خانه » اخبار روز » علمی » لباس نو چگونه در خود میکروب را نگهداری میکند و آیا مواد لباس سرطان زا است

لباس نو چگونه در خود میکروب را نگهداری میکند و آیا مواد لباس سرطان زا است

لباس نو هم مانند بقیه ی لباس های دیگر باعث بروز مشکل شود و به این فکر نکنید که وقتی لباس نو خریده اید دیگر تمیز است چرا که چندین نفر آن را پوشیده اند و سایز کرده اند پس تنها شما نبوده اید که آن را پوشیده اید و لازم به ذکر است کسانی هستند که مشکل با لباسهای پلاستیکی دارند و آنها نباید دیگر این لباسها را بپوشند.سایت پارسی وان این مبحث را در اختیار شما قرار میدهد

لباس نو

لباس نو هم بیماری زا است

لباس‌های تمیز هم می‌توانند بیماری‌زا باشند
محققان هلندی در تحقیقات جدید خود دریافتند، لباس‎های نو و تمیز هم می‌توانند بیماری‌زا باشند. نتایج بررسی‌های انجام شده در دانشگاه استکهلم نشان داده است، سموم و موادشیمیایی لباس‌ها، مدت‌ها بعد از شستشو و تمیزکردن هم باقی می‌ماند و منجر به ایجاد بیماری در فرد و آلودگی‌های زیستی می‌شود.

محققان 60 دست از لباس‌های افراد در کشورهای مختلف را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند صدها ماده شیمیایی در این لباس‌ها باقی می‌مانند که گاهی خطرناک است. بسیاری از آلودگی‌های لباس‌ها در زمان تولید وجود ندارد، بلکه این آلودگی‌ها طی حمل‌و‌نقل و بعد از آن ایجاد می‌شود. پژوهشگران اظهار کردند: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی منجر به ایجاد خطر ابتلا به آلرژی می‌شود که بر روی سلامتی و محیط‌زیست تاثیر منفی دارد.

لباس نو

جووانا لونگو، از محققان این بررسی عنوان کرد: این مواد شیمیایی سرطان‌زا هستند و منجر به ایجاد آلودگی‌های آبی هم می‌شوند. مواد شیمیایی لباس‌ها به پوست نفوذ می‌کند. محققان مواد شیمیایی لباس‌ها و اینکه چطور منجر به تولید مواد مضر در لباس می‌شوند را مورد بررسی قرار دادند. آزمایش و بررسی بعد از شستشوی لباس‌ها انجام گرفت. از مهمترین موارد این است که مواد شیمیایی که در شستشو از لباس جدا می‌شود، تهدیدی برای محیط‌های آبی است و مواد شیمیایی باقی‌مانده بر روی لباس هم تهدیدی جدی در ابتلا به بیماری‌های پوستی محسوب می‌شود.

محققان اظهارکردند: هنوز مشخص نشده که تا چه میزان این مواد شیمیایی در لباس خطرناک است و تا چه مدت اثر منفی دارند و آیا در درازمدت اثرات منفی خواهند داشت؟ این بررسی نیازمند تحقیق و مطالعه بیشتر است.

گرداورنده:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

دوران یائسگی زنان

دوران یائسگی زنان و خوراکی هایی که در این دوره بسیار مفید است

دوران یائسگی زنان دومین مرحله از دوران زندگی زنان است. در این مطلب از مجله اینترنتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.