خانه » کامپیوتر و اینترنت » بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

با این‌ که رشد اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان و رواج استفاده از آن‌ها موجب کاهش استفاده از سیستم پیامک شده است؛ اما همواره پیامک‌ هایی وجود دارند که ارزش ذخیره شدن دارند. پیامک‌ ها گاهی اوقات حاوی اطلاعات مهمی می باشند که به هیچ وجه حاضر به از دست دادن آن‌ ها نیستیم. در ادامه ی این مطلب با نحوه‌ ی بکاپ گرفتن پیامک در اندروید آشنا می‌ گردید.

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید

با این‌ که رشد اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان و رواج استفاده از آن‌ها موجب کاهش استفاده از سیستم پیامک شده است؛ اما همواره پیامک‌ هایی وجود دارند که ارزش ذخیره شدن دارند. مثلا ممکن است بخواهید پیامک خاصی را به علت خاطره‌ انگیز بودن آن نگه دارید یا پیامک‌ های دریافتی از بانک‌ ها را جهت اشراف به دخل و خرج خود ذخیره کنید. البته امروزه گوشی‌ هایی همانند گوگل پیکسل و برخی دیگر که به اندروید 8 اوریو مجهز هستند، از سیستم داخلی بکاپ از پیامک بهره مند می‌ شوند. علاوه بر این، امکان انتقال ابری پیامک‌ ها بین دو دستگاه هنگام راه‌ اندازی این نوع گوشی‌‌ ها نیز وجود دارد.

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

سیستم بکاپ پیش‌ فرض جهت بکاپ گرفتن پیامک در اندروید

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ در اندروید 8.1، به صورت پیش‌ فرض امکان بازگردانی داده‌ ها، شامل پیامک‌ ها وجود دارد. متأسفانه حق انتخاب در خصوص این‌ که کدام آیتم از داده‌ های بکاپ‌ گیری شده بازگردانی گردند وجود ندارد؛ اما در صورت تمایل به استفاده از این گزینه در اندروید 8.1 بعد از اتمام تنظیمات اولیه بعد از بالا آمدن دستگاه برای اولین بار، به قسمت تنظیمات رفته و روی اولین گزینه یعنی Finish Setting up کلیک کنید تا مجددا وارد صفحه‌ ای مشابه صفحه‌ی تنظیمات اولیه گردید. در این مرحله می‌ توانید پیامک‌ هایی که قبلا از آن‌ ها بکاپ گرفته‌ اید، بازگردانی نمایید.

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

این امکان به لطف سیستم پشتیبان‌گیری خودکار اندروید میسر گشته است و در واقع پیامک‌ ها در گوگل درایو ذخیره می‌ گردند. پس، امکان مشاهده‌ی آنلاین پیامک‌ ها نیز وجود دارد؛ اما نمی‌ توان محتوای آن‌ ها را خواند یا به جایی دیگر منتقل نمود.

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

با توجه به نکات ذکر شده به نظر می‌ آید، پشتیبان‌ گیری اندروید از پیامک‌ ها با وجود مفید بودن محدودیت‌ هایی نیز دارد.

بازگردانی بکاپ‌ ها

در صورتی که قصد دارید بکاپ‌ های خود را در دستگاه دیگری بازگردانی کنید، انگشت خود را از لبه‌ ی سمت چپ نمایشگر به وسط آن بکشید تا گزینه‌ ها برای شما به نمایش در آیند.

بکاپ گرفتن پیامک در اندروید و روش بازگردانی بکاپ ها

از بین گزینه‌های موجود Restore را انتخاب نمایید. همچنین می‌ توانید با استفاده از گزینه‌ی Transfer فایل بکاپ خود را با کمک قابلیت وای‌ فای دایرکت به گوشی مقصد انتقال دهید.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *