خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه‌های گردشگری بارسلون ، کلیسای ساگرادا فامیلیا و کازا میلا

جاذبه‌های گردشگری بارسلون ، کلیسای ساگرادا فامیلیا و کازا میلا

بارسلون دومین شهر پرجمعیت اسپانیا و پایتخت ایالت خود مختار کاتالونیا محسوب می شود. در سال های اخیر این شهر به شهرت بسیار زیادی رسیده است. این موضوع بیشتر از همه چیز مدیون تیم فوتبال این شهر یعنی بارسلونا است. بر اساس آمار ها از سال 2009 به بعد تعداد کسانی که از بارسلون دیدن کردن، 10 برابر شده است. از دیگر دلایل شهرت این شهر می توان به آنتونی گائودی، معمار مدرنیست اشاره کرد. او با ساختمان های بینظیرش در اروپا شناخته می شود. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را به صورت کامل با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلون آشنا کنیم.

جاذبه‌های گردشگری بارسلون

جاذبه‌های گردشگری بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلون و آثار آنتونی گائودی، کلیسای ساگردا فامیلیا Basilica de la Sagrada Familia می باشد. این کلیسا از نظر معماری در تمام دنیا مورد مشابهی ندارد. سالانه میلیون ها نفر برای مشاهده این کلیسا به بارسلون سفر می کنند. جالب است بدانید که این کلیسا در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در ابتدا قرار بود این بنا به صورت سنتی و در سبک بیزانسی ساخته شود ولی آنتوی گائودی در نقشه ها تغییر ایجاد کرد و با استفاده از خلاقیت خود بنایی جاودانه را خلق کرد. بدون شک این کلیسا تنها به ساختمان های انیمه های ژاپنی شباهت دارد.

محله گوتیک

معمولا اکثر توریست ها گردش خود از شهر را از این منطقه آغاز می کنند. این محله به مدت دو هزار سال مهم ترین منطقه برای تجمعات شهری و تجارت بوده است. همانطور که  می توان از اسم این محله حدس زد، ساختمان ها در سبک گوتیک ساخته شده اند. کلیسا جامع قرون وسطایی «مونته تابور» (Monte Tabor) در این محله، چایی است که جهانگرد و تاجر بزرگ، کریستف کلمپ بعد از کشف دنیای جدید، توسط پادشاهان کاتولیک مورد استقبال قرار گرفت. با قدم زدن در کوچهس کوچه های این مجله و با گوش دادن به موسیقی سنتی اسپانیای خود را در میان داستان های قدیمی مانند زورو تصور کنید.

خیابان رامبلا

درست است که محله گوتیگ بهترین مکان برای آشنایی برای فرهنگ مردم بارسلون است اما قلب تپنده این شهر بدون شک خیابان رامبلا است. این خیابان بزرگ و عرض با داشتن طیف گسنرده ای از  رستوران ها، کافه ها، بوتیک ها و سینما ها یکی از بهترین مکان ها برای وقت گذراندن است. یکی از مهم ترین بازارهایی که در این خیابان قرار دارد، بازار بوکریا است. این بازار محلی برای تجمع محلی ها و کشاورزان است که محصولات خود را با نازلترین قیمت به فروش بگذارند. یکی از بناهای مهم خیابان رامبلا، عمارت «پالائو گوئل» (Palau Güell) بوده که در سال ۱۸۸۶ توسط آنتونی گائودی طراحی شد.

جاذبه‌های گردشگری بارسلون

کازا میلا

یکی از مهم‌ترین بناهای غیر مذهبی ساخته شده توسط آنتونی گائودی کازا میلا است. این ساختمان نیز درست مانند کلیسای ساگردا فامیلیا در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. مجلی ها به دلیل معماری خاص این بنا بدان مادن سنگ می گویند. کازا میلا که در بین سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۲ ساخته شد و بیشتر به یک مجسمه شباهت دارد تا یک ساختمان کاربردی. این ساختمان به دستور یکی از مهم ترین باززگانان اسپانیای به نام خسوس گرانادا ساخته شد. وی از گائدی خواست بنایی بسازد که در هیچ جای اسپانیا نظیری نداشته باشد. او هیچگاه فکر نمی کرد صاحب ساختماتی شود که نه در تمام اسپانیا، بلکه در تمام دنیا نظیری نداشته باشد.

ورزشگاه نیو کمپ

یکی دیگر از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلون این ورزشگاه است. جایی که در آن بارسلون از سال 2009 مشغول هنرنمایی شده و جام های زیادی را درو کرد. هر ساله گردشگران زیادی برای تماشای بازی تیم بارسلونا و مسی به این ورزشگاه می روند. یکی از بهترین تجربه های فوتبالی دتیا، یعنی بازی الکلاسیکو در این شهر صورت می گیرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *