خانه » کامپیوتر و اینترنت » 5 روش شناسایی یک برنامه ی اندروید آسیب رسان

5 روش شناسایی یک برنامه ی اندروید آسیب رسان

برای شناخت یک برنامه ی اندروید آسیب رسان حتما نظرات کاربران، تعداد دفعات نصب و مجوز های درخواستی را بررسی نمایید. برنامه ای که از شما هیچ مجوزی نخواهد احتمال دارد امن باشد. با مطالعه ی این مقاله می توان دریافت که یک برنامه ی اندروید آسیب رسان است چگونه باید شناسایی شود.

برنامه ی اندروید آسیب رسان

برنامه ی اندروید آسیب رسان

برنامه ی اندرویدی که در play store نباشد ، برنامه ای آسیب رسان است. به لطف این سایت می توان اغلب برنامه ها را دانلود کرد ، اما به هر حال تعدادی نیز هستند که در این سایت جایی ندارند.

در صورتی که برنامه ای را از وب سایتی بی نام و نشان دانلود کنید، نباید تعجب نکنید اگر فردا سیستم شما با مشکل مواجه شود. گوگل تمام برنامه هایی که در play store قرار می دهد را امتحان نمی کند، اما آن ها را از جهت عاری بودن از ویژگی و ویروس های مخرب اسکن کرده است. بنابر این اگر برنامه ای را از play store نصب کنید حداقل می توانید از سلامت آن مطمئن باشید. هکر ها سعی می کنند برنامه های خود را خارج از play store ارائه نمایند تا از آن فرار کنند.

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ هرگز بدون نیاز واقعی برنامه ای را از وب سایتی نامشخص دانلود نکنید و فقط به آنتی ویروس اکتفا نکنید. در صورتی که اندروید به شما در مورد برنامه پیغام هشدار داد، فورا آن را uninstall کنید. در ادامه درباره ی سایر راهکار های شناسایی برنامه های اندرویدی آسیب رسان صحبت می کنیم.

نامعقول بودن مجوز های دسترسی و برنامه ی اندروید آسیب رسان

مجوز های درخواستی معقول به نظر نمی رسند یا برخی از برنامه ها مجوزهای زیادی را درخواست می کنند. به طور مثال، در صورتی که یک برنامه ی چراغ قوه ی ساده اجازه ی دسترسی به مخاطبان، موقعیت مکانی، و اتصال به اینترنت بخواهد، بدجور مشکوک می گردد. این برنامه می تواند محتویات دفتر تلفن شما را همراه با موقعیت مکانی تان در سرورهای شبکه های تبلیغاتی بارگذاری کرده و اگر برنامه ای از شما اجازه ی دسترسی به ارسال sms را می خواهد و این دسترسی معقول به نظر نمی آید، ممکن است بخواهد از طریق خط شما پیام هایی ارسال کند و روی دست شما هزینه های زیادی بگذارد. بنابر این در هنگام نصب فقط ok نکنید ، پیغام ها را مطالعه کنید. برنامه ای که فورا مجوز می خواهد ممکن است در پی سواستفاده از اختیارات خودش باشد.

نی

همچنین ببینید : سیستم عامل اندروید برای گوشی های هوشمند 

اطمینان از سلامت یک برنامه و شناسایی برنامه ی اندروید آسیب رسان

در هر صورت هیچ راه صد در صد تضمینی برای اطمینان از سلامت یک برنامه وجود ندارد. بنابر این بهتر است به برنامه های google play بچسبید. در غیر این صورت حتما نظرات کاربران، تعداد دفعات نصب و مجوزهای درخواستی را بررسی نمایید. برنامه ای که از شما هیچ مجوزی نمی خواهد احتمال دارد امن باشد.

اعتبار توسعه دهنده ی برنامه

اعتبار توسعه دهنده ی برنامه نیز می تواند نشانه سلامت آن باشد. برنامه ای که توسط گوگل یا بانک مورد اعتماد کشور شما توسعه یافته باشد، احتمالا امنیت بیشتری نسبت به برنامه ای دارد که توسط توسعه دهنده های ناشناسی ساخته شده است.

خواندن تعداد نصب و نظرات کاربران

ارزیابی اعتبار یک برنامه مهم می باشد. قبل از نصب هر برنامه ای تعداد دفعات نصب ان و نظرات کاربران را کامل مطالعه کنید. برنامه ای که تنها 50 بار نصب شده باشد و کلی نظر منفی گرفته است، ارزش نصب نخواهد داشت و می تواند به طور بالقوه ای مخرب باشد. برنامه ای که 4 الی 5 ستاره گرفته باشد و یک میلیون بار نصب شده است احتمالا اعتبار بیشتری دارد. البته همیشه هم این طور نخواهد بود و بهتر است آن را اسکن کنید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.