خانه » فناوری های نوین » موبایل » آهسته شارژ شدن گوشی و بررسی 10 مورد از دلایل آن

آهسته شارژ شدن گوشی و بررسی 10 مورد از دلایل آن

برای شارژ کردن تلفن همراه خود نباید مدت زمان زیادی صبر کنید. برخی از کاربران برای شارژ کردن گوشی خودشان یک شب تا صبح انتظار می‌ کشند. اگر برای شارژ شدن باتری مدت زمان زیادی صبر می‌ کنید، مطمئن باشید مشکلی وجود دارد. دلایل زیادی وجود دارد که موجب می‌ شوند یک تلفن همراه آهسته شارژ گردد. در ادامه شما را با دلایل آهسته شارژ شدن گوشی آشنا می‌ سازیم.

آهسته شارژ شدن گوشی

آهسته شارژ شدن گوشی

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که مجبورید تمام شب گوشی خود را شارژ نمایید. احتمالا آن روز هایی که سبز شدن ستون شارژ باتری فقط 15 دقیقه از شما زمان می‌گرفت را به یاد دارید و قطعا دل‌تان برای آن روزهای طلایی تنگ شده باشد. البته ممکن است گوشی شما از همان روز های اول با مشکل شارژ آهسته روبرو بوده ، اما دلیل بسیاری از مشکلات پیش آمده در شارژ دهی باتری، مرور زمان و استفاده مداوم و نادرست از آن می باشد.

آهسته شارژ شدن گوشی

دلایل آهسته شارژ شدن گوشی

منبع برق ضعیف : شارژ کردن گوشی با پورت USB کامپیوتر ساعت‌ ها طول می‌ کشد. حتی اگر از USB 3.0 استفاده کنید باز هم باید مدت زمان زیادی منتظر باشید.

مشکلات سخت‌ افزاری گوشی :  اگر چند سالی است که از یک تلفن همراه استفاده می‌ کنید، باید به فکر تعویض آن باشید. گوشی‌ها در طول زمان با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌ گردند که می‌ توانند روی سرعت شارژ موثر باشند.

داشتن کابل بی‌ کیفیت : اولین کار این است که کابل گوشی خود را بررسی کنید. کابل‌ها به‌مرور زمان خراب می‌شوند. در صورتی که از کابل خود چند سال است که استفاده می‌کنید، بهتر است آن را تعویض کنید.

باتری خراب شده است : استفاده زیاد از گوشی و شارژ متعدد آن می‌ تواند باتری را خراب کند. باتری خراب آهسته شارژ می‌ گردد و فورا شارژ خودش را از دست می‌دهد. تعویض باتری راه حل خوبی خواهد بود.

استفاده بسیار از گوشی : در زمان شارژ با گوشی خود کار نکنید. اگر از بازی Clash of Clans و یا Candy Crush استفاده می‌ کنید، نباید در زمان شارژ به سراغ آن‌ ها بروید. اگر در زمان شارژ از گوشی بیش از حد استفاده کنید، مدت زمان شارژ آن بسیار زیاد می‌ گردد.

پورت USB مسدود شده باشد : محل شارژ گوشی خود را تمیز نمایید. قرار دادن گوشی در جیب موجب می‌ شود که پرز شلوار به داخل محل شارژ رفته و آن را مسدود کند. این موضوع باعث می‌ گردد که گوشی آهسته شارژ گردد.

آداپتور بی‌ کیفیت : آداپتور ها هم به مرور زمان ضعیف می‌ گردند و نمی‌ توانند با قدرت اولیه گوشی را شارژ کنند. یک آداپتور ضعیف قادر است به باتری گوشی صدمه وارد سازد.

آهسته شارژ شدن گوشی

پورت USB صدمه دیده است : ممکن است گوشی شما به زمین خورده باشد و محل شارژ آن صدمه دیده باشد. ضربه می‌تواند این قسمت را خراب سازد.

پورت USB زنگ‌ زده است : قرار گرفتن گوشی در مکان‌ های خیس و مرطوب ممکن است باعث زنگ‌ زدگی آن گردد. این احتمال وجود دارد که محل شارژ گوشی نیز با زنگ‌زدگی مواجه گردد.

برنامه‌ های مختلف در پس‌ زمینه درحال اجرا باشند : همیشه برنامه‌ های مختلفی در پس‌زمینه در حال اجرا هستند که باتری مصرف می‌ کنند. پس باز بودن این برنامه‌ ها در زمان شارژ گوشی، باعث می‌ گردد که زمان زیادی برای شارژ کامل انتظار بکشید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *