خانه » کامپیوتر و اینترنت » معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

فتوشاپ نرم افزاری قدرتمند در زمینه ویرایش تصاویر می باشد و ابزار های مفیدی در زمینه رنگ کردن در فتوشاپ وجود دارند. در ادامه ی این مقاله چند ابزار کاربردی رنگ آمیزی ، یا بهتر بگوییم ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ را به شما معرفی خواهیم کرد.
معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

فتوشاپ نرم افزاری قدرتمند در زمینه ویرایش تصویر می باشد، البته در صورتیکه بدانید چگونه از آن استفاده نمایید. یکی از کاربرد های مفید فتوشاپ تغییر رنگ یا رنگ کردن در فتوشاپ می باشد. به کمک فتوشاپ بدون اینکه در سایه ها و برق رنگ اصلی تغییری ایجاد نمایید می توانید آن رنگ را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید و یا به وسیله ابزار های دیگری مثل Gradient و یا حتی با ابزار قلم مو (Brush) نیز می توانید لایه های خود را رنگ آمیزی کنید.

Gradient Tool یکی از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

در اولین عضو این گروه که با نام Gradient معرفی شده و یکی ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ است می‌ توانید شیب رنگی از رنگ‌ های دلخواه خود را در محدوده مورد نظر تصویر پیاده سازید. روش استفاده از این ابزار به این گونه است که پس از انتخاب ابزار از جعبه ابزار یا با فشار دکمه G از صفحه کلید، در قسمتی از محیط کاری کلیک کنید. سپس با درگ ماوس به مکان دلخواه و رها کردن آن، شیب رنگی که به صورت پیش فرض از رنگ زمینه تا پس‌ زمینه می باشد، اعمال می گردد. با تغییر محل کلیک، جهت درگ و محل رها سازی ماوس حالت‌ های مختلفی از شیب رنگی را می‌توانید به وجود آورید.

در نرم افزار فوتوشاپ و نوار Option این ابزار 2 قسمت برای تنظیم این ابزار وجود دارد. در قسمت اول با کلیک روی مثلث انتهای این قسمت، انواع شیب‌های مختلف رنگی را ملاحظه می‌ کنید که با کلیک روی هر یک از آن ها می‌ توانید شیب رنگ انتخاب شده را روی پروژه خود اعمال نمایید. اولین عضو این مجموعه شیب رنگی برگرفته از رنگ‌ های زمینه و پس‌ زمینه است و با تغییر این رنگ‌ ها تغییر خواهد کرد. دومین عضو مجموعه نیز از رنگ زمینه به سمت شفافیت حرکت می‌ کند، به این معنا که رفته‌ رفته رنگ زمینه کمرنگ‌ تر می‌ گردد، اما رنگ دیگری جایگزین آن نمی شود و لایه پایینی (در صورت وجود) از زیر آن مشاهده می‌ گردد.

معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ
در صورتی که رنگ‌ های موجود در این مجموعه جوابگوی نیاز شما نباشند می‌ توانید گروه‌ های مختلفی از شیب‌ های رنگی را با کلیک روی علامت مثلث واقع در سمت راست و بالای پنجره انتخاب و فراخوانی نمایید. اگر بخواهید خودتان رنگ‌ های دلخواهی را در شیب‌ های رنگ تعریف کنید فقط کافی است به جای کلیک روی مثلث روی قسمت مستطیلی آن کلیک نمایید تا پنجره Gradient Editor باز گردد. در این پنجره از دکمه Load جهت فراخوانی شیب‌های رنگی ذخیره شده و از دکمه Save برای ذخیره‌ کردن شیب رنگی ایجاد شده توسط خود شما استفاده می گردد.

برای ایجاد شیب‌ های رنگی جدید می‌ توانید از قسمت پایین پنجره Gradient Editor استفاده نمایید. بدین منظور می‌ توانید با کلیک بر روی مربع‌ های کوچک زیر شیب رنگی و فعال کردن انتخاب رنگ، نسبت به تغییر رنگ گرادیان اقدام نمایید. حتی می‌ توانید با کلیک در قسمت پایین مستطیل شیب رنگی (زمانی که شکل ماوس تبدیل به دست می‌ گردد) رنگ جدیدی ایجاد نمایید و از قسمت پایین نسبت به تغییر رنگ آن اقدام کنید و در نهایت با کلیک روی دکمهsave گرادیان تغییر یافته را ذخیره نمایید.

افزون بر امکان تغییر رنگ گرادیان، با کلیک در قسمت دوم نوار Option این ابزار روی یکی از شکل‌ های دلخواه می‌توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. در این قسمت 5 حالت مختلف برای اعمال شیب رنگی وجود دارد که عبارتند از:

  • Linear ( خطی )
  • Radial ( دایره‌ای )
  • Angle ( زاویه‌ای )
  • Reflected ( انعکاسی )
  • Diamond ( الماسی )

Paint bucket Tool یکی از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

به کمک ابزار Paint bucket (سطل رنگ ) که یکی دیگر از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ است می‌ توانید رنگی را که به عنوان رنگ زمینه انتخاب شده است بر روی محدوده دلخواهی از تصویر خود اعمال کنید. همراهان مجله ی پارسی وان دقت داشته باشید که این ابزار نیز همانند ابزار Magic Wand با شناسایی رنگ‌ های مشابه رنگ قسمت کلیک شده در آن محدوده اعمال می‌ گردد که با تغییر مقدار Tolerance در نوار Option ابزار سطل رنگ می‌ توانید این محدوده رنگ‌ های مشابه را افزایش و یا کاهش دهید.

در هفتمین گروه از ابزارهای فتوشاپ 3 ابزار قرار گرفته که عبارتند از :

  • ابزار محو کردن(Blur)
  • ابزار افزایش وضوح (Sharpen)
  • ابزار نقاشی با انگشت (Smudge)

هر سه این ابزارها دارای ماهیت قلم‌ مویی هستند و با کلیک راست در محیط کاری و پس از انتخاب آن ها می‌ توانید نسبت به تغییر ویژگی‌ های قلم‌مویی آن ها مانند اندازه، سختی و شکل قلم‌ مو اقدام کنید.

معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

Blur :به کمک اولین ابزار این مجموعه می‌ توانید وضوح قسمت دلخواهی از پروژه خود را کاهش دهید و آن را محو سازید. در این ابزار با استفاده از ویژگی قلم‌مویی و انتخاب شکل‌ های مختلف برای نوک قلم‌مو می‌ توانید جلوه‌ های زیبایی در پروژه خود ایجاد کنید.

Sharpen : کار دومین ابزار این گروه درست عکس ابزار قبلی می باشد؛ به این معنا که می‌ توانید به کمک آن وضوح قسمت مورد نظر تصویر را تا حدودی افزایش بدهید؛ فقط باید دقت کنید که استفاده بیش از اندازه از این ابزار می‌ تواند باعث پیکسلی شدن تصویر در قسمت مورد نظر گردد.

Smudge :  هنگامی که روی یک نقاشی رنگ روغنی که هنوز خشک نشده باشد انگشت خود را بکشید در قسمتی که انگشت روی آن کشیده شده رنگ جابه‌جا شده و حرکت خواهد کرد و مقدار آن بستگی به فشار انگشت‌ شما دارد، اکنون اگر انگشت را با فشار بیشتری حرکت دهید ممکن است رنگ آن قسمت کاملا جابه‌جا گردد. سومین ابزار این گروه دقیقا عملی مشابه حالت ذکر شده انجام می‌ دهد و با تنظیم اندازه قلم‌مو در کلیک راست و تنظیم مقدار فشار (Strength) از قسمت نوار Option این ابزار می‌توانید تصاویر جالبی را ایجاد نمایید.

معرفی 2 نوع از ابزار های رنگ کردن در فتوشاپ

فتوشاپ یک نرم افزار جهت ویرایش عکس ، ترکیب عکس و  همینطور ساختن عکس از ابتدا است. تولید کننده این نرم افزار شرکت ادوبی می باشد که یکی از بزگترین شرکت های تولید کننده نرم افزاری و بهترین شرکت تولید کننده نرم افزار های گرافیکی می باشد. در کل فتوشاپ کاربرد های بسیار زیاد و مختلفی دارد و قطعا هر کسی که به انجام کارهای گرافیکی کامپیوتری مشغول می گردد به این نرم افزار احتیاج خواهد داشت. از کاربرد های آن می توان به استفاده از آن در چاپخانه ها، طراحی وب، طراحی دیجیتال، متحرک سازی و تمامی کارهایی که به گرافیک مربوط می گردد اشاره کرد.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.