خانه » کامپیوتر و اینترنت » تا اطلاع ثانوی تلگرام ایکس را نصب نکنید

تا اطلاع ثانوی تلگرام ایکس را نصب نکنید

چندی پیش خبرهایی از ساخت یک اپلیکیشن جدید توسط تلگرام در حوزه پیام رسانی منتشر شد و کاربران را مشتاق کرد تا به سرعت به سراغ جستجو در اینترنت بروند تا اطلاعات جدیدی راجع به این اپ به دست آورند. تلگرام ایکس اپلیکیشن جدید طراحی شده توسط شکت تلگرام است که به تازگی برای کاربران تلفن‌ های هوشمند منتشر شده. تلگرام X قرار بود با نام Challegram معرفی و عرضه گردد که این اتفاق نیفتاد و تنها با اضافه شدن حرف X به کلمه تلگرام، نام این اپ انتخاب شد.
تلگرام ایکس

دلایلی برای عدم نصب تلگرام ایکس

اپلیکیشن تلگرام ایکس ، همان تلگرام معمولی با قابلیت‌ های پایه پیام رسانی در کنار یکسری ویژگی‌ های جدید است که در نسخه معمولی به آن‌ ها دسترسی نداشتیم. این ویژگی‌ های جدید و تفاوت‌ های ایجاد شده احتمالا”دلایلی هستند برای اینکه بخواهید به طور کل از تلگرام معمولی خداحافظی کنید و تلگرام X را روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید.  اما در ادامه با ذکر چند دلیل به شما می گوییم که نباید از تلگرام X به‌جای تلگرام معمولی، استفاده نمایید.

تلگرام ایکس را نصب نکنید

 امنیت

تلگرام ایکس یک پروژه امتحانی از تلگرام می باشد و چندین بار هم توسط کمپانی تلگرام این موضوع تاکید شده که این اپ در مرحله آزمایشی قرار دارد. با این که هر دو اپلیکیشن از یک سرویس مشترک استفاده می‌ کنند و تلگرام هم همیشه در زمینه امنیت بسیار دقیق عمل کرده است، ولی متاسفانه هنوز برای این که به یک باره تمامی اطلاعات‌ خود را در اختیار تلگرام X قرار بدهیم، کمی زود است. تنها کافی است یک باگ امنیتی کوچک در این برنامه که همچنان در حالت آزمایشی قرار داد یافت شود و شما با مشکلات محفاظتی مختلف رو به رو شوید. بهتر است حداقل تا زمانی که پسوند “آزمایشی” از کنار نام این اپلیکیشن حذف نشده است، از تلگرام X استفاده نکنید تا دچار مشکل هم نشوید.

سردرگرمی در رابط کاربری

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ احتمالا” یکی از دلایلی که تلگرام توانست به چنین محبوبیتی در میان کاربران مختلف دست یابد، رابط کاربری ساده و در عین حال حرفه‌ای آن بود. تلگرام X از نظر ظاهری تقریبا شبیه به تلگرام معمولی طراحی شده است؛ ولی در برخی از منو ها شاهد یکسری تغییرات نه چندان ضروری می باشیم، که البته نیازی هم به آن نبوده است. این تغییرات برای کاربرانی که از تلگرام به تلگرام ایکس کوچ می کنند کمی گمراه کننده خواهد بود.

مثلا” برای فعال کردن قفل تلگرام و بازگشایی آن توسط حسگر اثر انگشت، تنها کافی بود تا از طریق منوی تنظیمات، Pass Code را تعیین کرده و برنامه خودش به صورت خودکار از اثر انگشت ثبتی شما در گوشی، برای بازگشایی استفاده می کرد، اما اکنون با فعال سازی Pass Code، خبری از فعال سازی حفاظت با اثر انگشت نیست و کاربر باید خودش این بخش را فعال نماید. جابجا شدن و یا حتی حذف برخی منو ها، حذف شدن دکمه Mute چنل‌ ها از بخش پایینی رابط و بسیاری دیگر از این‌ ها، همگی مواردی هستند که تا زمانی که به آن‌ ها عادت نمایید، شما را سردرگرم و گیج خواهند کرد.

پشتیبانی از تم

با وجود تمامی قابلیت‌ های کاربردی جدیدی که به تلگرام ایکس اضافه شده است، یکی از ویژگی‌ های محبوب و کاربردی که در آن یافت نمی‌ گردد. در تلگرام X منوی تم وجود دارد و می‌توانید ظاهر برنامه را تغییر دهید، اما این تغییر ظاهر تنها توسط سه تمی که از پیش تعیین شده، قابل انجام می باشد. توجه داشته باشید که نمی‌ توان از فایل‌ های تم ساخته شده برای تلگرام در این اپ استفاده کرد و بخشی هم برای ویرایش دستی تم برنامه در منو های مختلف پیش بینی نشده است. در تلگرام X برخلاف تلگرام معمولی، دست کاربر آن‌ چنان برای شخصی‌ سازی‌ های ظاهری توسط تم باز نمی باشد.

مشکل پشتیبانی از افزودن چند اکانت

تلگرام در جدیدترین آپدیت خودش قابلیتی را به این اپلیکیشن افزود تا کاربران بتوانند چند اکانت با شماره‌ های مختلف را در اپلیکیشن خود داشته باشند و از آن استفاده کنند. در تلگرام X بخش افزودن چند اکانت به برنامه وجود ندارد و شما نمی‌ توانید از این ویژگی در این برنامه استفاده نمایید. پس اگر از کاربرانی هستید که چندین حساب کاربری در تلگرام خود دارید، بهتر است به سراغ تلگرام ایکس نروید.

تلگرام ایکس

ناپایداری تلگرام ایکس

تلگرام ایکس در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارد و این امکان وجود دارد که در بخش‌ های مختلف آن شاهد مشکلات و باگ‌ های مختلف باشیم. با توجه به این موارد نمی‌توانیم به صورت کامل به پایداری دا‌ئمی این اپلیکیشن پیام رسان اعتماد کنیم و شاید تا چند روز آینده دیگر اثری از تلگرام X نباشد.، شاید هم برعکس، تلگرام اصلی جای خودش را به این اپ جدید تلگرام دهد و شاهد ادغام این دو با یکدیگر باشیم. آنچه مشخص است این است که بهتر است تا ما ریسک نکنیم.

البته که تلگرام ایکس با وجود قابلیت‌ های فراوان و سرعتی بالاتر، مشکلاتی هم دارد که با وجود آزمایشی بودنش، قابل توجیه می باشد. ولی با این حال بهتر است فعلا اگر هم می‌ خواهید از تلگرام X استفاده کنید، آن را تنها برای آشنایی با رابط کاربری و ویژگی‌ هایش نصب نمایید و تا زمان نهایی شدن نسخه آن، از تلگرام اصلی برای فعالیت‌ های اصلی خود در زمینه ارسال پیام و کنترل اکانت خود استفاده نمایید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.