خانه » کامپیوتر و اینترنت » تبلیغات همسان یا تبلیغات نیتیو ، مزایا و انواع کاربرد

تبلیغات همسان یا تبلیغات نیتیو ، مزایا و انواع کاربرد

تبلیغات همسان (Native advertising) یا تبلیغات نیتیو نوعی از تبلیغات آنلاین می باشد که از لحاظ فرم ظاهری و عملکرد با پلتفورم ارائه شده بر روی آن همخوانی دارد. تبلیغات همسان یا تبلیغات نیتیو شیوه‌ی جدیدی از تبلیغات می باشد که اغلب توسط بازاریابان محتوایی (وب سایت‌ هایی که به ارائه‌ی مطالب مرتبط با نیاز کاربرارن خود می‌پردازند) پذیرفته شده و ارائه می‌گردد. در ادامه ی این مقاله از پارسی وان بیشتر راجع به تبلیغات نیتیو ، مزایای استفاده از آن و روش آن صحبت خواهیم کرد.
 تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یا نیتیو

اگر بخواهیم ساده‌ تر بیان کنیم، هر گونه محتوای ارائه شده به عنوان تبلیغ، که با ظاهر و ترکیب محتوای وب سایت میزبان مطابقت داشته باشد، یک تبلیغ همسان یا نیتو به حساب می‌آید. توییت تبلیغاتی در توییتر، پست‌های پیشنهادی در فیس بوک و محتوا های پیشنهاد شده از طرف سایت‌ ها نیز می‌ توانند در دسته بندی تبلیغات همسان قرار بگیرند. بازاریابان محتوایی به طور فزاینده به سمت تبلیغات همسان گرایش پیدا کردند، به این علت که در مقایسه با تبلیغات بنری، ایجاد حس اعتماد و تعامل با مشتریان آینده نگر بیشتر تداعی می‌ گردد.

تبلیغات همسان
اخیرا، تبلیغات نیتیو با محتوای اسپانسر شده (منظور از محتوای اسپانسر شده تبلیغاتی می باشد که صرفا جهت آگاه سازی مخاطبین ارائه می‌ گردد و هیچگونه قصد متقاعد سازی در آن وجود ندارد) ترادف خاصی پیدا کرده‌اند. جالب است بدانید که محتوی اسپانسر شده یکی از شش فرمت تبلیغات نیتیو یا همان تبلیغات همسان می باشد. با توجه به موفقیت‌ های چشم گیری سایت‌ هایی نظیر Buzzfeed، بسیاری از بازاریابان محتوا و نشریات اینترنتی، تولید محتوی اسپانسر شده را در دستور کار خود قرار می دهند.

مزایای تبلیغات همسان

 • زمانی که کاربر به سمت تبلیغات همسان (تبلیغات نیتیو) شما جذب می‌ گردد، با ارائه تبلیغات مرتبط می‌ توانید میزان اثر بخشی تبلیغات کلی سایت را افزایش دهید.
 • وسعت و میزان استفاده از مطالب موجود در قالب محتوای یک سایت و امکان اشتراک گذاری آن در مقایسه با تبلیغات بنری بیشتر است و با زندگی روزمره مردم در ارتباط بیشتری می باشد.
 • میانگین یادآوری یک برند به واسطه تبلیغات همسان ۲ برابر بیش از تبلیغات بنری می باشد.
 • با این که بسیاری از برند‌ ها بر روی تبلیغات بنری سرمایه گذاری می‌ کنند، اما به این حقیقت پی برده اند که با ارائه‌ی تبلیغات همسان نرخ کلیک (CTR) بالاتری نسیب آن ها می‌ گردد. در واقع، خواندن عنوان یک تبلیغ همسان در مقایسه با یک بنر توجه کاربر را 308 برابر بیشتر به سمت خود جلب خواهد کرد.
 • تبلیغات نیتیو در نسخه موبایل بهتر مشاهده می‌ شوند و در مقایسه با بنر، کاربران توجه بیشتری نسبت به آن‌ ها دارند.
 • از طریق همکاری با ناشران محتوای اینترنتی (میران وب سایت‌ ها)، که کارشناسان واقعی در جذب مخاطبان با محتوای داخل سایت خود می باشند، می‌ توانید طریقه ساخت و پذیرش تبلیغات همسان را متوجه گردید.

ظاهر و شکل تبلیغات همسان

در این قسمت با عکس های ارائه شده در زیر، ظاهر و شکل تبلیغات همسان را برای موارد متفاوت یا مختلف مشاهده می کنید :

تبلیغات همسان
تبلیغات همسان داخل فید (معمولا یک لیست محتوی با قابلیت اسکرول)
تبلیغات همسان
ماژول‌ های پیشنهادات و ویجت‌ ها
تبلیغات همسان
تبلیغات پولی در نتایج جستجو
تبلیغات همسان
تبلیغات همسان در قالب لیست‌های تبلیغاتی

زمینه‌های کاربردی تبلیغات همسان (تبلیغات نیتیو) :

در زیر به بهترین شیوه‌های ارائه‌ ی تبلیغات نیتیو که استفاده از آن‌ ها بالاترین و بهترین بازخورد را برای شما دارند اشاره می کنیم:

تم جذب و مشارکت ( نظرسنجی و آزمون کوچک ) : به اشتراک گذاری نتایج آزمون‌ ها و یا نظر سنجی‌ها در فید اخبار و غیره .

ارائه تبلیغات در زمینه‌ ی اطلاعات عمومی ( همانند محتواهای آموزشی ) : محتوای آموزشی با هدف افزایش اطلاعات کاربر درباره یک خبر یا مفهوم نامعمول و مرتبط با زندگی افراد نظر آن‌ ها را جلب می کند.

تم ساده، اما موثر ( ارائه روش و نکات کاربردی در خصوص انجام کار ها ) : بر طبق گفته گوگل، در منطقه آمریکای شمالی بیش از 100 میلیون ساعت زمان کاربران بر روی محتوی “چگونه … انجام دهیم” یا “روش انجام … ” صرف می‌ گردد.

تم چشم نواز ( رسانه‌های جالب بصری ) : مردم علاقه زیادی به رسانه‌های تصویری دارند، مخصوصا آن‌ دسته هایی که باعث خنده و شادی آن‌ها می‌ گردد.

تم مرور و بررسی آنلاین ( پیشنهاد محصول ) : یک ابزار قابل اعتماد دیگر، ارائه محتوایی می باشد که یک محصول یا سرویس را بررسی می‌ کند. بر طبق آمار‌ های سایت MOZ این تم تبلیغاتی، بیش از 67 درصد بر روی تصمیم مشتری تاثیر گذار خواهد بود.

نکاتی در مورد محتوی موجود در تبلیغات همسان

در مورد تبلیغات همسان نکات ، باید ها و نباید هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • نوشتن عنوان‌ هایی که باور آن‌ ها فراتر از تصور می باشد در مورد تبلیغات همسان مناسب نمی باشند.
 • مطالب خود را به صورت مناسب برچسب گذاری نمایید.
 • ایجاد مقالات با محتوای تکراری بر اساس پیشنهادات وابسته دیگر ، از نباید ها به حساب می آیند.
 • هنگام تعیین عنوان‌ ها از رسانه‌ های اجتماعی نیز استفاده شود.
 • از بدنه اصلی متن برای هدایت مفید خواننده بیشترین بهره را ببرید.
 • استفاده از عنوان‌ های گمراه کننده، نا درست، بیش از حد حساس یا کپی کردن یک آگهی تاثیر خوبی نخواهد داشت.
 • به وجود آوردن احتمال انجام کلیک‌ های تصادفی، با به کار بردن تبلیغات (و یا تصاویر) که درست مانند محتوای صفحه می باشند برای تبلیغات همسان مناسب نیستند.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *