خانه » کامپیوتر و اینترنت » سطل آشغال ویندوز و روش افزودن آن به تسکبار

سطل آشغال ویندوز و روش افزودن آن به تسکبار

احتمالا شما نیز با عملکرد Recycle Bin یا همان سطل آشغال ویندوز آشنا می باشید. کلیه فایل‏ ها و فولدر ها پس از پاک شدن مستقیماً به سطل آشغال ویندوز منتقل می‏ گردند و در نهایت با پاکسازی سطل آشغال می ‏توانید آن ها را حذف نهایی کنید. در صورتی که از ویندوز استفاده می‏ کنید قطعاً با تسکبار جدید و قابلیت ‏های مختلف آن آشنا می شوید. در این مطلب قصد داریم روش اضافه کردن Recycle Bin به تسکبار ویندوز را برای شما بازگو کنیم، به طوری که همه ی مکان ها و در همه حالات می ‏توانید به سطل آشغال دسترسی داشته باشید.

سطل آشغال ویندوز و روش افزودن آن به تسکبار

سطل آشغال ویندوز

منزل، محل کار، شهر و بسیاری از جا های دیگر از جمله مکان‌ هایی است که در آن ها یک سطل زباله مشاهده می‌ گردد. اغلب کاربران رایانه می‌ دانند همان‌طور که کاغذ های باطله را در سطل زباله منزل یا محل کار خود می‌ اندازند، فایل‌ های متنی، صوتی، تصویری و سایر اطلاعات بیهوده خود را نیز در سطل زباله ویندوز قرار می‌ دهند.

روش افزودن سطل آشغال ویندوز به تسکبار

ابتدا بر روی فضای خالی از صفحه دسکتاپ راست کلیک نموده و New > Shortcut را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده در محل مورد نظر عبارت زیر را وارد کنید:

explorer.exe shell:RecycleBinFolder

بر روی دکمه Next کلیک نمایید. در صفحه بعدی، explorer.exe را پاک نموده و به جای آن عبارت Recycle Bin را تایپ کنید. حالا بر روی دکمه Finish کلیک کنید. مشاهده می کنید که یک شورتکات جدید در صفحه دسکتاپ با نام Recycle Bin ظاهر شده است. بر روی آن راست کلیک نموده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده، در همان تب Shortcut بر روی دکمه Change Icon کلیک نمایید. در پنجره جدید باز شده، در زیر عبارت Look for icons in this file مسیر موجود را حذف نموده و آدرس زیر را در آن عیناً Copy و Paste کرده و Enter بزنید:

%SystemRoot%\system32\imageres.dll

مشاهده می کنید که مجموعه‏ ای از آیکن ‏ها نمایش داده شده اند. در میان آیکن ها جست و جو کنید و آیکن سطل آشغال را مشابه آن چیزی که در صفحه دسکتاپ‏تان نیز موجود است را پیدا کرده و انتخاب کنید (این آیکن در ستون سیزدهم و ردیف سوم می باشد). پس از انتخاب آیکن، پنجره‏ های باز را OK کنید. حالا در صفحه دسکتاپ، بر روی شورتکات مذبور راست کلیک نموده و Pin to Taskbar را انتخاب نمایید یا خود شورتکات را با استفاده از ماوس گرفته و در محیط تسکبار رها سازید. با این کار سطل آشغال به نوار تسکبار ویندوز اضافه می شود بعد از این کار می‏ توانید شورتکات موجود در صفحه دسکتاپ را نیز حذف نمایید.

همان طور که معلوم  است از این پس با انتخاب آیکن سطل آشغال در تسکبار می ‏توانید پنجره Recycle Bin را باز کنید. اما امکان کشیدن و رها کردن (Drag&Drop) فایل‏ ها را به این آیکن جهت حذف فایل ‏ها ندارید.

افزودن امکان کشیدن و رها کردن فایل ها جهت حذف

سطل آشغال ویندوز و روش افزودن آن به تسکبار

برای فعال‏سازی چنین امکانی یک راه حل موجود است. در ابتدا باید Quick Lunch را در تسکبار ویندوز فعال کنید. بعد از این کار، کافی است Recycle Bin موجود در صفحه دسکتاپ (منظور شورتکاتی که در بالا ساختیم نمی باشد) را با استفاده از ماوس گرفته و در محیط Quick Lunch تسکبار رها سازید.

برای زیباسازی آن هم می ‏توانید تسکبار را از حالت Lock خارج کرده و سپس بر روی قسمت خالی از Quick Lunch راست کلیک نموده و View > Large Icons را انتخاب نمایید. با این کار از این به بعد می توانید علاوه بر دسترسی مستقیم به سطل آشغال در ویندوز، فایل ‏ها و فولدر ها را نیز با Drag&Drop به طور مستقیم وارد آن نمایید.

 

 

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *