خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی ، یادبود ایوو جیما و کاخ سفید

جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی ، یادبود ایوو جیما و کاخ سفید

واشینگتن یکی از مهم ترین شهر های آمریکا و دنیا است. از این شهر  به عنوان پایتخت آمریکا یاد می شود. مهم ترین ساختمان های دولتی ایالات متحده آمریکا در این شهر قرار دارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به کاخ سفید، محل اقامت رییس جمهور اشاره کرد. نکته جالب در مورد واشینگتن این است که جزو هیچ ایالتی محسوب نمی شود. این ناحیه تحت نظارت انحصاری کنگره ایالات متحده است. این شهر را به افتخار جورج واشینگتن، در سال 1791 تاسیس کردند. با اینکه شهر به هیچ عنوان توریستی نیست اما با این حال سالانه میلیون ها نفر از آن دیدن می کنند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی آشنا می کنیم.

جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی

یادبود ایوو جیما

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی یادبود ایوو جیما است. این یادبود را از روی عکسی که در سال 1945 پنج سرباز و یک پزشک جنگی شاغل در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در حال برافراشتن پرچم آمریکا در نبرد ایوو جیما در ژاپن هستند، ساخته شده است. این عکس را جو روزنتال گرفته است و به سرعت در تمام دنیا به محبوبیت دست پیدا کرد. جالب است بدانید که این عکس رکورد بیشترین بازچاپ در تمام دوران را در اختیار دارد.

بنای یادبود لینکلن

این بنای مرمری که در مرکز شهر و در کرانه رود پوتومارک ساخته شده است، یادبودی از شانزدهمین رییس جمهور آمریکا یعنی آبراهام لینکلن است. ایشان بیشتر به دلیل لغو برده داری در ایالات متحده آمریکا شناخته می شوند. این بنا در سال 1922 و به سبک یونانی و توسط هنری بیکن ساخته شده است. از جمله مهم ترین رویداد هایی که در این مکان انجام شده است می توان به سخنرانی معروف رویایی دارم از مارتین لوتر کینگ اشاره کرد. در سال 2011، 7 میلیون نفر از این بنا بازدید کردند.

موزه ملی هوا فضا

بدون شک یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی موزه ملی هوا فضا است. این موزه بدون شک مهم ترین موزه در مورد صنعت هوا فضا می باشد. این موزه که تحت نظارت موسسه اسمیتسونین قرار دارد، مجموعه ای از قدیمی ترین ادوات فضایی تا جدیدترین اختراعات فضایی را در خود جای داده است. اگر از این شهر دیدن کردید بهتر است حتما به این مکان سری بزنید. از مهم ترین وسایلی که در این موزه نگهداری می شود، می توان به آپولو 11 و فرندشیپ 7 اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری واشینگتن دی سی

کاخ سفید

می توان گفت که مهم ترین بنا در تمام دنیا کاخ سفید، جایی که در آن رییس جمهور ایالات متحده آمریکا اقامت می کند، است. این بنا در خیایان پنسیلوانا و در پلاک 1600 احداث شده است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند، بدون شک این ساختمان می باشد. در حال حاضر کاخ سفید به سه قسمت منزل رئیس جمهور در مرکز، بال غربی کاخ، و بال شرقی کاخ تقسیم شده‌ است. اولین رییس جمهوری که در این کاخ اقامت گزید، جان آدامز است. وی در سال 1792 به این ساختمان منتقل شد و دوران ریاست جمهوری خود را در این کاخ سپری کرد.

بنای یادبود جانبازان جنگ کره

یکی از  زیباترین و منحصر به فرد ترین بناهایی که توانسته آثار مخرب جنگ را به تصویر بکشد، بنای یادبود جانبازان جنگ کرده است. این بنا که شامل مجسمه های نفره ای از سربازان است، چهره هایی خسته و مشوش از بین درختان بیرون آمده را نشان می دهد. این بنا را به منظور گرامی داشت افرادی که در سال 1950 به جنگ کره اعزام شدند، ساخته اند. از سال 1995 تا کنون، میلیون ها نفر از این بنای زیبا دیدن کرده اند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *