خانه » کامپیوتر و اینترنت » مراحل قرار دادن ویدئو در ورد پرس و امبد (Embed)

مراحل قرار دادن ویدئو در ورد پرس و امبد (Embed)

هنگامی که شما ویدئویی را از یک سایت دیگری مانند آپارات یا یوتوب و ویمئو در سایت خود امبد می‌ کنید، هیچ ترافیک اضافه ای از سایت شما مصرف نمی شود. همچنین دراین حالت، سایت شما هیچ ریسورس اضافه ای را نیز بر روی سرور مصرف نمی کند. اما اگر ویدئو را جهت پخش بر روی سایت خود آپلود نمایید، دقیقا برعکس می شود. در ادامه ی این مطلب به آموزش کامل قرار دادن ویدئو در ورد پرس و Embed می پردازیم.

قرار دادن ویدئو در ورد پرس

 قرار دادن ویدئو در ورد پرس

هنگامی که شما ویدئویی که در سایت دیگری آپلود شده را از طریق آدرس در سایت خودتان قرار می‌دهید، به این عمل شما Embed کردن می‌ گویند. اکنون آپلود کردن ویدئو به این معنا خواهد بود که شما ویدئوی مورد نظر را از طریق “افزودن پرونده چند رسانه ای” یا به شیوه های دیگری بر روی هاست خود آپلود نمایید.

هنگامی که شما ویدئویی را از یک سایت دیگری مانند آپارات یا یوتوب و ویمئو در سایت خود امبد می‌ کنید، هیچ ترافیک اضافه ای از سایت شما مصرف نمی شود. دقیقا بر عکس این حالت اگر ویدئو را جهت پخش بر روی سایت خود آپلود نمایید، در وحله ی اول باعث افزایش مصرف فضای دیسک و بعد باعث استفاده ترافیک و ریسورس های بیشتر در سایت خود می گردید. از آنجایی که اکثر سایت ها بر روی هاست های اشتراکی میزبانی می گردند، این امر می تواند به ایجاد مشکل برای سایت و مسدود شدن سایت منجر گردد.

دقیقا بهمین علت است که آپلود ویدئو بر روی سایتتان اصلا کاری منطقی نمی باشد و بهترین کار این است که ویدئو هایی خود را در سایتی مانند آپارات آپلود نمایید و سپس آن ها را در سایت خود Embed کنید.

 

قرار دادن ویدئو در ورد پرس از سایت های به اشتراک گذاری خارجی

حتماً هم اکنون به خوبی می توانید چند سایت مشهور و معتبر به اشتراک گذاری ویدئو را نام ببرید ( منظورمان سایت هایی مانند یوتوب و ویمئو می باشد ). اگر بخواهید ویدئوی انتخابی خود راکه دراین نوع سایت ها میزبانی می‌ گردد، در سایت خود قرار دهید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که آدرس ویدئو «همان آدرسی که در نوار آدرس مرورگر درج شده» را در نوشته ی خود جایگذازی (Paste) نمایید.

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ توجه داشته باشید که این لینک باید به صورت متن ساده باشد و نباید به جایی لینک گشته باشد. دراین حالت وردپرس به صورت اتوماتیک لینک را تشخیص می دهد و آن را تبدیل به اجرا کننده ی ویدئو می کند. لیستی از سایت هایی که وردپرس می‌ تواند به صورت اتوماتیک آدرس های آن ها را تبدیل به پلیر ویدئو کند و به نمایش در بیاورد، در تصویر زیر درج شده است.

قرار دادن ویدئو در ورد پرس

قرار دادن ویدئو در ورد پرس از لینک مستقیم

گاهی امکان دارد به جای لینک ویدئو در یکی از سایت های به اشتراک گذاری، لینک مستقیم یک ویدئو را در اختیار داشته باشید. خبر خوب این است که حتی در این حالت هم شرایط هیچ فرقی نمی کند. کافی است لینک ویدئو را دقیقا به همان شکلی که قبلا ذکر کردیم، در نوشته یا برگه ی خود در ورد پرس ذخیره کنید. در صورتی که فرمت ویدئو توسط وردپرس پشتیبانی گردد ، لینک درج شده بلافاصله تبدیل به اجرا کننده ی ویدئو می شود و ویدئو را به نمایش در می آورد.

 

قرار دادن ویدئو در ورد پرس از آپارات

درج ویدئو های آپارات در سایت بسیار ساده می باشد. برای انجام این کار ، ابتدا ویدئوی مورد نظر خودرا انتخاب نمایید. سپس مطابق تصویر زیر در کنار ویدئو روی دکمه مربوط به نمایش کد ویدئو کلیک نمایید.

قرار دادن ویدئو در ورد پرس

در ادامه ی کار ویدئو باکس جدیدی مطابق تصویر زیر ظاهر می شود.

قرار دادن ویدئو در ورد پرس

اکنون فقط کافی است اندازه ی دلخواه خود را برای ویدئو انتخاب کنید و کد درج شده در باکس را کپی نمایید. سپس در ویرایشگر وردپرس به حالت متنی سوئیچ کنید و کد را در قسمت دلخواه خود قرار بدهید. همه ی مراحل این کار به همین سادگی بود که ملاحظه نمودید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.