خانه » روانشناسی » آموزش محکم و مهربان بودن و 6 گام در حرکت به این جهت

آموزش محکم و مهربان بودن و 6 گام در حرکت به این جهت

نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، موفقیت در مدرسه و عوامل دیگر بسیار است. اما انجام دادن همه این مراحل برای فرزند کافی نیست. زیرا نیازهای دیگری نیز وجود دارد مثل نیاز احساسی، فیزیکی و روحی، سبک زندگی که البته پیشرفت تکنولوژی همه چیز را برای والدین سخت تر کرده است. بچه روبروی تلویزیون می‌نشیند در حالیکه مدام گوشی تلفن در دستش است و اطلاعات لازم را به راحتی و آنلاین درباره هر موضوعی به دست می آورد، فیسبوک و یوتیوب را چک کرده و به دنبال راهی می‌ گردد که چگونه کاری کند تا اطلاعات مدرنش به جایی برسد که والدین به گرد پای او هم نرسند. فرزندان نیاز به آموزش دارند ، بخصوص آموزش محکم و مهربان بودن که تا پایان عمر می تواند مفید باشد . در ادامه شما را با گام هایی برای این نوع آموزش آشا خواهیم کرد.

آموزش محکم و مهربان بودن
آموزش محکم و مهربان بودن و 6 گام در حرکت به این جهت

مطالعه بفرمایید : جذب زن دلخواه خود و 7 راه برای مجذوب نمودن

آموزش محکم و مهربان بودن

همراهان مجله ی پارسی وان ؛ فراموش نکنید که یک پدر یا مادر بودن، امروزه سخت تر از گذشته است. شما وقتی به این موضوع فکر می‌کنید احتمالا تمامی نگرانی‌های بالا به وضوح جلوی چشمانتان می‌آید. اما قضیه بسیار پیچیده‌تر از موارد بالاست. یکی از نگرانی‌هایی که مهمتر از تمامی موارد لیست بالاست، مسئله تعادل و احساسات است. تعادل در اینکه به فرزندتان یاد بدهید آنجایی که لازم است بایستد و از خودش دفاع کند و آنجایی که لازم است از خودش نرمی و ملایمت به خرج دهد. بعضی از والدین فکر می‌کنند که قانون جنگل می‌تواند فرزندشان را نجات دهد. ” اونی که قوی تره، برندست” در صورتی که اصلا اینطور نیست. در دنیایی که روز به روز اهمیت دادن به دیگران و دلسوزی کردن برای دیگران در حد کم رنگ شدن است، آموزش دادن احساسات به فرزندتان تنها راه نجات دادن آنها خواهد بود.

محکم بودن به این معنا نیست که یک زورگو باشی، محکم بودن به این معناست که در مقابل ضربات و تجربیات پی در پی زندگی، از جمله زورگویی و نه گفتن بتوانی بایستی و به راحتی شکسته نشوی. افراد محکم و مهربان اعتماد به نفسی در خود پیدا می‌کنند که می‌توانند در شرایط مختلف به توانایی خودشان اعتماد کنند و باور کنند که می‌توانند از پس آن برآیند. والدین برای آموزش این راه به فرزندان خود چه کار می‌توانند انجام دهند؟

آموزش محکم و مهربان بودن
آموزش محکم و مهربان بودن و 6 گام در حرکت به این جهت

چند گام در آموزش محکم و مهربان بودن

به آن ها یاد دهید که نقاط قوت خود را بشناسند: بهتر است متوجه گردند که نقاط قوتشان چیست و چه عواملی باعث ناراحتی آن ها می‌ گردد و چه عواملی برایشان انگیزه به وجود می آورد، به چه دلیل این روش را یاد بگیرند؟ زیرا هر چه یک فرد از لحاظ شخصیتی محکم و مهربان‌تر باشد و بیشتر خود را بشناسند در مواجه با مشکلات کمتر شکست پذیر نشان داده خواهد شد. در هنگام ناراحتی بجای عقب کشیدن، فرد به آسانی راه حلی برای حل مشکل پیدا می‌ کند.

آموزش صحبت مستقیم بدون بی ادبی : به جای گفتن جمله “ازت متنفرم وقتی منو به انجام کاری مجبور می‌کنی” یاد دهید که از جمله “حس بدی به من دست می‌ دهد وقتی مجبور به انجام کاری می‌ شوم” استفاده کنند. لازم است که شما به عنوان یک الگو عمل کنید و موارد بالا را در زندگی خودتان انجام دهید. محکم و مهربان باشید تا فرزندتان هم بتواند از شما الگو برداری نماید.

از فرزندانتان بخواهید که مسئولیت حیوان خانگی را بپذیرند : اگر می‌ توانید از پس هزینه یک حیوان بر بیایید، حتما یکی برای فرزند خود خریداری کنید و اجازه دهید کاملا درگیر آن حیوان باشد. اگر توانایی پرداخت هزینه را ندارید پس فرزند خود را به مراکزی ببرید که در آنجا از حیوانات مراقبت می‌ کنند و اجازه بدهید که با آن ها ارتباط برقرار کند.

آموزش دفاع کردن : به فرزند خود کمک کنید چیزی را پیدا کند که برایش ارزش قائل گردد و به آن باور داشته باشد. به آن ها اجازه دهید برای فعالیت‌هایی داوطلب شوند و ذهن خود را برای آن آماده کنند، حتی اگر از نظر شما بیخود و مسخره می باشد.

ارزش کلمه را آموزش دهید : صحبت کردن را به فرزندان خود آموزش دهید، به آن ها یادآوری کنید که هر کلمه چگونه می‌تواند شرایط را از بد به خوب و از خوب به بد عوض کند، اگر نظرات منفی داشته باشد اشکالی ندارد اگر عصبانی یا ناراحت باشد اشکالی ندارد. اما اگر کلمه‌ای این وسط گفته شود دیگر نمی‌تواند پس گرفته شود و اگر کسی به خاطر کلمات او در حین عصبانیت دل شکسته گردد دیگر نمی‌توان جبران کند.

فرزندتان را به طبیعت ببرید : پروانه‌ ای را به فرزند خود نشان دهید و از ساختار پروانه و تئوری هرج و مرج بگویید ( این که چطور هر چیزی روی همه چیز تاثیر گذار است ) همین مسئله کوچک کمک می‌ کند تا او بفهمد که از آن چیزی که می‌ بیند جدا نیست بلکه بخشی از آن می باشد.

آموزش محکم و مهربان بودن
آموزش محکم و مهربان بودن و 6 گام در حرکت به این جهت

به عنوان یک سرپرست مراقب باشید که از چه کلماتی استفاده می‌ کنید. کودکان و نوجوانان حرکات شما را یاد گرفته و به صورت ناخودآگاه آن ها را در زندگی خودشان تقلید می‌ کنند. یک سرپرست محکم و مهربان باشید تا آن ها نیز بتوانند از شما الگوبرداری کنند.

 

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علت و درمان حرف زدن در خواب

علت و روش درمان حرف زدن در خواب چیست ؟

خیلی از ما در خواب حرف می زنیم و خیلی ها هم در اطراف کسانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.