خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه‌های گردشگری آمستردام ، موزه ریجکس و کاخ سلطنتی

جاذبه‌های گردشگری آمستردام ، موزه ریجکس و کاخ سلطنتی

آمستردام پایتخت یکی از پیشرفته‌ترین و با فرهنگ‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا، یعنی هلند است. این شهر در استان هلند شمالی، در غرب کشور واقع شده است. بر اساس آخرین سرشماری ها که در سال 2017 صورت گرفته است، جمعیت این شهر را یک میلیون نفر تخمین زده اند. این شهر یکی از مهاجر پذیرترین قسمت های اروپا می باشد به طوری که نیمی از جمعیت آن را مهاجرین یا اتباع خارجی تشکیل داده اند. هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به یکی از مهم‌ترین بندر های تجاری اروپا شد. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه‌های گردشگری آمستردام آشنا می کنیم.

جاذبه‌های گردشگری آمستردام

جاذبه‌های گردشگری آمستردام

موزه ملی ریجکس

آمستردام به داشتن موزه های متعدد معروف است اما هیچکدام به اندازه این یکی، با ارزش نیستند. بدون شک این موزه نه تنها یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمستردام بلکه تمام هلند می باشد. این موزه را در سال 1808 به منظور حفظ آثار هنری و تاریخی هلند احداث کردند. جالب است بدانید که این مجموعه تحسین‌برانگیز شامل 7 میلیون اثر هنری است که در میان آن‌ها 5 هزار نقاشی مهم وجود دارد که بین 250 اتاق این ساختمان فراخ پخش شده‌اند. علاوه بر این نقاشی ها، در این موزه یک کتابخانه نفس با بیش از 35000 هزار نسخه کتاب وجود دارد.

موزه آنه فرانک

این موزه یکی از با ارزش‌ترین امکان نزد اروپاییان، به خصوص خانواده های قربانی هولوکاست می باشد. این موزه تنها یک خانه کوچک است که در آن فردی به اسم آنه فرانک به یهودیانی که از دست نازی های فرار می کردند، پناه می داده است. در همین خانه بود که آنه خاطرات روزانه خود را که بعدها تبدیل به پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی بعد از جنگ شد (تنها چند سال پس از مرگش، چند ماه قبل از اتمام جنگ) را نوشت. این فرد بزرگ در طول جنگ حهانی دوم به بیش از 2 هزار یهودی پناه داد.

موزه ونگوک

بدون شک یکی از مهم‌ترین و بزرگترین نقاشان تمام تاریخ، ونگوک است. ایشان به داشتن تخیل قوی و خلاقیتی بی نظیر شهره بودند. از او تعداد زیادی نقاشی به جا مانده است که نشانی از دوران سخت و اندوه بار این نقاش بزرگ می باشد. سالانه چیزی در حدود دو میلیون نفر از این موزه دیدن می کنند. این موزه، دومین موزه پربازدید در هلند بوده که یکی از با ارزش ترین مجموعه های هنری را در خود جای داده است. این مجموعه شامل 200 نقاشی، 500 طراحی و 700 نامه از این هنرمند می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری آمستردام

کاخ سلطنتی

هلند یکی از کشورهای پادشاهی است و به همین دلیل دارای یک کاخ سلطنتی می باشد. این کاخ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمستردام است. البته برخلاف دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، پادشاه و ملکه تنها در زمانی که در آمستردام هستند در این کاخ اقامت دارند و در دیگر روزهای سال این کاخ، ساختمان شهرداری است. از مهم‌ترین ویژگی های این کاخ می توان به معماری با شکوه و معماری کلاسیکش اشاره کرد. داخل این کاخ سرشاز از آثاری گرانبها از جمله محسمه های با ارزش از رامبراند است. بازدید از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اتاق این کاخ یعنی «تالار شورا» بسیار حیرت‌انگیز خواهد بود.

موزه رامبراند

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، آمستردام به داشتن موزه های متعدد شهره است. یکی دیگی از این موزه های باارزش موزه رامبراند است. رامبراند به همراه همسرش ساسکیا، شادترین سال‌های زندگی خود را در این خانه سپری کردند که امروزه تبدیل به موزه‌ای از آثار رامبراند شده است. وی در خاطراتش می نویسند که اقامت در این محله و همسایگی با یهودیان باعث شده تا روح اولیه بسیاری از آثارش شکل بگیرد. یکی از بهترین آثار وی، به اسم شام در امائوس در این موزه وجود دارد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *