خانه » کامپیوتر و اینترنت » اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی

گاهی اوقات ممکن است قادر به استفاده از اینترنت وای فای نباشید و یا به مشکل قطعی اینترنت دچار شده باشید، در این مواقع یکی از بهترین راهکار ها برای استفاده از اینترنت، اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر است. بنابر این در این مقاله به آموزش این کار برای گوشی های اندروید و ios پرداخته ایم.

  • اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی
    اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بدون کابل

یکی از قابلیت های گوشی های امروزی ، به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی یا سایر دستگاه های مجهز به وای فای می باشد. این بدین معنی است که هر گوشی ، تبلت یا لپ تاپی که قابلیت اتصال به شبکه وای فای را داشته باشید ، بتواند از اینترنت گوشی شما استفاده نماید. ما در این مقاله شما را با نحوه فعال سازی هات اسپات گوشی های اندروید و IOS آشنا می سازیم. همچنین چگونگی اتصال به گوشی هایی که هات اسپات خود را فعال نموده اند شرح می دهیم. بدین شکل شما می توانید در هر زمان و مکانی ، با آگاهی از روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر، اینترنت گوشی خود را در اختیار نزدیکان خود قرار بدهید. فقط پیش از انجام هر کاری برای اتصال هات اسپات گوشی خود رمز عبور تعیین کنید.

اشتراک گذاری اینترنت گوشی های اندروید

برای روشن کردن هات اسپات گوشی اندرویدی خود ، بعد از روشن کردن اینترنت همراه ( Mobile Data ) خود ، وارد تنظیمات اندروید (Settings) خود گردید. سپس گزینه More و در نهایت گزینه Wireless & Network را انتخاب نمایید. اکنون باید وارد Tethering & portable hotspot گردید.

اکنون باید تنظیمات مربوط به اتصال هات اسپات گوشی خود را انجام بدهید. اولین چیزی که پیشنهاد می گردد گذاشتن یک رمز عبور برای اتصال اینترنت هات اسپات می باشد. این کار از طریق گزینه Set up Wi-Fi Hotspot انجام می شود. در قسمت Network SSID نام شبکه ای که با آن می خواهید در لیست اینترنت های وای فای شناسایی گردید را وارد نمایید.

مجله پارسی وان به شما توصیه می کند در قسمت Security گزینه WPA2 PSK را انتخاب نموده و سپس در قسمت Password یک رمز عبور مناسب وارد کنید. دقت کنید که برای اتصال به گوشی شما ، وارد کردن این رمز توسط سایرین اجباری می باشد. با انجام موارد فوق ، شما یک شبکه هات اسپات ایجاد می کنید که سایر کاربران می توانند به آن متصل گردند.

آموزش اشتراک گذاری اینترنت برای گوشی های آیفون IOS

جهت روشن کردن هات اسپات گوشی آیفون IOS خود ، بعد از روشن کردن اینترنت همراه ( Mobile Data ) خود ، وارد تنظیمات آیفون (Settings) خود گردید. سپس گزینه Cellular را انتخاب کرده و در نهایت Personal Hotspot را فعال نمایید.

اکنون در قسمت Wi-Fi Password باید یک رمز عبور به شبکه هات اسپات خود دهید. بعد از تنظیم کردن رمز عبور ، اتصال هات اسپات شما ساخته خواهد شد و کاربران با وارد کردن رمز عبور می توانند به اینترنت گوشی شما متصل گردند. البته اتصال هات اسپات موجب خالی شدن زود هنگام باتری گوشی می گردد.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی
اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات گوشی

اتصال به اینترنت با اتصال به هات اسپات گوشی

اکنون که قابلیت هات اسپات گوشی خود را روشن کرده اید و به سایر کاربران اجازه دادید به اینترنت گوشی شما متصل گردند ، می خواهیم روش اتصال به اینترنت گوشی هات اسپات شده را شرح بدهیم.

جهت انجام این کار باید وای فای لپ تاپ ، تبلت یا گوشی متقاضی اینترنت را روشن کرده و در لیست شبکه های بی سیمی که پیدا شده اند ، نام گوشی هات اسپات شده را بیابید. سپس رمز عبوری که در اختیار دارید را وارد کرده و در نهایت به اینترنت گوشی مورد تقاضا وصل گردید.

پارسی وان در پایان یادآوری چند نکته را در زمینه اتصال به هات اسپات ضروری می داند:

  • اتصال به هات اسپات گوشی، موجب داغ شدن و درگیر شدن گوشی مبدا می گردد. بنابراین این موضوع موجب خالی شدن شارژ باتری نیز می شود.
  • اتصال هات اسپات موجب می گردد شارژ باتری گوشی شما با سرعت بیشتری تخلیه گردد.
  • هنگامی که اینترنت خود را با سیار گوشی ها تقسیم کنید ، طبیعتا شارژ اینترنت گوشی خود را با سرعت بیشتری از دست می دهید به علت این که اجازه داده اید چند دستگاه دیگر از اینترنت شما استفاده نمایند.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *