خانه » کامپیوتر و اینترنت » بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ یکی از ترفند های پرکاربرد در فتوشاپ می باشد، برای افزایش وضوح و رزولوشن تصویر مورد نظر می توانید از فیلتر High pass استفاده نمایید. در ادامه ی این مطلب می آموزید که می توانید با طی کردن چهار مرحله کیفیت عکس خود را با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ و فیلتر High pass افزایش دهید، با ما همراه باشید.

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

شاید شما یک عکس یادگاری با دوستان خود گرفته اید یا حتی عکسی قدیمی دارید که از کیفیت پایینی برخوردار است یا رزولوشن کمی دارد، اما این عکس از اهمیت ویژه ای برای شما برخودار می باشد و شما می خواهید که کیفیت آن را افزایش دهید. این کار بسار ساده و راحت خواهد بود و شما برای یاد گرفتن تکنیک بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ ، کافی است که در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
البته این نکته را هم ذکر می کنیم که جزئیاتی از تصویر که از بین رفته است قابل بازیابی نخواهند بود. به این علت پیکسل هایی که حذف شده اند دیگر در اختیار ما نمی باشند که بخواهیم روی آن ها کار کنیم، اما می توانیم کاری کنیم که این عکس ها بهتر به نظر بیایند و به بهترین شکل ممکن رزولوشن یک عکس با رزلوشن پایین را افزایش دهیم.

مراحل بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

این تکینیک برای بالا بردن وضوح عکس بسیار کاربردی می باشد و در آتلیه ها بسیار کاربردی است. با این افکت به صورت چشم گیری می توانید کیفیت و وضوح تصویر را افزایش دهید.

مرحله اول : عکس مورد نظر خود را در محیط فتوشاپ انتخاب کرده و باز کنید.
بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله
مرحله دوم : هنگامی که تصویر خود را در فتوشاپ باز کردید با فشردن دکمه ی Ctrl+J از لایه ی خود کپی گرفته و لایه ی کپی شده را انتخاب نمایید. پس از انتخاب لایه ی کپی شده همان طور که در تصویر زیر مشخص است، به مسیر Filter>>Other>>High pass بروید.
بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله

 

مرحله سوم : هنگامی که گزینه ی High pass را انتخاب می کنید منویی شبیه به شکل زیر برای شما باز خواهد شد. مقدار ردیوس را روی 80 پیکسل تنظیم نمایید.

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله
مرحله چهارم : در این مرحله شما باید مد بک گراند لایه ی کپی شده را مانند شکل زیر روی Hard Light قرار بدهید. با انتخاب این گزینه تفاوت چشمگیری را مشاهده خواهید کرد.
بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ در 4 مرحله
همراهان مجله ی پارسی وان به یاد داشته باشید که اگر از لایه ی کپی هم یک بار دیگر کپی بگیرید افکت دراماتیک تر می شود. همیشه برای طراحی ایده ی مخصوص به خود را داشته باشید و این نکته را بدانید بدون ایده هیچ کاری را نمی توانید به خوبی انجام بدهید.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.