خانه » آرایش و زیبایی » میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم نوعی از میکاپ تخصصی است که برای صحبت کردن درباره این نوع از آرایش باید در ابتدا این اصطلاح را با دقت موشکافی کرده و چگونگی پیاده سازی صحیح و اصولی میکاپ مونوکروم را در صورت خانم‌ ها بازگو نماییم. در ادامه ی این مقاله می خواهیم شما را با این مقوله جالب در دنیای میکاپ و زیبایی آشنا نماییم.

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم

همراهان مجله ی پزشکی پارسی وان ؛ مونو در لغت به معنای « یک » و کروماتیک به معنای « رنگی » می باشد ، بنابراین از قرار دادن این دو کلمه در کنار یکدیگر یک عبارت جالب با عنوان « تک رنگ » به دست می آید. به همین دلیل به سادگی متوجه شد که منظور از میکاپ مونوکروم یعنی آرایشی که با استفاده از تنها یک رنگ در تمامی نواحی چهره انجام می دهند، اما ممکن است برای افرادی که به تازگی با این اصطلاح آشنا شده اند، درک و تصور این نوع از آرایش تا حدودی سخت باشد و این نوع از میکاپ را زننده و نازیبا تلقی نمایند. اما در ادامه و پس از توضیحاتی جامع و کامل پیرامون این نوع از میکاپ در می یابیم که با یکی از سخت ترین و در عین حال تخصصی ترین نوع آرایش صورت روبرو می باشیم که برای انجام آن باید درک و همچنین دیدگاهی عمیق در موضوع زیبایی شناسی داشته باشیم.

نکات کلدی در میکاپ مونوکروم

نکته اول : در این میکاپ این است که استفاده از رنگهای سفید، مشکی و خاکستری مجاز بوده و گاه می توان با اضافه نمودن این رنگ ها به زیبایی بصری آرایش صورت افزود.

نکته دوم : در میکاپ مونوکروم انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان رنگ پایه جهت آرایش می باشد، این رنگ باید در درجه اول متناسب با رنگ مو، رنگ چشم و همین طور رنگ پوست شخص انتخاب شده و در درجات تکمیلی نیز می توان رنگ لاک ناخن و یا رنگ لباس را در موضوع آراستگی استایل با این رنگ پایه، هماهنگ ساخت.

نکته سوم : شما تا 5 مانور رنگی می توانید نسبت به انواع ترکیبات هماهنگ و شدت درجه رنگی از رنگ اصلی اقدام نمایید. به طور مثال تیرگی یا روشنی یک رنگ پایه در آرایش مونوکروم بدون مانع خواهد بود و حتی می توانید از ترکیباتی مشابه با رنگ اصلی استفاده نمایید.

به طور مثال اگر رنگ اصلی خود را قرمز انتخاب کنید می توانید از رنگ قرمز اناری برای رژلب، قرمز لایت و محو برای رنگ سایه چشم، قرمز قهوه ای برای رژگونه و رنگ قرمز تیره برای اصلاح فرم لب استفاده نمایید. در ادامه به عنوان مثال هایی متنوع، چند مورد از ترکیبات زیبای رنگی برای میکاپ مونوکروم را شرح خواهیم داد.

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم مشکی

ممکن است که این میکاپ تا حد زیادی عجیب به نظر رسد، اما رنگ هایی نظیر مشکی، سفید و یا خاکستری می توانند بهترین مثال ها در چگونگی ست کردن مونوکروماتیک لباس و استایل به شمار آیند.

نگ سایه چشم مشکی تک رنگ می تواند به تنهایی یک آرایش کامل به حساب بیاید، نکته مهم در میکاپ مونوکروم مشکی، استفاده از تکنیک زیرسازی به روشی دقیق و اصولی است که تا حدود زیادی فرم اصلی چهره را اصلاح کند. بعد از آن ناحیه گونه ها را بدون دستکاری رها کرده و در ناحیه لب ها از اندکی مداد لب مشکی استفاده می کنید. سپس به طور کامل رنگ مشکی را در این ناحیه فید نموده و اقدام به ایجاد هاله ای تیره که بسیار شبیه قهوه ای سوخته می کنید.

میکاپ مونوکروم صورتی

بهترین انتخاب برای میکاپ تک رنگ صورتی، رنگ سرخابی مات برای رنگ رژلب و صورتی ملایم و چرک برای سایه چشم است. همین طور رژگونه صورتی محو و مداد لب کالباسی تیره به عنوان رنگ های تکمیل کننده میکاپ مونوکروم استفاده می گردد.

میکاپ مونوکروم نارنجی

در این میکاپ، رنگ نارنجی تیره مات برای رژلب انتخاب می شود و از رنگ نارنجی لایت به عنوان سایه چشم استفاده می گردد، بعد از آن مداد لب قهوه ای نارنجی جهت اصلاح فرم لب و هم چنین نارنجی هلویی برای رژگونه استفاده خواهیم نمود.

اهمیت ترتیب و بکار بردن سلیقه در میکاپ مونوکروم

بیشترین تمرکز نگاه در میکاپ مونوکروم در ناحیه لب ها است و پس از آن دومین تمرکز در ناحیه چشم ها می باشد. بنابر این ملاک انتخاب رنگ باید رنگ رژلب باشد و در حالتی معکوس، رنگ سایه چشم است. بدین ترتیب توازن میکاپ در آرایش چهره برقرار می شود و حالتی قانونمند در میکاپ مونوکروم به وجودمی آید. به همین منظور یا باید رنگ رژلب را ملاک میکاپ مونوکروم قرار دهید و رنگ سایر نواحی را با توجه به آن و لایت تر انتخاب کنید و یا باید برعکس عمل نموده و معیار اصلی را رنگ سایه چشم قرار بدهید و باقی نواحی صورت را با آن هماهنگ سازی نمایید. از طرفی در مورد انتخاب رنگ اصلی باید نهایت سلیقه و هنرمندی را به خرج دهید تا صورت از حالت طبیعی خارج نگردد.

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

زیرسازی آرایش در میکاپ مونوکروم

برای زیرسازی در میکاپ مونوکروم، نیازی به استفاده بیش از حد از فون هایی سنگین و چرب نیست. بنابراین به یک زیرسازی اصولی بسنده کرده و از دستکاریهای غیر لازم پرهیز نمائید. اگر به هر دلیلی علاقمند به یک زیرسازی سنگین هستید می توانید از تکنیک گریم زیبایی صورت استفاده کرده و ایرادهای ظاهری را در چهره تا حد قابل قبولی اصلاح نمائید. بدین ترتیب بستر مناسبی برای یک میکاپ مونوکروم زیبا فراهم خواهد شد.

آرایش چشم ها در میکاپ مونوکروم

در صورتیکه ملاک انتخاب رنگ، سایه چشم است باید از بیشترین عمق و همچنین شدت رنگ در این ناحیه استفاده کرد. به طور مثال در این باره می توانیم به میکاپ مونوکروم قهوه ای اشاره نماییم که به عناون سایه چشم از رنگ قهوه ای تیره خالص استفاده می شود و رنگ رژلب می تواند شکلاتی روشن و یا گوشتی لایت انتخاب گردد. همین طور رژگونه با رنگ قهوه ای بسیار روشن می تواند میکاپ مونوکروم ما را تا حد نهایت زیبا نماید. در آخر استفاده از خط چشم مشکی، ریمل، و انواع مژه مصنوعی در میکاپ مونوکروم به زیبایی آرایش کمک به سزایی می کند.

آرایش لب ها در میکاپ مونوکروم

اگر ملاک و معیار ما در میکاپ مونوکروم، انتخاب رنگ برای رژلب است باید بیشترین شدت و عمق رنگ در این ناحیه اعمال گردد و باقی نقاط چهره حالتی لایت و ملایم از رنگ اصلی داشته باشد. مثلا در صورتیکه رنگ انتخابی ما رنگ یاسمنی باشد، باید در ناحیه لب ها از این رنگ به صورت خالص و غلیظ استفاده کرده و سایه چشم را به رنگ صورتی روشن انتخاب کنید. هم چنین رژگونه می تواند تناژی از صورتی لایت داشته باشد و از مداد لب کالباسی سیر استفاده نمود، در نهایت استفاده از برق لب برای تکمیل آرایش بلامانع است.

همراهان مجله ی پزشکی پارسی وان ؛ به خاطر داشته باشید با توجه به اهمیت تمرکز در دو نقطه مذکور، شدت رنگ در ناحیه گونه ها باید بسیار لایت و ملایم باشد و توجهات را تا حد زیادی از این ناحیه منحرف ساخت، پس رنگ اصلی شما هر چه که باشد باید ناحیه گونه ها را به وسیله لایت ترین رنگ از رنگ اصلی، آرایش کنید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.