خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه های گردشگری پالرمو ، کلیسا جامع و موزه باستان شناسی

جاذبه های گردشگری پالرمو ، کلیسا جامع و موزه باستان شناسی

یکی از مهم ترین قسمت های ایتالیا منطقه سیسیل است که برای سال ها خودمختار می باشد. پالرمو بزرگترین و مهم ترین شهر این منطقه است. از نظر جمعیتی پالرمو پنجمین شهر بزرگ ایتالیا محسوب می شود. پالرمو یکی از قدیمی ترین شهر های ایتالیا است به طوری که قدمت آن به 800 سال قبل از میلاد بر می گردد. جاذبه های گردشگری پالرمو نزد توریست ها از اهمیت بالایی برخوردار است و از همین رو سالانه تعداد زیادی از آنها از شهر دیدن می کنند. معمولا پالرمو به دلیل بافت سنتی و قدیمی اش به راحتی از دیگر شهر های ایتالیا قابل تمیز است.

جاذبه های گردشگری پالرمو

کلیسا جامع پالرمو

درست مانند دیگر شهر های ایتالیا، پالرمو نیز دارای یک کلیسا جامع است. معماری این کلیسا مخلوطی از سبک گاتیک و رومی می باشد و به همین دلیل از زیبایی باشکوهی برخوردار است. یکی از مهم ترین قسمت های این کلیسا ستون های زیبایش می باشد. این ستون ها برگفته از معماری اعراب هستند و از همین رو در نوع خود در ایتالیا بی نظیر محسوب می شوند. مسلما کلیسا جامع پالرمو یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری پالرمو و ایتالیا است و به همین دلیل حتما از ان دیدن کنید.

کاخ نورمن

این بنا یکی از مهم ترین ساختمان ها در تاریخ شهر پالرمو بوده که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این کاخ در قرن نهم با تسلط اعراب، ساخته شد. به همین دلیل است که معاری این ساختمان بیشتر آسیایی است تا اروپایی. بعد از اینکه خاندان فردریش بر ایتالیا حکمران شدند، بر شکوه این کاخ افزوده است. برای مدت ها نورمن ساختمان اصلی پارلمان سیسیل بوده است. در قسمتی از این کاخ یک موزه وجود دارد که در آن شما می تواند با آثار به جا مانده از هنرمندان عرب و آسیایی دیدن کنید.

کلیسای کاپلا پالتینو

یکی دیگر از کلیساهای بزرگ و معروف پالرمو، کاپلا پالتینو می باشد. معماری زیبای این کاخ مخلوطی از هنر غربی و شهری است. از مهم ترین جلوه های این شهر می توان به موزاییک های آن اشاره کرد چرا که مهم ترین جلوه شکوه و عظمت کلیسا هستند. این کلیسا به به دلیل ظرافت در تلفیق رنگ و شکل، زبان زد تمام اروپا است. قدیمی ترین آنها، موزاییک هایی هستند که در سقف و گنبد به کار رفته اند. این کلیسا زیبا در سال 2001 در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. هر سال بیش از دو میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند که همین موضوع به خوبی اهمیت بالای آن را نشان می دهد.

جاذبه های گردشگری پالرمو

کلیسای لامارتورانا

از دیگر جاذبه های گردشگری پالرمو می توان به کلیسای لامارتورانا اشاره کرد. اگر به شما تصویر این کلیسا را نشان بدهند تصور می کنید که به کشوی مانند مراکش تعلق دارد. این کلیسا که در اوایل قرن 12ام ساخته شده است، یکی از مهم ترین آثار بیزانسی می باشد. این کلیسا در طول تاریخ تغییرات بسیاری را به خود دیده است که از جمله آنها می توان اضافه شدن به یک سالن و برج ناقوس در سمت غربی اشاره کرد. با این حال مهم ترین بخش این کلیسا گنبد بلند و موزاییک اش می باشد.

موزه باستان شناسی

این موزه یکی از مهم ترین و گسترده ترین موزه های باستان شناسی در اروپا می باشد. شما می توانید طیف گسترده ای از آثار باستانی متعلق به دوره روم باستان را مشاهده کنید. علاوه بر این قسمتی در این موزه وجود دارد که به بررسی جواهرات و آثار غنمیت گرفته شده از جنگ های رومی ها می پردازد. در سال های اخیر کشور های زیادی درخواست خود را برای بازپس گرفتن آثار ملی شان به موزه ارسال کرده اند که همه آنها رد شده است و از همین رو حاشیه های زیادی پیرامون این موزه وجود دارد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *