خانه » کامپیوتر و اینترنت » روش آسان ایجاد کردن و حذف خط افقی در ورد

روش آسان ایجاد کردن و حذف خط افقی در ورد

ورد برنامه ای است که کاربرد فراوانی در بسیاری از امور افراد مختلف دارد . اما از آن جا که یک نرم افزار می باشد ترفند هایی نیز دارد که در صورت آشنایی با آن ها کار خود را سریع تر پیش می برید . یکی از این ترفند ها کشیدن خط افقی در ورد و حذف آن است که در ادامه ی این مطلب به شما آموزش می دهیم.

خط افقی در ورد

خط افقی در ورد

اگر شما در حال نوشتن یک گزارش طولانی در برنامه ورد مایکروسافت آفیس می باشید و می‌ خواهید بخش‌ های مختلف موجود در متن را با استفاده از یک خط افقی از یکدیگر تفکیک کنید ، یک راه‌ حل بسیار ساده و جادویی وجود دارد.

کشیدن یا ایجاد خط افقی در ورد

برای کشیدن خط افقی، فقط کافی است سه خط فاصله (Three Hyphens) را پشت سر هم تایپ کرده و دکمه اینتر را بفشارید تا شعبده کامل شده و یک خط افقی کامل از غیب ظاهر گردد.

خط افقی در ورد
بخش‌ های مختلف موجود در متن را با استفاده از یک خط افقی از یکدیگر تفکیک کنید.

حذف خط افقی در ورد

اما تمام داستان به اینجا ختم نمی گردد. تصور کنید بعد از انجام این عملیات جادویی ( ایجاد خط افقی در ورد ) قصد داشته باشید یکی از این خط‌ های افقی را حذف کنید. این‌ جا است که دردسر آغاز می‌ گردد و دیگر حتی جادو نیز به کار شما نخواهد آمد، شاید شما بگویید با زدن دکمه حذف یا بک‌ اسپیس (Back space) به راحتی می توان آن را حذف کرد. اما باید دقت داشته باشید که دکمه حذف تنها زمانی این کار را برای شما انجام می‌ دهد که درست بعد از زدن اینتر و ایجاد خط، قصد حذف کردن آن را داشته باشید. اما در صورتی که بعد از انجام چند کار دیگر و یا مقداری تایپ قصد حذف خط را داشته باشید، دیگر اینگونه نخواهد بود و شما در تله این خط افقی به دام می افتید.

بنابر این در حالی که دکمه بک‌ اسپیس نیز نجات بخش نمی باشد و شما هنوز برای حذف این خط افقی مصمم می باشید، می توانید مراحل زیر را انجام بدهید:

  • با کلیک در قسمت بالای خط، مکان‌نمای متن را در آن جا قرار بدهید.
  • به تب Home رفته و بخش Paragraph را پیدا نمایید.
  • با کلیک بر روی مثلث کوچک سیاه در کنار گزینه ی Borders، منو آبشاری آن را باز کرده و بر روی گزینه ی No border کلیک کنید و به همین راحتی خط جادویی را حذف نمایید.
خط افقی در ورد
حذف خط افقی در Word

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.