خانه » کامپیوتر و اینترنت » 4 راهکار افزایش امنیت اکانت تلگرام و بهبود آن

4 راهکار افزایش امنیت اکانت تلگرام و بهبود آن

امروزه افراد زیادی از برنامه‌ ی تلگرام برای پیام‌ رسانی خود استفاده می‌ کنند و این نگرانی در همه‌ وجود دارد که امکان به سرقت رفتن اطلاعات شخصی آن ها وجود داشته باشد . تاکنون راهی برای هک تلگرام یافت نشده است، اما باز هم بعضی از دوستان می‌ توانند به تلگرام شما راه پیدا کنند . در ادامه ی این مقاله راهکار های مقابله با این نوع افراد و افزایش امنیت اکانت تلگرام را به شما نشان خواهیم داد .

فیلترینگ تلگرام

افزایش امنیت اکانت تلگرام

این روشی که بعضی از افراد از آن استفاده می کنند به عنوان هک به حساب نمی آید، اما آن ها را قادر می سازد که به تلگرام شما راه پیدا می‌کنند . این افراد ابتدا در قسمتی که باید شماره‌ی خود را وارد کنند شماره‌ی شما را وارد می‌کنند . سپس هنگامی که کد برای شماره‌ی شما ارسال می شود ، آن ها گوشی شما را برداشته و از کد ارسالی استفاده می‌ کنند .بدین ترتیب آن ها با اکانت تلگرام شما وارد می شوند . از این روش فقط دوستان ، آشنایان و نزدیکان شما می‌ توانند استفاده کنند و این روش کار افراد مبتدی است و به راحتی با یک سری تنظیمات می توانید این مشکل را حل کنید.

استفاده از رمز مناسب برای افزایش امنیت اکانت تلگرام

اولین روش این است که مواظب گوشی خود باشید و رمز مناسبی را برای گوشی خود استفاده نمایید .

رمزگذاری ترفندی برای افزایش امنیت اکانت تلگرام

شما می توانید بر روی تلگرام خود رمز بگذارید، بدین صورت که وارد تلگرام خود شده و به قسمت تنظیمات بروید. سپس وارد privacy and security شده و به password lock بروید. گزینه‌ی password lock را انتخاب کرده و در مرحله‌ی بعد رمز دلخواه را وارد کنید.

افزایش امنیت اکانت تلگرام

همچنینن ببینید : 2 ترفند کاربردی نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر

پس از وارد کردن رمز عملیات انجام می شود و یک آیکون قفل بالای صفحه در سمت راست ظاهر می گردد که باید هنگام خروج روی آن ضربه بزنید تا آیکون قفل باز تبدیل به آیکون قفل بسته گردد .
اما شاید در برخی از مواقع امکان داردیادتان برود که آیکون قفل را بزنید تا تلگرام قفل گردد، به همین دلیل اگر بخواهید تلگرام به‌طور اتوماتیک قفل شود باید از همان قسمت password lock گزینه‌ی auto lock را بزنید و مقدار آن را روی 1 minutes قرار دهید تا بعد از یک دقیقه خودش اتوماتیک تلگرام را قفل کند.

افزایش امنیت اکانت تلگرام

two – step verification و افزایش امنیت اکانت تلگرام

ابتدا به تنظیمات و به قسمت privacy and security بروید . سپس به قسمت two – step verification رفته و بعد گزینه‌ ی set additional password را بزنید. قسمت‌ های password و email را پر کنید، به این علت که password یا رمزی که انتخاب می‌ کنید در آینده برای نصب مجدد تلگرام نیاز خواهد شد. بعد از اینکه این قسمت‌ ها را پر کردید با پیغام زیر روبرو می‌ گردید که می گوید باید ایمیل خود را چک کنید .

افزایش امنیت اکانت تلگرام

همچنینن ببینید : شخصی سازی تلگرام و فعالسازی قفل آن با اثر انگشت

ایمیل خود را چک کنید ، یک ایمیل حاوی یک لینک است که باید به آن لینک بروید ، در آن لینک یک پیغام مبنی بر این‌ که عملیات با موفقیت انجام‌شده است وجود دارد. اکنون هر شخصی بخواهد شماره‌ ی شما را وارد کند حتی اگر از کد آگاه گردد آن رمزی که در مراحل بالا انتخاب کرده اید را وارد نکند تلگرام شما برای او بالا نخواهد آمد .

روش active sessions  و افزایش امنیت اکانت تلگرام

ابتدا به تنظیمات و به بخش privacy and security بروید. سپس به قسمت active sessions بروید.

افزایش امنیت اکانت تلگرام

همچنینن ببینید : تلگرام X جدیدترین نسخه از پیام رسان محبوب تلگرام

اگر مانند تصویر بالا گزینه telegram desktop را مشاهده کردید یعنی شخصی با کامپیوتر وارد تلگرام شما شده است. اگر یک telegram android دیگر مشاهده کردید یعنی یکی با یک دستگاه اندروید وارد تلگرام شما شده است. اکنون با توجه به مدلی که ذکر می شود گوشی خود را پیدا کنید و آن مهاجم غریبه را انتخاب کنید تا با پیغام زیر مواجه گردید. سپس OK را بزنید تا آن شخص مهاجم دیگر نتواند به تلگرام شما دسترسی پیدا کند.

همراهان مجله ی پارسی وان دقت کنید که اگر شخصی به تلگرام شما راه پیدا کرد یا شماره‌ی شما را وارد کند، تلگرام یک کد برای شما ارسال می کند و بعد از اینکه آن فرد بتواند کاملاً وارد تلگرام شما شود یک پیام مبنی بر اینکه یک نفر با چه دستگاهی وارد تلگرام شما شده است ظاهر می گردد که می‌ توانید با اقدامات و راهکار هایی که به شما معرفی کردیم مشکل را حل کنید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.