خانه » کامپیوتر و اینترنت » حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله

برای حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ می توانید از روش های مختلف و ابزارهای مختلفی استفاده نمایید، اما یکی از بهترین روش ها استفاده از ابزار Lasso Tool است که در ادامه با آن آشنا می شوید.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

روش های بسیاری برای حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ وجود دارند. همراهان مجله ی پارسی وان ؛ شاید برای شما پیش آمده است که یک عکس دارید و مایل هستید قسمت هایی از آن را حذف نمایید. به طور مثال شما با دوستان خود عکس هایی یادگاری گرفته اید، اما وجود چیزی غیر منتظره آن عکس را خراب کرده است و شما می خواهید آن قسمت را حذف نمایید. برای اینکار کافی است که مراحل آموزشی زیر را تا انتها مطالعه نمایید و این مهارت را در فتوشاپ یاد بگیرید.

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ با استفاده ابزار Lasso Tool

در میان ابزار های انتخاب فتوشاپ ابزار Lasso آسان ترین ابزار برای رسم خط انتخاب دور اشکال پیچیده می باشد. یه راحتی مانند هنگامی که مداد در دست دارید می توانید دور ناحیه ی مورد نظر خود را خط بکشید. هنگامی که ابزار Lasso را انتخاب می کنید نشانگر ماوس شبیه کمند می گردد، برای شروع کلیک کنید و ناحیه ی مورد نظر را انتخاب نمایید و در پایان به نقطه ی شروع بازگردید و کلیک ماوس را رها سازید.
اگر در آخر به نقطه ی شروع بازنگردید فتوشاپ به صورت اتوماتیک یک خط از نقطه ی پایان به نقطه ی آغاز می کشد و خط انتخاب رسم شده را خواهد بست. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید انتخاب با ابزار Lasso دقیق نمی باشد، اما شما می توانید با استفاده از تکنیک های Add to و Subtract from آن را بهبود بخشید و به دقت دلخواه خود برسید. برایحذف قسمتی از عکس در فتوشاپ مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید:
مرحله اول : ابتدا تصویر مورد خود را در فتوشاپ باز کرده و به وسیله ابزار Lasso Tool ( در تصویر با فلش مشخص است) دور قسمتی که می خواهید حذف گردد را انتخاب نمایید. نسبت به نوع عکسی که دارید می توانید از ابزار دیگه سلکشن نیز استفاده نمایید ، اما توصیه ی ما همین ابزاری است که خدمت شما معرفی کرده ایم. در این آموزش قصد داریم که یک ماهی را در عکس حذف کنیم، بنابر این دور عکس ماهی را انتخاب می کنیم. همان طور که در عکس ملاحظه می کنید و مشخص شده است باید قسمت انتخاب شده شما، با چیزی که می خواهید حذف نمایید کمی فاصله داشته باشد و هر چه عکس شما پیچیده تر و شلوغ تر باشد باید بیشتر دقت داشته باشید و دور قسمت مورد نظر را با دقت بالا سلکت یا انتخاب نمایید.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله
مرحله دوم : در این مرحله روی قسمتی که انتخاب نمودید، راست کلیک کرده و گزینه Fill را انتخاب نمایید.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله
مرحله سوم : هنگامی که روی گزینه Fill کلیک می کنید، پنجره ای برای شما باز می گردد که شما لازم نیست چیزی را تغییر دهید. به این علت که تنظیمات پیش فرض درست می باشد، اما در صورتی که تنظیمات تفاوت داشت مانند عکس زیر تنظیم نمایید و روی ok کلیک کنید.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله
مرحله چهارم : همانطور که ملاحظه می کنید ماهی مورد نظر به راحتی حذف شد و فقط قسمت انتخاب شده اطرف آن باقی مانده است.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله
مرحله پنجم : در این مرحله برای حذف آن قسمت انتخاب شده، کلید ctrl+D را همزمان فشار بدهید تا آن قسمت حذف گردد.
حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله
ملاحظه می کنید که انگار نه انگار که ماهی در عکس وجود داشت! هم اکنون در مرحله آخر می توانید عکس را ذخیره نمایید. به همین راحتی شما ترفند حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ را آموزش دیدید.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.