خانه » کامپیوتر و اینترنت » مخفی کردن اطلاعات در تصاویر و 3 قسمت آن

مخفی کردن اطلاعات در تصاویر و 3 قسمت آن

نرم‌ افزار های مختلفی در دنیا برای رمز نگاری فایل‌ ها و حفظ امنیت اطلاعات وجود دارند، اما فایل‌ های رمز نگاری شده توسط این نرم‌ افزار ها همیشه در معرض دید می باشند و فقط هنگامی که کاربران غیر مجاز قصد دسترسی به آن ها را دارند، ‌باید رمزعبور از پیش تنظیم شده را وارد کنند. در ادامه این مقاله در مورد چگونگی مخفی کردن اطلاعات در تصاویر ، فعال سازی نرم افزار های مورد نیاز آن و استخراج اطلاعات پنهان صحبت خواهیم کرد.

مخفی کردن اطلاعات در تصاویر
مخفی کردن اطلاعات در تصاویر

مخفی کردن اطلاعات در تصاویر

نرم‌ افزار های مختلفی برای رمز نگاری فایل‌ ها و حفظ امنیت اطلاعات وجود دارند، اما فایل‌ های رمز نگاری شده توسط این نرم‌ افزار ها همیشه در معرض دید قرار دارند و فقط زمانی که کاربران غیر مجاز قصد دسترسی به آن ها را دارند، ‌باید رمزعبور از پیش تنظیم شده را وارد نمایند.
در چنین شرایطی این احتمال وجود دارد که کاربران با استفاده از روش‌های مختلف بتوانند فایل‌های رمزنگاری شده شما را باز کنند و اقدام به استفاده غیر مجاز از آن ها نمایند. برای پیشگیری از بروز این مشکل بهتر است فایل‌ های خود را علاوه بر رمز نگاری، طوری پنهان کنید که از دید خرابکاران هم محفوظ باشد. به‌عبارت دیگر اقدامی کنید تا شک این کاربران برانگیخته نگردد و در فایل‌ های شما کنجکاوی نکنند. یکی از این روش‌ ها استفاده از نرم‌ افزار Ultima Steganography است، با این نرم‌ افزار می‌ توانید تا مانند سایر نرم‌ افزار های رمز نگاری اطلاعات ، از فایل‌ های خود با استفاده از الگوریتم‌ های رمز نگاری، محفاظت نمایید. تفاوت این برنامه با برنامه‌ های دیگر در پنهان‌سازی اطلاعات رمزنگاری شده در دل تصاویر معمولی می باشد.

به‌ کمک این برنامه فایل‌ های رمز نگاری شده شما داخل عکس‌ های موردنظرتان پنهان می شود و هنگامی که کاربران دیگر به فایل‌ های شما مراجعه کنند تنها چیزی که می بینند یک عکس معمولی خواهد بود که مانند سایر عکس‌ های ذخیره شده روی رایانه به‌ نمایش در می‌ آید. فرمت این عکس‌ها نیزPNG,.BMP,.TIF,.TIFF. می باشد و جای هیچ شکی باقی نمی‌ ماند که این فایل‌ ها فقط عکس‌ های معمولی می باشند.

مخفی کردن اطلاعات در تصاویر
مخفی کردن اطلاعات در تصاویر

همچنین  ببینید : آشنایی با مرورگرهای اینترنتی ، روش کارکرد ، ردیابی و امنیت

مراحل مخفی کردن اطلاعات در تصاویر

چنانچه می‌ خواهید همین حالا شروع کنید و اطلاعاتتان را در دل تصاویر پنهان سازید، می‌ توانید به روش زیر این کار را انجام دهید:

فعال سازی برنامه :

مرحله اول : برای فعال سازی برنامه ، در ابتدا نرم‌افزار را از نشانی زیر دانلود کرده و سپس اجرا کنید.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌enplase.com‌‌/‌‌pages‌‌/‌‌DownloadProduct‌‌/‌‌ProductName‌ـ‌US.html

مرحله دوم : چنانچه کد فعال سازی نرم‌ افزار را در اختیار دارید بر روی گزینه Use Limited Version کلیک کنید و پس از آن گزینه About را انتخاب نمایید.

مرحله سوم : در این مرحله می‌ توانید با کلیک روی گزینه Enter Activation Key از نام و کد فعال‌سازی که از مرحله دوم به دست آورده‌ اید استفاده کنید و نرم‌ افزار را رجیستر نمایید.

پنهان‌ سازی اطلاعات :

مرحله اول : اولین پنجره از محیط کاربری نرم‌ افزار دو گزینه را در اختیار شما قرار خواهد داد. برای پنهان‌ کردن اطلاعات در تصاویر ‌باید گزینه اول یعنی Hide a file in image را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله دوم : در پنجره جدید ‌باید اطلاعات موردنظر برای پنهان‌ سازی را با کلیک روی گزینه Browse انتخاب کنید و در صورت نیاز در بخش description توضیحاتی را درباره آن درج نمایید.

مرحله سوم : با کلیک روی Next به مرحله بعدی می روید. در این مرحله ‌باید ابتدا تصویری را که قرار است فایل شما را در خود پنهان کند انتخاب نمایید. این تصویر در بخش Container image انتخاب می‌ گردد و در نهایت در بخش Output image نیز ‌باید محل ذخیره‌ سازی تصویر حاوی فایل پنهان را مشخص نمایید.

مرحله چهارم : روی Next کلیک کنید و در پنجره ظاهر شده و در بخش‌ های مشخص شده رمز عبور دلخواه خود را دو بار تایپ کنید.

مرحله پنجم : مراحل کار پایان رسیده و می‌ توانید با کلیک روی Finish از نرم‌ افزار خارج گردید.

مرحله ششم : اکنون فایل مشخص شده در مرحله سوم روی هارد‌دیسک شما ذخیره شده و می‌ توانید مانند یک عکس معمولی آن را مشاهده کنید. نکته قابل توجه در پنهان بودن اطلاعات شخصی شما در این عکس است که برای دسترسی به آن می‌ توانید به بخش استخراج اطلاعات مراجعه نمایید.

استخراج اطلاعات پنهان: 

مرحله اول : ابتدا نرم‌ افزار را اجرا کنید و از میان گزینه‌ های ظاهر شده گزینه دوم یعنی Extract Hidden file from an image را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

مرحله دوم : با کلیک روی Browse فایل ذخیره شده روی هارد‌دیسک را فراخوانی نمایید .

مرحله سوم : روی گزینه Extract کلیک کنید و پس از مشخص کردن محلی برای استخراج اطلاعات روی هارد‌دیسک، رمز عبور را وارد کنید و با کلیک روی OK عملیات تمام می شود.

مخفی کردن اطلاعات در تصاویر

همچنین  ببینید : افزایش امنیت مرورگر ها و تغییر تنظیمات

همراهان مجله ی پارسی وان فایل‌ های مورد نظر شما در میان پیکسل‌ های تصاویر می روند و با توجه به این عملکرد، هرچه تصویر انتخاب شده شما دارای تعداد پیکسل‌ های بیشتری باشد می‌ توانید فایل‌ هایی با حجم بیشتر را در دل تصاویر خود مخفی سازید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *