خانه » فناوری های نوین » اپلیکیشن Daylio ،دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

اپلیکیشن Daylio ،دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

در اپلیکیشن Daylio در کنار ثبت یادداشت‌ های روزانه‌ می‌توانید وضعیت روحی و روانی خود در انجام کارها را در دفترچه خاطرات الکترونیکی خود رصد کنید و بر اساس آن برای یک زندگی رضایتمندانه‌ تر برنامه‌ ریزی نمایید. در ادامه ی این مطلب در مورد کارکرد و مزایای این اپلیکیشن دفترچه یادداشت یا دفترچه خاطرات الکترونیکی صحبت خواهیم کرد.
اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

اپلیکیشن Daylio

این روزها به دلیل سبک زندگی انسان‌ ها تقریبا بیشتر اوقات روزانه‌ ی هر یک از افراد در گوشی‌‌های موبایل خلاصه می شود. برای همین موضوع ثبت قلم و کاغذی خاطرات روزانه هم متناسب با این تغییرات متحول شده است و در قالب نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ های موبایلی دوباره به زندگی‌ های امروزی بازگشته‌ اند. البته در این بازگشت هیجان انگیز صرفا همه چیز به یک یادداشت برداری روزانه محدود نمی شود و این دفترچه خاطرات الکترونیکی به راحتی چند لمس ساده قادر است حتی وضعیت روحی و روانی شما در ماه و یا سال گذشته را نیز به شما نشان دهند.
اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

اپلیکیشن Daylio ، دفترچه خاطرات الکترونیکی

اگر تا امروز تجربه‌ی کار با اپلیکیشن Daylio را نداشتد باید بدانید که کاربرد‌ های این نرم‌افزار صرفا به ثبت راحت و سریع یادداشت‌های روزانه ختم نمی‌ گردد و شما حتی می‌ توانید از این نرم‌ افزار برای بررسی حالات روحی، کار های پرتکرار، میزان رضایت در انجام یک فعالیت و حتی موارد بیشتری نیز بپردازید. به همین دلیل توضیحات ما در رابطه با این نرم‌افزار در دو بخش آموزش ثبت یادداشت‌های روزانه و همین طور آموزش بررسی و تحلیل وضعیت فردی در این دفترچه خاطرات الکترونیکی تقسیم می‌ گردد.

ثبت یادداشت‌های روزانه در اپلیکیشن Daylio

اپلیکیشن Daylio دارای فرآیند ساده و سریعی در ثبت یادداشت‌ های روزانه می باشد. شما باید در گام اول با لمس گزینه‌ی اضافه کردن یادداشت، زمان مناسب برای ثبت یادداشت خودتان را تعیین کنید. اگر یادداشت شما مربوط به همان روزی می باشد که در آن قرار دارید باید گزینه‌ی Today را انتخاب نمایید ، در غیر این صورت می‌ توانید با انتخاب گزینه‌ی روز قبل (Yesterday) و یا روزهای دیگر (Other Day) بازه‌ی زمانی دیگری را برای ثبت یادداشت انتخاب نمایید. البته پیشنهاد ما این است که با توجه به این که تقویم این جدول کاملا انگلیسی می باشد بهتر است برای اشتباه نکردن روزها همواره به ثبت روزانه‌ی یادداشت‌ های خود اقدام نمایید.
اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

در مرحله ی بعدی شما باید وضعیت روحی و روانی خودتان را انتخاب نمایید که تصویر آن را در بالا ملاحظه می کنید. این انتخاب باید متناسب با وضعیت شما در هنگام وقوع رخداد مورد نظرتان باشد. مثلا اگر یادداشت شما مربوط به یک اتفاق خوشحال کننده ای است بهتر است اموجی انتخاب نمایید که نشان‌دهنده‌ی خوشحالی شما در رابطه با این موضوع باشند. البته اگر شکلک مناسبی را پیدا نکردید می‌ توانید از گزینه‌ی Edit Moods وارد بخش ویرایش شکلک‌ ها گردید و وضعیت‌ های مورد نظر خودتان را به فهرست موجود روی تصویر اضافه نمایید.همراهان مجله ی پارسی وان ؛ دقت داشته باشید که شما در صفحه‌ ی انتخاب وضعیت خود همچنان در کنار تعیین روز ثبت یادداشت می‌ توانید ساعت وقوع آن را نیز از گزینه‌ ی بالای صفحه انتخاب نمایید و به این ترتیب زمان دقیق وقوع یادداشت‌ های خود را تعیین کنید. پس از انتخاب وضعیت مورد نظر شما به طور خودکار به صفحه‌ی انتخاب مکان منتقل می‌ گردید و بسته به موقعیتی که در آن بوده‌ اید می‌ توانید گزینه‌ ای را از میان گزینه‌ های موجود انتخاب کنید و یا با استفاده از گزینه‌ی edit/new موقعیت جدیدی را به گزینه‌ های پیشنهادی اضافه نمایید. روند انجام این کار بسیار به روند اضافه کردن وضعیت روحی شباهت دارد و بسیار ساده می باشد.

اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل
پس از انتخاب وضعیت مورد نظر کافی است در کادر پایین صفحه و در قسمتی که Add Note نوشته شده کلیک کنید و یادداشت خود را بنویسید. توجه کنید که شما در این جا هم می‌توانید از ایموجی‌ ها و شکلک‌ هایی که در کیبورد گوشی شما قرار دارد استفاده نمایید و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارید. همچنین این نرم‌افزار هیچ مشکلی با ثبت یادداشت‌ های فارسی شما نیز ندارد. در انتها پس از پایان نوشتن با لمس گزینه‌ی پایین صفحه برای ثبت نهایی یادداشت خود اقدام نمایید. توجه کنید که برای ویرایش یک یادداشت ثبت شده کافی است یک بار آن را لمس کنید و روی گزینه‌ ی قلم کلیک نمایید.

بررسی وضعیت فردی در اپلیکیشن Daylio

شما با ثبت وضعیت روحی و روانی خود در زمان ثبت یادداشت‌ ها زمینه این را فراهم می‌ کنید که در آینده ای نزدیک نرم‌ افزار بتواند به شما مثلا وضعیت روحی یک ماه گذشته را به صورت کاملا نموداری نشان بدهد. برای دستیابی به این بخش باید در همان صفحه‌ی ابتدایی دفترچه خاطرات الکترونیکی خود و از گزینه‌ های پایین صفحه گزینه‌ی Stats را انتخاب نمایید که نشان آن یک نمودار دایره‌ای شکل می باشد و دقیقا در سمت چپ گزینه‌ی درج یادداشت جدید وجود دارد. با ورود به صفحه‌ ی مورد نظر شما با اطلاعات فراوانی مواجه می‌ گردید که هر کدام حاوی اطلاعات ارزشمندی برای شما می باشد.

اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل

در همان ابتدای صفحه شما با ردیف Days in a Row مواجه خواهید شد که نشان دهنده‌ی تعداد روز هایی است که شما پشت سر هم اقدام به نوشتن یادداشت‌ های روزانه‌ی خود کردید. با این که در پایین همین ردیف طولانی‌ ترین زنجیره‌ی روزانه ثبت خاطرات شما ظاهر می‌ گردد، اما در زمان حاضر عدد سمت راست تصویر وضعیت فعلی شما را نمایان می‌ سازد. مثلا اگر در سه روز گذشته اقدام به ثبت یادداشت کرده باشید در این جا عدد 3 را به شما نشان می‌ دهد.در ردیف بعدی وضعیت ماهانه روحی شما نشان داده می‌ شود که در این جا شما می‌ توانید بر اساس فعالیت‌ هایی که انجام داد‌ید وضعیت خود را به تفکیک این فعالیت‌ها در 30 روز گذشته در دفترچه خاطرات الکترونیکی خود ملاحظه کنید. مثلا اگر شما در طول ماه به طور پیوسته به تمرین فوتبال رفته اید و یادداشت‌ هایی را در این رابطه ثبت کرده باشید می‌ توانید در انتها ماه به بررسی این مسئله بپردازید که چقدر شما از تمرین‌های خود احساس رضایت دارید. در این نمودار می‌ توانید به راحتی ملاحظه کنید مثلا چه روز‌هایی خوشحال بوده اید و چه روز‌هایی را ناراحت بوده‌اید که این موضوع می‌تواند به شما برای تجدید نظر در برنامه‌ هایتان بسیار کمک کننده باشد.

اپلیکیشن Daylio نوعی دفترچه یادداشت یا خاطرات در موبایل
گزینه‌ های فراوان دیگری هم در این صفحه وجود دارد که از جمله‌ آن می‌ توان به نشان دادن تعداد کارهایی که در ماه انجام داده‌اید (همانند 10 بار بازی کردن)، تعداد رخ‌دادن وضعیت‌های روحی (مثلا 10 بار ناراحت شدن) و همچنین کارهایی که اغلب انجام می‌ دهید اشاره کرد.
در انتها اگر شما به مدت بیش از یک سال با این نرم‌افزار و دفترچه خاطرات الکترونیکی خود همراه گردید می‌ توانید با استفاده از گزینه‌ ی آخر وضعیت کامل خود در یک سال گذشته را به طور کامل ملاحظه کنید و بر اساس آن ارزیابی مفصلی روی راه و روش زندگی خود داشته باشید.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *