه بازی ترسناک و موفق تاریخ

افراد بسیاری علاقمند به بازی های کامپیوتری ترسناک هستند و برخی از اوقات به دنبال نسخه های جدید تر و به روزتر بازی های مختلف می گردند. برخی از این بازی ها به قدری خوف انگیز هستند که قلب را به تپش وا می دارند و آدرنالین خون را بالا می برند. در این مطلب قصد داریم سه نوع از این بازی های کامپیوتری ترسناک و وحشتناک را به شما عزیزان معرفی نماییم.

بازی های کامپیوتری ترسناک
بازی های کامپیوتری ترسناک

بازی های کامپیوتری ترسناک

تولید کنندگان بازی، در تولید بازی های وحشتناک و دلهره آور نیز ، به رقابت با هم می پردازند و هر کدام اقدام به تولید بازی های فوق العاده ترسناک می کنند. یک بازی ترسناک چیزی است که یک نفر را خواهد ترساند، اما امکان دارد، برای فرد دیگری کاملا” عادی باشد . در ادامه مطلب بازی های کامپیوتری ترسناک با سه بازی فضای مرده، اسلندرمن و دوم یا عذاب 3 آشنا خواهید شد.

بازی های کامپیوتری ترسناک
بازی های کامپیوتری ترسناک

Dead Space

باز هم شاهکاری دیگر از شرکت EA . در همان ابتدای بازی بعد از یک فرار از دست هیولا ها شما به یک آسانسور خواهید رسید و هنگام گوش کردن آهنگ آرام آن با خیال راحت دکمه آن را می زنید اما ناگهان تیغه تیز یکی از مهاجمان از بین در وارد می شود و همان جا شما متوجه خواهید شد که با چه چیزی سر و کار دارید. بیشتر تمرکز این سری روی ویژگی سورپرایز می باشد. در همه جای بازی اجساد موجوداتی عجیب و غریب روی زمین افتاده و مشخص نیست که کدام یک از آنها هنوز زنده است. نکته دیگر در این بازی، باید برای تهیه مهمات و… به اتاق های تنگ و تاریک بازی بروید و مدام در انتظار موجودی در اطراف خود باشید که جیغ زنان به سمت شما حرکت می کند. انتظاری که باعث ایجاد ترس و دلهره ای بی نهایت در شما خواهد شد.

بازی های کامپیوتری ترسناک
بازی های کامپیوتری ترسناک

Slender: The Eight Pages

اسلندرمن داستان عجیبی در پس پرده دارد. اسلندرمن یا انسان لاغر یک شخصیت ترسناک است که در سال 2009 میلادی برای اولین بار توسط اریک کاندنسون برای سایت کرییپی پاستا طراحی شد از نکات جالب اسلندر من می‌توان به مشخصات ظاهری عجیبش اشاره کرد مردی بلند با قدی 3متر دستانی بلند و شاخک‌ هایی که از ان برای کشتن استفاده می‌ کند و بدون چهره و همراه با کت و شوار می‌ باشد علاقه اصلی اسلندرمن کشتن بچه‌ ها است ، آن هم به بدترین شکل ممکن. بعداز ساخته شدن اسلندر من او به سرعت پر طرفدار شد و عکس‌ های زیادی با فتوشاپ و داستان‌ هایی برای آن ساخته شد یکی از معروف‌ ترین این داستان‌ ها مربوط به دختر بچه ای می‌ باشد که در خواب دچار مشکل شده است و توسط اسلندر من گول می‌ خورد و به درون جنگل می‌ رود او بعداز مدتی از خود و اسلندرمن عکس می‌ گیرد دوربین را به درون جاده می‌ اندازد رهگذری عکس را می‌بیند بعد چند روز جنازه بچه در جنگل پیدا می‌ شود دلیل موفقیت این داستان حرفه ای ساخته شدن عکس بود در اکثر داستان‌ ها هم اسلندرمن راه نمی‌ رود و در فاصله کمی از سطح زمین شناور می باشد و با هر بار پلک زدن به قربانی خود نزدیک و نزدیک تر می‌ گردد و زمانی که به او رسید با شاخک‌ های خود او را می‌ کشد شاخک‌ هایی که از پشت کمر او به بیرون آمده در بعضی داستان‌ ها هم این شاخک‌ ها قابل دیدن و در بعضی غیر قابل دیدن می باشند. دو دختر ۱۲ ساله که به وجود اسلندر من باور داشتند باعث ایجاد یک تراژدی غم انگیز شدند. گیزر دوست خود را 19 بار مورد حمله چاقو قرار داد دوست او  به‌ طور معجزه آسایی زنده ماند پدر گیزر بیمار اسگیزوفرنی بوده و معتقد می باشد که دخترش گیزر نیز به این بیماری مبتلا است به گفته 2 دختر اسلندرمن آن‌ ها را مجبور به این کار کرده است. اریک کاندوسن در بیانیه ای به رسانه‌ ها گفته که من عمیقا” از این تراژدی در ویسکانسین ناراحت شدم و سپس اعلام کرد که در این مورد مصاحبه نخواهد کرد شبکه معروف hbo از این اتفاق مستندی نیز ساخته است.

اما در سایت  های دیگر اینچنین آمده :داستان اسلندرمن در ابتدا یه صورت افسانه بود بعد ها کم کم بحثش جدی شد. داستان از جایی جدی شد که یک مسابقه ی فتوشاپ برگزار گردید که موضوعش ( اسلندرمن ) بود. در این مسابقه چندین عکس به طور ناشناس ارسال شده بود که بر فتوشاپ بودن یا نبودنش شک داشتن و پس از مطالعه های بسیار دقیق بر روی عکس ها معلوم شد فتوشاپ نیستند و عکس ها از دور مسابقه حذف شدند…
بعد از مسابقه دوباره عکس ها رو مورد بررسی قرار گرفتند و معلوم شد این عکسها نه تنها فتوشاپ نیستند بلکه تمام کسانی که در عکس ها حضور داشتند یا گم شدن یا به طرز وحشتناکی کشته و سلاخی شدند.

اسلندر تا کنون بهترین قتل های جهان را به نام خود ثبت کرده . او چهره ای محفوض دارد و قدی بلند با یک کت و شلوار مشکی و اندامی لاغر هیچکس تا کنون موفق به دیدن اسلندر من نشده است. او تا کنون 100 ملیون قربانی را داشته است. دو قتل آخر مربوط به جمعی از کودکان و دو خبرنگار می باشد. دو خبرنگار جوان که برای جمع اوری اطلاعات دست به هرکاری میزنند در جنگل محاکمه شدند سام واکر افسر پلیس قدیمی اف بی ای گزارش داد دو خبرنگار که به دنبال اطلاعات از اسلندر من بودند به دست اسلندر محاکمه و کشته شدند این دو خبرنگار با پخش آنلاین به داخل خانه اریک رفتند و وقتی به اسلندرمن برخوردند کشته شدند و جنازه های آن ها که با طناب از درخت آویزان شده بود پیدا شد جالب اینجاست که روی لباس دو خبرنگار با خون نوشته شده ساکت باشید.

اما یک ماجرای دیگر نیز وجود دارد،یک افسانه ی المانی به اسم مرد قلمی، مرد قلمی جزوی از افسانه های کهن آلمان می باشد. مرد قلمی فردی است به عنوان یک قاتل کت و شلوار پوش که صورت وی عاری از هر گونه ارگان است  و مانند سایر انسانها نیست. هدف این قاتل مرموز فقط بچه ها می باشد. وی بر روی مغز آن کودکان کار می کند و آنها را دچار بدبینی و بی خوابی می کند. بعد از مدتی ، کودکان را به جنگل کشانده و آنها را به فجیع ترین شکل ممکن به قتل می رساند.

البته تصمیم با خودتان است که باور کنید آیا این داستان ها واقعیت دارند یا خیر. آنچه مصلم است این است که احتمالا” یک اتفاقی افتاده و دستخوش تغییرات شده است. به هر حال هر سه این داستان ها برای شخصیت اسلندرمن نقل شده اند.

در این بازی ماموریت شما بسیار ساده می باشد. 8 صفحه کاغذی در جنگلی پخش شده و شما باید آنها را به وسیله یک چراغ قوه ضعیف پیدا نمایید .اما مشکل از جایی شروع می شود که شخصیتی به اسم Slender در این جنگل منتظر شماست. موقع مواجهه با این موجود صفحه کم کم سیاه می گردد و تنها چاره فرار است. در اوایل بازی این امر خیلی ترسناک به نظر نمی آید اما وقتی به اعماق جنگل سیاه می روید، تازه عرق ترس بر پیشانی شما  شروع به نشستن می کند.

بازی های کامپیوتری ترسناک
بازی های کامپیوتری ترسناک

Doom 3

این عنوان معروف یکی از قدیمی ترین این سبک به شمار می آید. در روزهایی که گرافیک هنوز پیشرفت قابل ملاحظه ای نکرده بود «Domm 1» اولین سری از بازی های ترسناکی بود که روی دستگاه های پنتیوم 233 نصب می شد و برای خودش کلی ترسناک محسوب می شد. بازی ای که با پیشرفت گرافیکی دستگاه ها کیفیتش را از دست داد و افت کرد.

 امت سری جدید این عنوان اخیرا منتشر شده است. این عنوان جو ترسناک آنچنانی ندارد و بیشتر تمرکز خود را روی سیل پایان ناپذیر هیولاهایی گذاشته که با ایجاد ترسی ممتد تا آخر بازی شما را در لبه صندلی نگه می دارند.

داستان این سری در سیاره مریخ و در سال 2145 می گذرد و از آن جا شروع می شود که در یک مرکز تحقیقاتی به خاطر آزمایش هایی کنترل نشده، موجوداتی وحشتناک آزاد می شوند. این موجودات قصد نزدیک شدن به زمین را دارند و وظیفه شما جلوگیری از این اتفاق است.

امیداریم از مطلب بازی های کامپیوتری ترسناک لذت کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *