خانه » گوناگون » دستمزد منصفانه و روش محاسبه آن با در نظر گرفتن 3نکته

دستمزد منصفانه و روش محاسبه آن با در نظر گرفتن 3نکته

جهت تشویق یا جذب کارمندان شایسته، توجه محض به پرداخت بالا نمی‌ تواند در بلند مدت انگیزه‌ ی قابل توجهی برای همه‌ ی کارمندان باشد و باید به نکات دیگری نیز اهمیت داده شود. دستمزد کارمندان باید با توجه به نوع کار ، سابقه آن ها و سایر مسائل افزایش یابد و توجه به افزایش میزان دستمزد امری الزامی است ، در غیر این صورت کارمندان خود را دیر یا زود از دست خواهید داد. در ادامه درباره ی روش محاسبه ی حقوق و دستمزد منصفانه با شما صحبت خواهیم نمود .

دستمزد منصفانه

تفاوت دستمزد در شرکت ها

هنگامی که محققان دانشگاه ام‌آی‌تی گزارش دادند که رانندگان اوبر ولیفت فقط 8 دلار در ساعت سود دریافت می‌ کنند، بسیاری از مردم این گزارش را به‌ عنوان مدرکی در نظر گرفتند که ثابت می‌ کند تاکسی‌ های آنلاین دستمزد منصفانه‌ ای دریافت نمی کنند.

این تحقیق با محاسبه‌ ی هزینه‌ های نگه‌ داری شامل تعمیرات، بیمه، بنزین به این نتیجه رسیده که دریافتی حدود 54 درصد رانندگان کم‌تر از حداقل دستمزد می باشد. بد‌تر این که 8 درصد رانندگان با کار در تاکسی‌های آنلاین متضرر می‌ گشتند. با این اطلاعات تصور استثمار رانندگان توسط اوبر و لیفت کاملا منطقی است؛ اما تعیین دستمزد منصفانه نیز ساده نمی باشد.

استارت اپ‌ ها اغلب می‌ خواهند خود را شرکتی ایده‌ آل نشان دهند؛ اما بودجه‌ ی محدود و منابع اندک مانع تحقق این رؤیا می‌ گردد. حتی شرکت‌ های بزرگ نیز مشکلاتی با حفظ تعادل میان حقوق کارکنان و و ارزش آن‌ ها براساس معیار‌ های حداقلی دارند. هر چه شرکت بزرگ‌تر می‌ گردد کارمندان بیش‌ تری در بخش‌ های غیر درآمدی همانند منابع انسانی، وظایف مدیریتی، نظارتی، روابط عمومی و غیره مشغول به کار می‌ گردند که نرخ بازگشت سرمایه‌ مشخصی ندارند.

در راس تمام این‌ مشکلات، جذب فارغ‌ التحصیلان با‌ استعداد مستلزم پیشنهاد دستمزد‌ های رقابتی می باشد که از پرداختی کارکنان با سابقه پیشی می‌ گیرد. این امر منجر به خطر بر هم خوردن تعادل تجربه و تحصیلات می‌ گردد. با این اوصاف پس راه‌ حل چیست؟

تعیین ارزش‌های مشخص و کامل استخدامی، دغدغه‌ی رو به‌ رشد مدیران و صاحبان کسب و کار‌ می باشد. در اغلب موارد افزایش ثابت حقوق سالیانه غیر منصفانه است و بدتر از همه این که کارمندان قدیمی معمولا به روزمرگی دچار می‌ گردند و در برابر فرآیند های جدید و ابتکاری سودمند مقاومت می‌ کنند. جهت تشخیص این امر به نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم، توجه کنید.

دستمزد منصفانه با تعیین دستمزد اختصاصی برای هر کسی

کارفرمایان در طراحی محصول و مدل کسب و کار انعطاف‌پذیری بالایی دارند و تمام سلیقه‌ ها و شرایط را در نظر می‌ گیرند. این ذهنیت باید در طراحی دستمزد نیز مد نظر قرار گرفته شود.

در گزارش دستمزد و پرداختی‌های سال 2018 مؤسسه‌ی پی اسکیل اشاره شده است که سازمان‌ های بزرگ تحت بررسی‌، مطالعات مداومی در مورد سیاست‌‌ های دستمزد و منابع انسانی که شامل کشش بازار و تخصص‌های شخصی بوده‌ داشتند. این امر ضرورت درک بازار استخدامی به‌ منظور حفظ کارمندان شایسته را بیش از پیش آشکار می‌ سازد.

دستمزد منصفانه

دستمزد منصفانه با مقایسه معیار شرکت‌ های دیگر

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ کارمندان همیشه دستمزد خود را با شرایط شرکت‌ های مشابه و همین طور رقیب مقایسه می‌ کنند. بنابر این شرکت‌ ها مجبور می باشند همواره شرایط خود را در سطح بالایی نگه دارند. اگر دستمزدی کمتر از  رقیبان خود پرداخت کنید، مطمئن باشید کارمندانی که به پول اهمیت بیش‌ تری می‌ دهند دیر یا زود شرکت را ترک می کنند. همواره بازار را تحت نظر بگیرید و مطمئن باشید که از قافله‌ ی پرداخت و مزایا عقب نمانید.

دفاتر اتحادیه‌ های کاری همیشه گزارشی از پرداخت‌ های هر سال بر حسب حرفه و مکان را در آرشیو خودشان دارند. برای درک میانگین پرداخت در کل کشور به آن‌ ها مراجعه نمایید. در اینترنت نیز ابزار‌ های مهمی برای مقایسه حقوق و دستمزد وجود دارند.

دستمزد منصفانه با پوشش دهی هزینه‌ های شخصی کارمندان

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ فراموش نکنید با این که پول چرخ روزگار را می‌ چرخاند اما به‌ تنهایی نمی‌ تواند انگیزه‌ کاملی باشد. بسیاری از شرکت‌ ها پیشنهاد‌ های وسوسه‌‌ کننده‌ ای به کارمندان خود ارائه می‌ دهند که لزوما نقدی نمی باشد. به‌عنوان مثال نت‌فلیکس مزایای عائله‌ مندی کاملی شامل خدمات نگه‌داری سالمندان، مرخصی زایمان و غیره ارائه می‌دهد.

ایر ‌بی‌ان‌بی سالانه 2000 دلار بلیط تور های گردشی به نواحی مختلف کشور می‌ دهد. چنین مزایایی که معمولا به دلیل زیرساخت‌ های داخلی و خرید عمده هزینه‌ ی بسیار کمتری نسبت به نرخ عادی بازار دارند، نقش قابل توجهی در جذب و حفظ کارمندان شایسته ایفا می‌ کنند.

دستمزد منصفانه

در کل، استخدام مانند سایر ابعاد کسب و کار مهم می باشد. افراد زمان محدودی دارند و ترجیح می‌ دهند تخصص خود را در اختیار شرکت‌ هایی قرار دهند که شرایط بهتری داشته باشند. در حالی‌ که رانندگان لیفت و اوبر ثروتمند نمی‌ گردند، افراد زیادی مشتاق پیوستن به آن‌ ها می باشند. شاید اگر از راننده‌ ای دلیل کار در این شرکت‌ ها را بپرسید شاید به شرایط کاری انعطاف‌پذیر و مسافران زیاد یا کسب درآمد از زمان‌های تلف‌ شده اشاره داشته باشد. برای بعضی از اشخاص مزایای ذکر شده اهمیت بیش‌تری از کسب درآمد بیش‌ تر در مشاغل غیر منعطف دارد.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تفاوت بین پلی استیشن 4 معمولی ، اسلیم و پرو : (PlayStation)

تفاوت بین پلی استیشن 4 معمولی ، اسلیم و پرو : (PlayStation)

خیلی وقت است که سونی کنسول  پلی استیشن 4 را به بازار عرضه کرده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *