چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397
خانه » اخبار روز » آغاز صدور قبوض SMS رایگان گاز در تهران

آغاز صدور قبوض SMS رایگان گاز در تهران

یعقوبعلی حسین نیا در گفتگو با مهر درباره شرایط صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح استان های تهران و البرز، گفت: در حال حاضر حدود 2 میلیون و 600 مشترک خانگی در 60 شهر و 510 روستای استان تهران و البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اعلام اینکه در حال حاضر یکی از سیاست های دولت توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و یا از طریق پیامک است، تصریح کرد: از سالجاری صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح این 2 استان پرجمعیت کشور آغاز شده است.
 
این مقام مسئول در تشریح ساز و کار صدور قبوض پیامکی با تاکید بر اینکه تمامی مشترکان خانگی تهران و البرز می توانند شماره 15 رقمی اشتراک قبض کاغذی خود را به سامانه 20001704 پیامک بزنند، اظهار داشت: با ارسال این پیامک چهار ردیف اطلاعات شامل مبلغ، شناسه، مهلت پرداخت و شماره اشتراک مشترک برایش پیامک خواهد شد.
 
وی با یادآوری اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون برای بیش از 200 هزار مشترک متقاضی در بخش خانگی قبوض گاز به صورت پیامکی ارسال شده است، در پاسخ به پرسش پرسش مهر مبنی بر دریافت کارمزد از متقاضیان دریافت قبوض پیامکی گاز، توضیح داد: هیچگونه کارمزد و یا وجهی از مشترکان بریا دریافت قبوض پیامکی گاز دریافت نخواهد شد.
 
حسین نیا همچنین درباره شرایط صدور قبوض پیامکی گاز برای مجتمع های مسکونی چندین واحدی دارای یک کنتور مشترک، اعلام کرد: تمامی مشترکان ساکن در مجتمع های مسکونی چندین واحدی می توانند با ارسال شماره 15 رقمی اشتراک قبض گاز صورت حساب پیامکی دریافت کنند.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه در فاز نهایی امکان صدور قبوض پیامکی برای مدیر مجتمع و یا نماینده مشترکان وجود دارد، تاکید کرد: با توسعه صدور قبوض پیامکی پیش بینی می شود به تدریج از سال آینده شرایط برای حذف قبوض کاغذی گاز و توسعه بیشتر ارائه خدمات الکترونیکی و پیامکی به مشترکان خانگی فراهم شود.
 
در همین حال، محمدرضا غروی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در گفتگو با مهر از آغاز صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح استان اصفهان به صورت آزمایشی خبر داده بود.
 
به گزارش مهر، همزمان با سیاست کلان دولت برای حذف صدور قبوض کاغذی گاز، آب و برق و توسعه درگاه های الکترونیک، برای نخستین بار صدور قبوض پیامکی (SMS) گاز مشترکان خانگی آغاز شده است.

 

در حال حاضر به طور متوسط سالانه بیش از 130 میلیون قبض کاغذی برای مشترکان گاز خانگی صادر می شود که با توجه به توسعه شبکه های گاز شهری و روستایی تعداد قبوض کاغذی هم سالانه افزایش پیدا می کند.

 

وزارت نفت برای نخستین بار به منظور کاهش و حذف صدور قبوض المثنی، کاهش در هزینه چاپ و مراجعه حضوری مشترکین، اطلاع رسانی سریع به مشترکان از میزان مصرف در صورت مفقود شدن قبض مصرفی، دسترسی آسان تر به اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت غیر حضوری قبوض، صدور قبوض پیامکی گاز را آغاز کرده بود.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

یائسگی

داغ شدن در یائسگی چگونه صورت می گیرد؟

داغ شدن یک احساس گرمای غیر قابل تحمل است که زنان در یائسگی آن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *