خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » 10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که در زمینه شغلی بسیار موفق است و در همین سن کم ثروت زیادی را از آن خود کرده است. در این بخش 10 نصیحت او را برای شما گردآوری کرده ایم که تقدیم می کنیم. سعی کنید تجارب او را در زندگی خود به کار ببرید تا بتوانید به موفقیت های زیادی در زندگی دست یابید.

مارک زاکر برگ

مارک زاکر برگ کیست ؟

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان مارک زاکر برگ در سال 1984 به دنیا آمد. پدر او روانشناس و مادرش دندان‌پزشک بود. مارک زاکر برگ از دوره نوجوانی و زمان دبستان جوایزی را در زمینه علومی همچون ریاضیات، نجوم و فیزیک از آن خود کرد. او به غیر از زبان انگلیسی،  زبان‌های فرانسه، عبری، لاتین و یونانی باستان را هم می داند. او پس از اینکه با یک دختر دو رگه چینی آمریکایی نامزد کرد آموختن زبان چینی را هم شروع کرد. او اکنون یک دختر هم دارد و در زمینه شغلی بسیار موفق و مشهور است.

مارک زاکر برگ

نصیحت اول مارک زاکر برگ

موسس فیس بوک می گوید : «مردم شاید یک ایده عالی داشته باشند که واقعا دنیا را تکان دهد ! اما اگر به آن باور نداشته باشند، هیچوقت این ایده به واقعیت نزدیک نخواهد شد.» (اکتبر 2005)

نصیحت دوم مارک زاکر برگ

موسس فیس بوک می گوید : « سریع حرکت و کنید و همه چیز را به هم بریزید … تا وقتیکه مرتب و منظم بخواهید در بازار پیشروی کنید، رقبا اجازه پیشرفت به شما نمیدهند. اگر به حد کافی اوضاع را به هم نریزید، به حد کافی سریع حرکت نمیکنید.» (اکتبر 2009)

نصیحت سوم مارک زاکر برگ

مارک زاکر برگ می گوید : «اگر من الان شروع کرده بودم کارم رو خیلی متفاوت تر انجام می دادم. من اوایل هیچ چیزی نمیدونستم. در منطقه سیلیکون ولی شما تنها چیزی که بهش اطمینان دارید این است که باید اینجا باشید، اما اینطور نیست. اگر من الان شروع کرده بودم در بوستون ادامه میدادم. سیلیکون ولی تمرکز کوتاه مدتی به کسب و کار القا میکند و این اذیتم میکند.» (اکتبر 2011)

نصیحت چهارم مارک زاکر برگ

مدیر فیس بوک می گوید : «هدف من این بود که هرگز فقط یک شرکت تاسیس نکنم. اکثر مردم برداشت غلطی ازین حرف من دارند و فکر میکنند سود، درآمد و سهام برای من اهمیت ندارد. اما فقط یک شرکت نبودن یعنی اینکه چیزی که که یک تغییر اساسی قرار است در دنیا ایجاد کند.» (فوریه 2011)

نصیحت پنجم مارک زاکر برگ

موسس فیس بوک می گوید : «سوال این نیست که “ما میخوایم چی از مردم بدونیم؟” بلکه سوال اینجاست “مردم میخون چه چیزی درباره خودشون بگن؟” » (نوامبر 2011)

مارک زاکر برگ

نصیحت ششم مارک زاکر برگ

مدیر فیس بوک می گوید : «بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، بهترین و تنها استراتژی برای شکست ریسک نکردن است.» (اکتبر 2011)

نصیحت هفتم مارک زاکر برگ

مارک زاکر برگ می گوید : «من نمیخواهم فیس بوک یک شرکت آمریکایی باشد. من نمیخواهم این شرکتی باشد که در حال گسترش ارزش های آمریکایی در جهان است. دیدگاه من این است که شما با فیس بوک بتوانید فوق العاده در مردم ریزبین باشید و بفهمید چطور فکر میکنند.» (جانویه 2011)

نصیحت هشتم مارک زاکر برگ

موسس فیس بوک می گوید : «جای هکر ها در زندان ها نیست. بلکه در شرکت های کامپیوتری بزرگ است. هکر ها یکی از مهمترین سمت های هر شرکت تکنولوژیکی را باید داشته باشند زیرا آنها اعتقاد دارند همیشه یک راه بهتر و مطمئن تر وجود دارد.» (فوریه 2012)

نصیحت نهم مارک زاکر برگ

مدیر فیس بوک می گوید : «تحقق یک ماموریت و ساختن یک کسب و کار هردو باهم اتفاق میفته. درسته که تحقق ماموریت بیشتر به من انگیزه میده پیشروی کنم ، اما از همون اول دریافتم که باید هردو باهم عملی بشن» (سپتامبر 2012)

نصیحت دهم مارک زاکر برگ

مارک زاکر برگ می گوید : «به خوبی به خاطر دارم. یک یا دو روز بعد ازینکه اولین نسخه از فیس بوک رو راه اندازی کردم با دوستانم داشتیم پیتزا میخوردیم که با خودم فکر میکردم “یه همچین خدماتی باید در اینترنت برای مردم وجود داشته باشد، واقعا مردم بهش نیاز دارند” و وقتی فهمیدم که من خودم باید این نیاز را برطرف کنم محتاط تر از قبل عمل کردم.» (جانویه 2014)

امیدواریم از این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان بهره برده باشید. با عقاید این جوان موفق آشنا شدید. سعی کنید نصایح او را بارها مطالعه کرده و در زندگی خود استفاده کنید.

منبع :https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علت و درمان حرف زدن در خواب

علت و روش درمان حرف زدن در خواب چیست ؟

خیلی از ما در خواب حرف می زنیم و خیلی ها هم در اطراف کسانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.