خانه » کامپیوتر و اینترنت » بازیابی سند گم شده در آفیس یا ورد 2016 و روش اینکار

بازیابی سند گم شده در آفیس یا ورد 2016 و روش اینکار

اسناد متنی Word ممکن است بنابه دلایلی از دست بروند. برای مثال ممکن است در حین کار با پرونده کامپیوترتان خاموش گردد. در این گونه موارد راهکار هایی برای بازیابی این فایل‌ ها در اختیار شما می باشند. در ادامه روش بازیابی سند گم شده در آفیس یا ورد را به شما آموزش خواهیم داد.

بازیابی سند گم شده در آفیس

بازیابی سند گم شده در آفیس یا دلیل گم شدن آنها

اسناد و فایل‌ های برنامه ورد مایکروسافت (یا به طور کامل Microsoft Office Word) ممکن است بنابه دلایلی از دست بروند یا گم شوند. یکی از مهمترین این دلایل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر در حین کار است یا ممکن است به هر دلیلی از جمله کرش (Crash) شدن برنامه، مجبور به بستن آن شوید یا ورد توسط سایر برنامه‌ ها به طور ناگهانی بسته شود. در برخی موارد امکان دارد فایل‌ ها غیرقابل بازیابی باشند.

روش بازیابی سند گم شده در آفیس

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ در صورتی که سند شما خراب شده است، با پیغام زیر رو به رو می گردید:

“Word experienced an error trying to open the file. Try these suggestions: Check the file permissions for the document or drive. Make sure there is sufficient free memory and disk space. Open the file with the Text Recovery converter.”

اگر مجوز های دسترسی فایل را بررسی کرده اید و پردازنده و حافظه ی دستگاه خود را بررسی کرده و اطمینان دارید که پر نمی باشد، می توانید از recovery ورد استفاده کنید و از این روش قسمتی از متن خود را بازیابی نمایید.

ورد را باز کرده و بر رویFile> Open کلیک کنید. سپس بر روی browse کلیک کنید. در اینجا، باید فایل مورد نظر را بیابید. سپس در منوی کشویی عبارت Recover Text from Any File (*.*) را انتخاب کنید.

بازیابی سند گم شده در آفیس

بر روی open کلیک کرده و بدین ورد متن شما را بازیابی می کند. گاهی اوقات فایل خراب شده و به چیزی بیشتر از ترمیم نیاز دارد و حتی اگر متن را بتوانید ترمیم کنید، قالب بندی از بین می رود.

اگر گزینه ی بالا کار نمی کند، مایکروسافت راه دیگری نیز برای تعمیر یک فایل ارائه کرده است. در ورد، در نوار بر روی file و سپس بر روی Open کلیک کنید.

بازیابی سند گم شده در آفیس

در کادر محاوره ای باز شده، بر روی سند مورد نظر کلیک کنید تا پر رنگ گردد.

بازیابی سند گم شده در آفیس

بر روی فلش کنار دکمه ی open کلیک کرده و سپس بر روی open and repair کلیک کنید.

اگر حتی نمی توانید فایل را پیدا کنید، شاید بتوانید از فایل های پشتیبانی استفاده کنید که ورد ذخیره کرده است. بعد از باز کردن ورد 2016 بر روی File> Open کلیک کنید و سپس بر روی browse کلیک کنید.

بازیابی سند گم شده در آفیس

سپس به پوشه ای بروید که آخرین بار فایل خود را در آن ذخیره کرده بوده اید و بر روی All Files کلیک کنید. فایل های پشتیبان معمولا پس از نام فایل اصلی پسوند back up of را دارند. بر روی فایل پشتیبان کلیک کرده و آن را باز کنید.

اگر نتوانستید به این روش فایل را پیدا کنید به دنبال فایل های .wbk باشید. نام فایل ممکن است ناآشنا باشد ، به این علت که ورد به طور خودکار آن را ذخیره کرده است. بنابراین هر فایلی را که مشاهده کردید باز کنید و در صورت یافتن فایل مورد نظر آن را فورا ذخیره نمایید.

بازیابی سند گم شده در آفیس

برای یافتن فایل های اتوسیو می توانید در صورتی که هیچ گونه فایل پشتیبانی در پوشه ی سند پیدا نکردید، ممکن است فایل های اتوسیو 10 دقیقه قبل از اتمام کار را پیدا کنید. محل ها بدین شکل می آیند:
• “C:\ Documents and Settings\\Application Data\Microsoft\Word”.

• “C:\ Documents and Settings\\Local Settings\Temp”

در ویندوز Seven یا ویستا محل ها اینگونه می باشند:
• “C:\Users\\AppData\Local\Microsoft\Word”

• “C:\Users\\AppData\Local\Temp”

امیدواریم که یکی از این گزینه ها به شما در بازیابی فایل مورد نظرتان کمک کند و از از این مطلب بهره لازم و کافی را برده باشید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.