خانه » آرایش و زیبایی » عادات آرایشی خطرناک و 3 نکته مهم در مورد آن

عادات آرایشی خطرناک و 3 نکته مهم در مورد آن

هر زن آمریکایی حداقل یک ساعت در طول روز را مشغول آرایش کردن می باشد. غافل از این که استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی خطرناک می باشد و ممکن است سلامت پوست شما را به خطر بیاندازد، برخی از عادت ها نیز وجود دارند که موجب آسیب رساندن به شما می گردند. ما در ادامه ی این مقاله شما را با مهم ترین عادات آرایشی خطرناک آشنا می سازیم.

عادات آرایشی خطرناک

 هر روز آرایش کردن

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ هیچ کس نمی تواند منکر این گردد که شما با آرایش کردن به سلامت پوست خود آسیب خواهید رساند. اهمیتی ندارد چقدر لوازم آرایشی شما استاندارد و یا گران باشد، در هر صورت این آسیب ها به وجود می آیند. یکی از راهکار هایی که می توان این آسیب ها را کاهش داد  این است که هر روز آرایش نکنید.

تمیز نکردن لوازم آرایشی از عادات آرایشی خطرناک

به هر دلیلی ممکن است از شستن صورت خود قبل از خواب خودداری کنید، اما لازم است بدانید که این کار یکی از عادات آرایشی خطرناک می باشد. این عادت زیبایی اشتباه باعث بروز جوش صورت در فرد شده و حتی منفذ های پوست صورت را مسدود می‌ سازد و در این حالت پوست صورت قادر نیست در حین خواب خود را ترمیم کند. پس اگر دوست ندارید با این مشکلات رو به رو گردید، بهتر است که همیشه پیش از خواب لوازم آرایشی را پاک کنید.

استفاده فراوان از مواد شیمیایی از عادات آرایشی خطرناک

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ یکی از مهم ترین عادات آرایشی خطرناک استفاده از لوازم آرایشی شیمیایی است ، بنابر این همیشه باید از لوازم آرایشی استفاده کنید که حاوی مواد گیاهی و طبیعی می باشند. این مواد شیمیایی بیشتر حاوی فتالات و پارابن می گردند. فتالات‌ ها (که در اغلب لاک‌ های ناخن و صابون‌ ها پیدا می‌ شوند) مشکلاتی همانند اختلالات هورمونی و دیابت را افزایش می دهند و پارابن نیز موجب می شود تا خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش بیابد.عادات آرایشی خطرناک

برس های آلوده از عادات آرایشی خطرناک

برس ها و شانه ها بسیار مهم می باشند، اما متاسفانه کمتر کسی به آن ها توجه می کند. باید بدانید که حتما باید هر 2 ماه برای خود برس و شانه جدید تهیه کنید. بر روی سر ما میکروب و آلودگی هایی وجود دارند که با هر بار شانه کردن، این آلودگی ها به شانه یا برس شما انتقال می یابند. به علت اینکه این وسایل دارای منافذ و شیار های زیادی می باشند، نمی توانید به صورت کامل آن ها را بشویید، بنابر این بهترین راه برای خلاص شدن از شر این آلودگی ها، تعویض برس و شانه در مدت هر سه ماه خواهد بود.

 

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم و نحوه آرایش چشم ها و لب ها در آن

میکاپ مونوکروم نوعی از میکاپ تخصصی است که برای صحبت کردن درباره این نوع از آرایش باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.