خانه » کامپیوتر و اینترنت » تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع شبکه های اجتماعی

تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع شبکه های اجتماعی

تلگرام و اینستاگرام جز برنامه های معروفی می باشند که دیگر نیازی به هیچگونه مقدمه ای برای تعریف ندارند و افراد بسیاری روزانه ساعت ها صرف کار با این اپلیکیشن ها می کنند. تلگرام به عنوان یک پیام رسان می باشد که توانسته است در مدت کوتاه محبوبیت بسیاری از نظر امنیت، سرعت ، قابلیت ها و غیره بدست بیاورد. اما این اپلیکیشن تفاوت هایی با اینستاگرام دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت تا با توجه به نیازهای خود بتوانید از تفاوت تلگرام و اینستاگرام بهره ببرید.

تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع از شبکه های اجتماعی رایج در ایران
تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع از شبکه های اجتماعی رایج در ایران

تلگرام و اینستاگرام

اینستاگرام با اشتراک گذاری کلیپ ها و عکس ها شناخته می گردد و کاربران روزانه می توانند از کارهای که انجام می دهند با سایر کاربران به اشتراک گذاشته و خودشان نیز از سایر پیچ ها یا صفحات بازدید کنند و برای مطالب ، تصاویر و فیلم های مورد نظر خود لایک و کامنت نیز بگذارند.

یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که بین دو اپلیکیشن تلگرام و اینستاگرام وجود دارد این است که تلگرام به عنوان یکی از شبکه های پیام رسان می باشد، اما اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که برای اشتراک گذاری تصاویر و کلیپ ها به کار گرفته می گردد.

 

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : آموزش استفاده از لایو اینستاگرام

تفاوت تلگرام و اینستاگرام

تلگرام و اینستاگرام هر دو به عنوان سوشال نتورک معرفی می شوند ، اما از نظر نوع شبکه با یکدیگر تفاوت هایی دارند. امروزه شبکه های اجتماعی انواع متعددی دارند که فقط از میان آن ها تعدادی در ایران وجود داشته است و به جز چند مورد از این شبکه ها ، بقیه در ایران کاربرانی را نداشته اند.

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ در صورتی که به تصویر زیر دقت کنید دسته بندی شبکه های اجتماعی را خواهید دید البته کاملا دقیق نمی باشد، اما به صورت کلی شبکه های اجتماعی جز این دسته ها به حساب می آیند.

تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع از شبکه های اجتماعی رایج در ایران
تفاوت تلگرام و اینستاگرام 2 نوع از شبکه های اجتماعی رایج در ایران

 

تلگرام جزئی از اپلیکیشن هایی است که در کشور ایران جایگاه خوبی بدست آورده اند که بیشتر این موضوع به دلیل مسائل امنیتی کشور می باشد و اینستاگرام نیز تقریبا به اندازه تلگرام در ایران مورد استقبال قرار گرفته است.

در یک دسته بندی کلی می توان شبکه های اجتماعی را از نظر ساختاری در دو دسته پیام رسان messenger و میکرو بلاگ microblog تقسیم بندی نمود که تلگرام جزو پیام رسان ها و هم اینستاگرام جز میکروبلاگ ها می باشد. به صورت کلی و اصلی تفاوت تلگرام و اینستاگرام در این مورد مهم خلاصه می گردد.

 

منبع : https://www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.