خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه‌های گردشگری پاریس ، برج ایفل و کلیسای نوتردام

جاذبه‌های گردشگری پاریس ، برج ایفل و کلیسای نوتردام

بدون شک در حال حاضر مهم ترین شهر در اروپا پاریس می باشد. این شهر که با دو میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر فرانسه و دومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است، یکی از قطب های مهم در زمینه های اقتصاد، علم، فرهنگ، هنر، سیاست و مد می باشد. بیشتر آمارها گواهی می دهند که این شهر بیشترین میزان گردشگر در طول سال را دارد. پاریس به تنهایی با 500 میلیارد یورو، 25 درصد از تولید ناخالاص ملی فرانسه را به خود اختصاص می دهد. منطقه «لا دفانس» در شهر پاریس به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی اروپا شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر، ما را همراهی کنید.

پاریس

جاذبه‌های گردشگری پاریس

برج ایفل

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری دنیا، برج ایفل است. این برج که نماد فرانسه و پاریس محسوب می شود، هر ساله بیش از 4 میلیون نفر را به فرانسه می کشاند. اولین باری که از این سازه آهنی غول آسا رونمایی شد، بسیاری آن را زشت و کریه می دانستند. این برج را، طراح معروف، یعنی الکساندر گوستاو برای نمایشگاه در سال 1889 طراحی کرد. این برج شامل 15 هزار قطعه فولاد است که با 2/5 میلیون میخ پرچ به یکدیگر وصل شده‌ است. شما می توانید برای بالا رفتن از این برج از آسانسور استفاده کنید یا اگر توانش را داشته باشید، ارتقاغ 276 متری ایفل را با پله ها طی کنید که چندان توصیه نمی شود.

موزه لوور

موزه لوور، بدون هیچ تردیدی مهم ترین و  معروف ترین موزه در جهان است. این کاخ زیبا و عجیب و غریب زمانی محل زندگی پادشاهان فرانسه بوده است. شاید مهم ترین تصویری که بازدید کنندگان از این موزه در ذهن داشته باشند، هرم شیشه‌ای (که در سال 1917 توسط لئو مینگ پی طراحی شده بود)، باشد. در این موزه بیش از 30 هزار آثار هنری وجود دارد که بازدید از همه آنها در یک روز امکان پذیری نیست. برای اینکه کار بازدید کنندگان راحت تر باشد، بخش های مختلفی برای موزه تعبیه کرده اند. به عنوان مثال بخشی برای نقاشی ها، بخشی برای معماری بیزانسی و به همین طریق الی آخر. مشهور ترین اثری که شما در این موزه با آن رو به رو می شود، نقاشی معروف مونالیزا اثر داوینچی است.

بلوار شانزلیزه

این بلوار که امروزه گران ترین خیابان در فرانسه است، تا قرن 16 ام میلادی یک مرداب بد بو و بی ارزش بوده است. این بلوار بواسطه دروازه ای بزرگ به اسم، Rond-Point des Champs-Elysées به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود. این خیابان به دلیل داشتن معماری معروف و منحصر به فرد و همچنین نمایندگی مهم ترین شرکت ها، معروفیت بسیار زیادی دارد.

پاریس

کلیسای نوتردام

یکی دیگر از کلیسا های تاریخی اروپا، یعنی نوتردام در این شهر فرار دارد. مسلما این کلیسا عمده معروفیت خود را مدیون رمان مشهور گوژپشت نوتردام، از ویکتور هوگو می باشد. این کلیسا بدون شک مهم ترین بنای گوتیک و شاهکار این سبک می باشد. علاوه بر این معماری زیبا که شکوه و عظمت خاصی به بنا می دهد، مجسمه های شیاطین و فرشته هایی که از ایوان های بالایی دیده می شوند نیز، از شهرت بالایی برخوردار هستند. کلیسای نوتردام در سال 1163، توسط پادشاه لوئیس ششم (سنت لوئیس) و اسقف Maurice de Sully ساخته شد.

موزه اورسای

لوور تنها موزه مهم پاریس نمی باشد، درست است که اورسای به اندازه لوور معروف نیست، اما این دلیل نمی شود تا از آن دیدن نکرد. این موزه برا فراهم آوردن فضای عظیم، مجموغه ای از آثار امپریونیست را گردهم آورده است. از جمله مهم ترین هنرمندانی که آثارشان در این موزه به معرض نمیاش در آمده است، می توان به Degas، Manet، Monet و Renoir اشاره کرد. بدون شک موزه‌ی اورسای در پاریس بهترین مکان برای مرور تاریخ هنر امپرسیونیست است

منبع: www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *