خانه » کامپیوتر و اینترنت » حذف یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در فایرفاکس در 5 مرحله

حذف یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در فایرفاکس در 5 مرحله

در مرورگر موزیلا فایرفاکس نیز مشابه مرورگرهای دیگر قابلیتی برای ذخیره یوزرنیم و پسورد وب سایت هایی که از آن ها استفاده میکنیم وجود دارد، که از طریق آن میتوان بدون وارد کرده یوزنیم و پسورد و تنها با یک کلیک به سایت مورد نظر وارد شد. برای این کار مرورگر یوزر نیم و پسورد را در خود ذخیره کرده و به صورت خودکار اطلاعات را هنگام ورود به سایت وارد میکند. در ادامه روش حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس در 5 مرحله را به شما آموزش خواهیم داد.

حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس در 5 مرحله

اهمیت حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس

ممکن است شما بخواهید این قابلیت را برای برخی از سایت هایی که قبلا اطلاعات آن را ذخیره کرده بودید حذف نمایید. این کار کمک می کند که هر کسی نتواند به اکانت های شما دسترسی یدا کند. با وارد شدن به تنظیمات مرورگر فایر فاکس به راحتی اطلاعات ورود ذخیره شده توسط شما برای هر شخصی نمایش داده خواهد شد. قطعا امنیت اطلاعات شما هنگامی که در جایی ذخیره نشده باشند بیشتر می شود.

حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس که ذخیره شده اند

مرحله اول : برای حذف یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در مرورگر موزیلا فایرفاکس ، در ابتدا مرورگر موزیلا فایرفاکس خود را اجرا کنید. سپس در گوشه سمت راست و بالای برنامه بر روی آیکون منوی موزیلا کلیک نمایید.

مرحله دوم : با کلیک بر روی آیکون منوی برنامه گزینه هایی برای شما نمایش داده می شود. در این منو بر روی Options کلیک کنید تا گزینه های زیر مجموعه آن در یک زبانه (tab) جدید در مرورگر فایر فاکس باز گردند.

مرحله سوم : برای حذف یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در فایرفاکس در مرحله سوم باید از گزینه هایی که از سمت چپ وجود دارند، Security را انتخاب نمایید تا موارد زیر مجموعه این بخش در صفحه اصلی نمایش داده بشوند.

حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس در 5 مرحله

مرحله چهارم : حال بر روی گزینه …Saved Logins کلیک نمایید.

حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس در 5 مرحله

مرحله آخر : با کلیک و انتخاب این گزینه یک پنجره محاوره ای جدید برای شما نمایش داده می شود و شما می توانید به حذف یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در فایرفاکس بپردازید.

حذف یوزرنیم و پسورد در فایرفاکس در 5 مرحله

گزینه های در دسترس در این پنجره و کارایی هر کدام به شرح زیر است:

  • فیلد جستجو: در این کادر (فیلد) می توانید نام سایت مورد نظر خود را جستجو نمایید تا یوزرنیم و پسورد موجود در همان سایت برای شما نمایان گردند. این گزینه بیشتر در مواقعی که تعداد سایت های ذخیره شده زیاد باشند کاربرد دارد.
  • کادر اصلی: در این کادر که بیشتر فضای کادر محاوره ای را اشغال کرده است، نام سایت هایی که نام کاربری (یوزرنیم) و رمز ورود (پسورد) خود را در آن ها ذخیره کرده اید نمایان می شوند.
  • گزینه Show Passwords: به طور پیش فرض تنها یوزرنیم در کادر اصلی نمایان می گردد ، اما شما می توانید با کلیک بر روی این گزینه از پسورد ذخیره شده هم اطلاع حاصل کنید.
  • گزینه Remove و Remove All: با انتخاب یکی از موارد نمایش داده شده در کادر اصلی و کلیک بر روی گزینه Remove تنها همان مورد پاک می شود، اما با انتخاب گزینه Remove All و کلیک بر روی Yes تمامی یوزرنیم و پسورد های ذخیره شده حذف می گردند.

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ به همین راحتی می توانید تمامی اطلاعات ورود ذخیره شده در مروگر فایرفاکس خود را حذف نمایید.

 

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.