خانه » دانستنیهای خانواده » بهداشت زنان » درمان عفونت واژن با عسل چگونه است ؟

درمان عفونت واژن با عسل چگونه است ؟

عفونت واژن یکی از مشکلاتی است که خانم ها چه کم چه زیاد به آن مبتلا می شوند. این عفونت در بارداری هم شایع است. در این موارد سعی کنید اول از مواد گیاهی استفاده کنید. اگر بهبود نیافتید نزد پزشک بروید. البته خانم های باردار باید پزشک خود را از هر علایمی آگاه سازند. در این بخش درباره درمان عفونت واژن با عسل اطلاعاتی را تقدیم می کنیم. عسل طبیعی برای سلامتی و زیبایی فواید خیلی زیادی دارد.

درمان عفونت واژن با عسل
درمان عفونت واژن با عسل

درمان عفونت واژن با عسل

عسل برای درمان عفونت واژن مفید است. خیلی ها تصور می کنند این ماده پر از قند است و قند به تغذیه مخمر و رشد آن کمک می‌کند. اما مطمین باشید عسل اینگونه نیست و با استفاده از آن خارش و قرمزی شما کم شده و عفونت تان به مرور درمان می شود.

درمان عفونت واژن با عسل و دارچین

درمان عفونت واژن با عسل
درمان عفونت واژن با عسل

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان درمان عفونت واژن با عسل و دارچین امکان پذیر است. این مخلوط باعث توقف عفونت قارچی می‌شود. دارچین درمان مناسبی برای برخی از بیماری های باکتریایی و قارچی است. یکی از موارد مصرف دارچین ، در درمان عفونت زنان با قارچ‌ها است.

طبق اطلاعات بدست آمده پوست گیاه دارچین دارای دو ماده شیمیایی اصلی یعنی سینامالدهید ( Cinnamaldehyde ) و یوژنول ( Eugenol ) است که می‌توانند بیوفیلم را از بین ببرند. بنابراین می‌توان آن را به همراه فلوکونازول برای درمان بیوفیلمهای کاندیدا آلبیکنس استفاده کرد.

برای اینکار کافیست عسل و دارچین را به خوبی با هم مخلوط کنید و در محل واژن خود بگذارید.

درمان عفونت واژن با عسل و سیر

درمان عفونت واژن با عسل
درمان عفونت واژن با عسل

سیر یک گیاه بی‌نظیر با فعالیت ضد قارچ کاندیدیا می‌باشد. مطالعات بسیاری درباره‌ی اثر ضد قارچی سیر انجام شده است. با مخلوط کردن عسل و سیر خرد شده می‌توانید یک ترکیب ضد قارچ قوی برای درمان عفونت زنانه ایجاد کنید.

برای اینکار کافیست چند حبه سیر را پوست کنده و در مخلوط کن بریزید. سپس مخلوط به دست آمده را برای ۱۰ دقیقه در محیط بگذارید تا دو ماده به نام آلین ( alliin ) و آلیناز ( alliinase ) با یکدیگر ترکیب شده و ترکیب قدرتمندی به نام آلیسین ( allicin ) ایجاد کنند. آلیسین دارای فعالیت ضد میکروبی و ضد قارچی بسیار قوی می‌باشد. سپس ترکیب به دست آمده را با عسل مخلوط کنید و آن را در ناحیه واژن استعمال کنید. سعی کنید این کار را شب انجام دهید و صبح خودتان را بشویید.

درمان عفونت واژن با عسل و ماست

درمان عفونت واژن با عسل
درمان عفونت واژن با عسل

نتایج نشان می‌دهد که مخلوط عسل و ماست در تسکین علائم و درمان عفونت های زنانه مؤثرتر از کلوتریمازول هستند و خواص ضد قارچی مشابه کلوتریمازول را نیز دارند. محققان می‌گویند که ترکیب عسل و ماست می‌تواند جایگزینی برای داروهای ضد قارچی ، بخصوص در دوران بارداری باشد.

برای اینکار باید یک فنجان آب را جوشانده و اجازه دهید تا دمای ۴۰ درجه سانتی گراد خنک شود. سپس ۲ قاشق غذا خوری عسل با کیفیت بالا را در یک کاسه ریخنه و آب جوشانده شده را نیز به کاسه بیافزایید. حالا عسل را در آب حل کنید. در مرحله بعدی دو قاشق غذاخوری ماست را به مخلوط آب و عسل اضافه کنید و آن‌ها را باهم مخلوط کنید.

نکاتی درباره درمان عفونت واژن با عسل

درمان عفونت واژن با عسل
درمان عفونت واژن با عسل

شما می‌توانید برای افزایش اثر درمانی عسل، ترکیبی از گیاهان را به آن اضافه کنید. هر تعداد از گیاهانی چون سیر، دارچین ، پوست درخت گردو و یا اسانس‌های ضد کاندیدیا را که در دسترس داشتید به عسل بیفزایید.

عسل طبیعی حاوی پلی فنولها و فلاونوئیدهاست که این مواد شیمیایی عامل اثرات بیولوژیک عسل مانند فعالیت ضد قارچی هستند.

عسل مصنوعی هم در درمان عفونت های زنانه مؤثر است؛ بنابراین با توجه به این که عسل‌های طبیعی قیمت‌های بسیار بالایی دارند ولی تأثیر آن‌ها تفاوت چندانی با عسل‌های غیر طبیعی ندارد شاید اصلاً نیازی به استفاده از عسل‌های طبیعی نباشد.

هنگامی که مواد شیمیایی گیاهی بیشتری را به مخلوط اضافه می‌کنید ترکیبی به دست می‌آورید که می‌تواند یک بیماری را به روش‌های مختلف و با قدرت بیشتری درمان کند. پس سعی کنید به عسل مواد دیگری هم اضافه کنید تا خواصش چند برابر شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عشق و محبت

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.