خانه » کامپیوتر و اینترنت » ترسناک کردن تصاویر را در فتوشاپ و آموزش افکتی‌زیبا

ترسناک کردن تصاویر را در فتوشاپ و آموزش افکتی‌زیبا

برخی از افراد مایل هستند که افکت های مختلف را برای مقاصد متفاوتی بر روی عکس های خود امتحان کنند. امروز در این مقاله قصد داریم آموزش ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ را به شما عزیزان بیاموزیم.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

برای ترسناک کردن تصاویر را در فتوشاپ در ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید . اکنون با زدن کلید های Ctrl+N یک سند جدید بسازید. همیشه تلاش کنید با میانبر ها کار کنید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ در  مرحله

مرحله اول : تصویر زیر را دریافت کرده و اگر تصویری در سیستم دارید آن را برای تمرین در نظر قرار دهید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

اسمی بر روی این تصویر بگذارید (من اسم MADAM  را انتخاب کرده ام) . اکنون یک کپی از تصویر MADAM بگیرید با زدن کلید های Ctrl+J یک کپی بگیرید. لایه ی کپی شده را انتخاب کرده و به مسیر  Filter>>Other>>High Pass بروید. سپس در پنجره ی باز شده عدد 200 رو تایپ کرده و OK را بزنید. اکنون اگر مد لایه MADAM copy را از نرمال به hard light تغییر دهید تصویر شما روشن تر می شود و کیفیتش کمی بیشتر خواهد شد.

مرحله دوم : اکنون یک لایه ی جدید با رنگ سیاه بالای لایه ی کپی شده ایجاد کنید و اسم لایه را light بگذارید و به مسیر Filter>>Render>>Lens Flare بروید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

در پنجره ی باز شده مانند تصویر بالا عمل کرده و OK را بزنید . اکنون مد لایه رو از Normalبه Overlay تغییر دهیید و سپس opacity آن را به عدد 50 درصد کاهش دهید . تا اینجا یک افکت جالب داریم و می توانید کار را ذخیره کنید ، اما هنوز به قسمت پایانی آموزش نرسیده ایم.

مرحله ی سوم : اکنون این تصویر را دریافت کنید. روی تصویر کلیک کرده و سپس وقتی که تصویر به صورت کامل لود شد آن را ذخیره کنید. هنگامی که تصویر را در فتوشاپ باز کردید یکبار کلید M را بزنید تا ابزار Rectangular Maquee Tool انتخاب گردد، اکنون این قسمت را انتخاب کنید. ضمن اینکه این تصویر به صورت select شده است شما روی تصویر کلید راست کنید و گزینه ی Refine Edge…را انتخاب نمایید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

سپس بعد از کلیک کردن و بازشدن پنجره ی جدید مانند تصویر زیر عمل نمایید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

پس از انجام تغییرات کلید OK را بزنید ، اکنون تصویر شما به صورت سلکت شده در می آید اما این بار به صورت بیضی شده است . پس یکبار کلید های Ctrl+C را بزنید تا تصویر کپی شود و سپس به سند آموزش رفته و آن را Paste کنید ، سپس مانند تصویر زیر آن را جابه جا کنید. اسم این لایه را ABR بنامید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ
ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

همانطور که در تصویر بالا می بینید ابرها را جابه جا کنید . اکنون مد لایه ی ابر را از نرمال به Overlayتغییر دهید و سپس با زدن یکبار Ctrl+U این تغییرات را به لایه ی ابر اعمال کنید. سپس OK را بزنید و با زدن یکبار کلیدهای Ctrl+j از لایه ی ابر کپی بگیرید و آن را جابه جا کنید.

بعد از جابه جایی لایه ی کپی شده ی ابر را انتخاب و یکبار کلید های Ctrl+U را بزنید و سپس این تغییرات را به لایه ی کپی شده ی ابر اعمال نمایید. این جا بستگی به سلیقه ی شما دارد که کدام رنگ را انتخاب کنید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ
ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

اکنون می توانید کار را ذخیره کنید ، اما این هنوز پایان آموزش نیست می توانید چشمک لایه ی MADAM copy 2را خاموش کنید و کار رو مقایسه کنید.

مرحله چهارم : لایه ی MADAM copy را انتخاب کنید. از کیبورد یکبار j رو بزنید تا ابزارSpot Healing Brush Tool انتخاب شود و سپس تنظیمات را مانند تصویر زیر قرار دهید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

تنظیمات تولبار این ابزار را نیز مانند تصویر زیر چک کنید و تغییرات را اعمال کنید.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

اکنون مانند تصویر زیر دهان و هر جا که لکه ای بود را با دقت پاک کنید .

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

همراهان مجله ی پارسی وان این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید :

خوانندگان مجله ی پارسی وان توجه کنید که در بعضی جاها باید سایز براش را کاهش دهید. حالا اگر تمام لایه ها به جز دو لایه ی اخری را خاموش کنید یک تصویر واقعی تر خواهید داشت . اگر لایه ای را خاموش کردید مانند قبل همه را روشن کنید. حالا می توانید برای ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ به دهانش یک تصویر زیپ اضافه کنید و یا می تونید لب فرد دیگری را دُربر کنید و به تصویر اضافه کنید .

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

اسم این لایه رو BAFT بنامید. حالا یک لایه ی جدید در بالاترین قسمت لایه ها ایجاد کرده و این بافت را Paste کنید، سپس مد لایه ی بافت را از NORMAL به COLOR BURN تغییر دهید. بعد لایه ی ابر های رنگی را خاموش کنید، سبز و بنفش رنگ رالایه های شما باید اینطور شده باشند.

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *