خانه » کامپیوتر و اینترنت » مراحل صرفه جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام

مراحل صرفه جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام

این روزها تلگرام مصرف‌ کننده اصلی اینترنت در منزل و محل کار و حتی اینترنت همراه به‌ حساب می‌ آید. صدها و حتی هزاران تصویر، انیمیشن، ویدئو و موزیک توسط گروه‌ ها و کانال‌ های مختلف در اختیار کاربران این نرم افزار قرار می‌ گیرد. حتی اغلب اپراتور ها جحم مصرفی نرم افزار تلگرام را دو برابر حساب می کنند. در ادامه ی این مقاله درباره ی صرفه‌ جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام و مراحل انجام این کار صحبت خواهیم کرد.

مصرف اینترنت توسط تلگرام

مصرف اینترنت توسط تلگرام

آیا می‌دانید با اعمال تغییرات اندکی می‌ توانید صرفه‌ جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام را فعال نمایید؟ همچنین باتوجه به اختلاف قیمت اینترنت همراه و اینترنت‌ های پرسرعت ADSL می‌ توانید دریافت فایل‌ های چند رسانه‌ ای را به اتصال به اینترنت‌ های پرسرعت محدود کنید و در هنگام استفاده از اینترنت همراه و یا اتصال به شبکه رومینگ، همه دانلود ها را غیر فعال نمایید.

تمامی نرم افزار های گوشی شما بدون اجازه به اینترنت متصل هستند که هم حجم دیتای شما را مصرف می کند، سرعت اینترنت را کند کرده و حافظه گوشی شما را کاهش می دهند. با استفاده از یک راه حل سریع می توانید دسترسی خودکار برخی از نرم افزار ها را به اینترنت مسدود کنید.

اینترنت تلگرام

بسیاری از نرم افزار های پیش فرض و نصب شده توسط کاربر به اینترنت دسترسی مستقیم دارند که از طرفی حجم بسته و سرعت اینترنت شما را کاهش می دهند و از طرفی دیگر حافظه گوشی شما پر کرده و در نتیجه سرعت عکس العمل گوشی شما را نسبت به گذشته کمتر می کنند و می توان گفت این مسئله در مصرف باتری هم بی تاثیر نیست. اگر شما می خواهید دسترسی خودکار برخی از نرم افزار ها را به اینترنت محدود کنید کافی است با چند کلیک این مشکل را برطرف کنید.

مصرف اینترنت توسط تلگرام

همچنین ببینید : 2 ترفند کاربردی نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر

مراحل صرفه جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام

برای فعال‌ سازی این قابلیت در تلگرام X فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله ی اول : روی منوی همبرگری فشار دهید تا وارد منوی اصلی نرم‌ افزار گردید.

مرحله ی دوم : وارد بخش Settings شوید و گزینه ی Data and Storage را فشار بدهید.

مرحله ی سوم : در این مرحله می‌ توانید کلید مقابل گزینه Data Saver را فعال نمایید تا قابلیت دانلود همه ی فایل‌ های چند رسانه‌ ای متوقف شود و دانلود های در حال اجرا نیز متوقف گردند.

خوانندگان گرامی مجله ی پارسی وان ؛ در صورتی‌ که می‌ خواهید این صرفه‌ جویی فقط هنگام اتصال به اینترنت همراه و یا شبکه رومینگ اعمال گردد باید بدون فعال کردن گزینه اشاره شده، روی گزینه Turn on automatically فشار بدهید و در ادامه علامت چک‌ مارک مقابل هر یک از گزینه‌ های When switching to mobile data یا When switching to roaming را فعال نمایید. در این شرایط به‌ طور خودکار هنگام اتصال به شبکه همراه و یا شبکه رومینگ، این قابلیت فعال می شود و دانلود همه فایل‌ های چند رسانه‌ ای به منظور صرفه‌ جویی در مصرف اینترنت متوقف می‌ گردد.

 

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *