خانه » کامپیوتر و اینترنت » ترفندهای کامپیوتر » گرفتن عکس پانورامایی در 5 مرحله با دوربین‌ معمولی

گرفتن عکس پانورامایی در 5 مرحله با دوربین‌ معمولی

حتی بدون استفاده از ابزار خاص و استفاده از یک دوربین معمولی و نرم افزار ساده ی فوتوشاپ می توانید به راحتی تصاویر پانورامایی تهیه کنید و از آن ها لذت ببرید . در ادامه در مورد مراحل و روش گرفتن عکس پانورامایی با شما صحبت کرده و روش آن را به شما آموزش می دهیم.

گرفتن عکس پانورامایی

گرفتن عکس پانورامایی

حتی اگر نرم افزار فوتوشاپی قدرتمندی نداشته باشید از اینکه می توانید به راحتی تصاویر پانورامایی بگیرید، شگفت زده می شوید. همراهان مجله ی پارسی وان به یاد داشته باشید که سخت ترین بخش ثبت تصاویر پانورامایی با یک دوربین معمولی گرفتن درست تصویر می باشد که با رعایت نکات ساده ی زیر می توانید به آسانی این کار را انجام بدهید.

گرفتن عکس پانورامایی

همچنین ببینید : عکس های HDR و چگونگی تهیه آنها توسط دوربین‌و‌کامپیوتر

مراحل گرفتن عکس پانورامایی

مرحله اول : اولین شرط گرفتن عکس پانورامایی ، داشتن یک سه پایه و قرار دادن آن در محلی مسطح می باشد که بتوانید در یک افق صاف عکاسی کنید. دوربین را در یک خط افق صاف چرخانده و عکس هایی بگیرید که با هم همپوشانی داشته باشند، یعنی انتهای سمت راست تصویر اول تا حدی در تصویر بعدی وجود داشته باشد. لازم نیست حتما 4 عکس بگیرید، حتی در صورتی که بخواهید می توانید گردشی ۳۶۰ درجه داشته باشید.

گرفتن عکس پانورامایی

مرحله دوم : به خاطر داشته باشید که مقدار فوکوس، سرعت شاتر و تنظیمات نور در همه ی عکس ها باید یکسان باشد، بنابر این عکاسی در حالت اتوماتیک کار شما را بسیار سخت می کند.

گرفتن عکس پانورامایی

پس برای عکاسی در این حالت باید از قبل تنظیمات ایده آل برای موقعیت خود را پیدا کنید. در حالت manual بهترین زوم، سرعت شاتر و نور را یافته و در تمام عکس ها از همان تنظیمات استفاده نمایید.

گرفتن عکس پانورامایی

مرحله سوم : در صورتی که تنظیمات و خط افق را به درستی رعایت کرده باشید، احتمالا در نهایت کلی تصاویر خوب به دست می آورید. هر چند حتی با حداقل دو تصویر نیز می توانید این کار را انجام بدهید. تصاویر خود را انتخاب کرده و در فوتوشاپ وارد نمایید . تمام عکس ها در تب های متفاوت باید در فوتوشاپ باز گردند.

گرفتن عکس پانورامایی

همچنین ببینید : حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در طی 5 مرحله

مرحله چهارم : هنگامی که تمام عکس ها آماده شدند، به مسیر File > Automate > Photomerge بروید. این ویژگی در نسخه های نوین تر فوتوشاپ در دسترس می باشد و نسخه های قدیمی تر فاقد آن هستند. Photomerge کادری شبیه به تصویر دارد که در آن می توانید عکس ها را انتخاب کنید و روش درست کردن تصویر پانورامایی را انتخاب نمایید. با استفاده از گزینه ی Add Open Files می توانید به جای کشیدن مجدد فایل ها در کادر، آن ها را باز کرده و در وقت صرفه جویی نمایید.

گرفتن عکس پانورامایی

مرحله پنجم : در حالی که layout های متفاوتی برای خلق تصویر پانورامایی وجود دارند، در تصویر شما حالت reposition را ملاحظه می کنید. می توانید حالت های مختلف را امتحان نمایید تا بهترین مدل تصویر پانورامایی را برای تصویر خود پیدا کنید. در نهایت تصویر دلخواه خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پرینت گرفتن دو صفحه

 ترفند پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه در آفیس

گاهی در زمان پرینت گرفتن بعضی از اسناد در نرم افزار word احتیاج پیدا می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.