خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » چهار راهکار برای شاد بودن

چهار راهکار برای شاد بودن

انسان در اوج عجز و نياز، عجيب و قدرتمند است؛ يعني هرچند تابع بستر و شرايط است، ولي مطيعي بي چون و چرا نيست و به طور مستمر در پي آن است كه تغيير و تحولي ديگر ايجاد كند. اين ويژگي اوست و قدرتي است كه خداوند به او داده است.

اصل شادي همانا دلشادي و خوشحالي است كه آن را بايد در درون خود جست و جو كنيم و نه هيچ كجاي ديگر، پس آنگاه كه احساس رضايت، خشنودي و لذت كرديد، به سمت شادي گام برداشته ايد.

به گزارش ايسنا، چهار پيشنهاد وجود دارد كه كه مي توانيد راجع به آن فكر كنيد و بعد تصميم بگيريد تا روال زندگي تان را تغيير دهيد.

اولين پيشنهاد

مي دانيم كه با سختي ها و كاستي هاي موجود در سطح فردي، خانوادگي و اجتماعي مشكل است، اما سعي كنيد تا هميشه ذهن و فكر خود را از خاطرات خشنود كننده گذشته لبريز كنيد. اين ذهن و فكر و انديشه هاي ما هستند كه چرخ هاي ما را آماده مي سازند تا در جهت آنها به حركت درآييم.

خاطرات شادي به نتايج شادي آور منتهي مي شوند. ما مي توانيم قرباني شرايط شويم يا بر شرايط غلبه كنيم، مي توانيم از آزادي و عظمت خود بگذريم و به شرايط اجازه مي دهيم كه بر ما مسلط شود يا اينكه خود يك انتخاب كننده باشيم. در اين جهت آنچه مهم است، برداشت ماست.

دومين پيشنهاد

از عادت كردن بدون چون و چرا به شادي نگران نباشيد. آنقدر تمرين كنيد و آنقدر وجود و افكار و اميالتان را از آنچه باعث شادي تان مي شود پر كنيد تا شاد شويد. شادي تنها داروي شفابخشي است كه هيچ گونه عوارض جانبي ندارد. شادي به چشمان تان درخشش، به نگاه تان عشق، به لبخندتان جذابيت، به سيماي تان زيبايي و به حركات تان اطمينان و سرزندگي مي بخشد. مطمئن باشيد كه هر چهره اي با لبخند زيباتر است.

سومين پيشنهاد

به گزارش ايسنا و به نقل از ايران پاك، براي افزايش رضايت خود،  خشنودي و شادي خود را زياد و زيادتر كنيد. تا اينكه از لحظات زندگي خود بيشترين لذت را ببريد. براي گسترش سطوح شادي و شادابي خود، حتي در مواقعي كه بايد ظاهري غمگين به خود بگيريد، درون خود را از شادي و رضايت خالي نكنيد و آگاه باشيد كه بزرگ ترين نعمت شادي است، زيرا انسان به همان اندازه كه به آب و نان نياز دارد، به شادي و خنده نيازمند است؛ هم براي جسمش و هم براي جانش، خوش مشربي تكميل كننده شادي و خشنودي زندگي است.

زندگي دشوار است و هميشه هم منصفانه نيست، ولي اين بدان معنا نيست كه زندگي نمي تواند خوب باشد، يا نمي تواند پاداش دهنده و لذت بخش و دوست داشتني باشد! هنوز و هميشه دلايل فراواني داريم كه به زندگي «آري» بگوييم و از آن سرشار شويم.

چهارمين و آخرين پيشنهاد

عميقا زندگي خود و ديگران (به خصوص نزديكان خود) را دوست داشته باشيد. بگذاريد آنها بفهمند كه چقدر دوستشان داريد. از ابراز محبت و احساسات به ديگران دريغ نكنيد و نگران نباشيد. متوجه ديگران و علاقه مند به آنها باشيد تا آنها نيز چنين نباشند. به خاطر اندكي مشكل و ناراحتي همه زندگي و وجودتان را به پريشاني نكشيد. هرچند رنج امري گريزناپذير است و مي توان از آن اجتناب كرد. كافي است از روشهاي سازنده استفاده كنيم.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.