خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه‌های گردشگری دوبلین ، کلیسای جامع و گالری ملی

جاذبه‌های گردشگری دوبلین ، کلیسای جامع و گالری ملی

دوبلین برای سال ها یکی از پر مناقشه ترین شهر ها در بریتانیا بوده است. این شهر پایتخت و بزرگترین شهر کشور جمهوری ایرلند است. بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر را یک میلیون و سیصد هزار نفر تخمین زده اند. از این شهر به عنوان یکی از مهد های تاریخی یاد می شود چرا که در خود اقوام و دوره های مختلفی از جمله وایکینگ ها، نورمن ها، سلت ها و نروژی ها را دیده است. نام این شهر در زبان ایرلندی به معنی برکه سیاه می باشد. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری دولین ما را همراهی کنید.

دوبلین

جاذبه‌های گردشگری دوبلین

کلیسای جامع سنت پاتریک

این کلیسا بدون شک یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر می باشد. معمولا کلیساهای کاتولیکی نسبت به ارتدکس ها از اهمیت کمتری برخوردار هستند اما سنت پانریک از این قضیه مستثنی است. نام این کلیسا که بزرگترین بنای مذهبی در ایرلند می باشد، از نام قدیس حامی ایرلند گرفته شده است. این بنا که در سال 1191 ساخته شده تاکنون بارها مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. از مهم ترین مراسمی که در این کلیسا برگزار می شود، می توان به مراسم روز یادبود ملی اشاره کرد. روزی که در آن بالاخره ایرلند استفلال خود را به دست آورد و از بریتانیا جدا شد.

کیلمینام جیل

این بنا بدون شک نماد اصلی شهر دوبلین و ایرلند محسوب می شود. زمانی در این زندان، انقلابی ها را اعدام می کردند اما امروزه محلی برای بازدید گردشگران است. بعد از شورش نافرجام سال 1916 که عده زیادی در برابر قانون بریتانیا مقاومت می کردند، کشتار عظیمی در این زندان رخ داد که یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ ایرلند را رفم زده است. این زندان همواره به دلیل رفتارهای بد و خشن با زندانیان، شامل زنان و کودکانی که به خاطر جرم‌های کوچکی مانند دزدیدن غذا به خاطر گرسنگی، دستگیر شده بودند، شهره بوده است. در سال 2010، ایرلند این زندان را بازساری کرده و به یک موزه تبدیل کرد.

موزه کوچک دوبلین

بدون شک این موزه یکی از کوچترین موزه های دنیا است اما با این حال روایت گر داستانی بزرگ و عظیم می باشد. این موزه که در یک خانه کوچک قرن 18امی احداث شده است، به صورت مدون و خلاصه شما را با فرهنگ و تاریخ غنی مردمان جمهوری ایرلند آشنا می کند. لازم به ذکر است که بسیاری از بخش های این موزه به دلیل توهین آمیز بوده به ملت ایرلند شمالی حذف شده اند اما با این حال هنوز این موزه از مقاصد محبوب گردشگران محسوب می شود.

دوبلین

باغ ملی گیاه شناسی

این باغ یکی از زیباترین قسمت های شهر دولین است که برای مدتی شما را از هیاهو و سرو صدای زندگی شهری دور کرده و آرامش را برایتان به ارمغان می آورد. یکی از عمده دلایل معروفیت این باغ، فیلم هری پاتر است. این باغ لوکلیشن چندین قسمت از این فیلم دیدنی بوده است. شما می توانید در این باغ ملی با بیش از 10 هزار گونه مختلف گیاهی آشنا شوید. بعضی از این گونه ها را شما حتی نمی توانید در تمام اروپا پیدا کتنید. ورود به باغ‌های گیاه‌‌شناسی هزینه ندارد و می‌توانید به جز تعطیلات کریسمس هر روز سال به آن سر بزنید.

گالری ملی ایرلند

ایرلند همواره یکی از مهد های مهم پرورش هنرمندان و نویسندگان بزرگ بوده است. شما می توانید آثار این افراد را در گالری ملی ایرالند مشاهده کنید. این گالری که در قلب شهر واقع شده است، هیچگونه هزینه ورودی  ندارد. هر ساله بیش از 300 هزار نفر از این گالری دیدن می کنند. از مهم ترین آثاری که در این گالری وجود دارد می توئان به تابلوی «بازداشت مسیح» (The Taking of Christ) از کاراواجو اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *