خانه » گوناگون » گردشگری » جاذبه‎های گردشگری مونیخ، فراونکیرشه‌ و سالن جدید شهر

جاذبه‎های گردشگری مونیخ، فراونکیرشه‌ و سالن جدید شهر

برخلاف بسیاری که فکر می کنند مونیخ بعد از برلین، بزرگترین شهر آلمان است، این شهر با یک میلون نفر در جایگاه سوم قرار دارد. مونیخ یکی از ثروتمند ترین شهرهای آلمان می باشد چرا که علاوه بر وجود داشتن بسیاری از شرکت های بزرگ در این شهر، دارای آثار باستانی و بناهای دیدنی بسیاری است. این شهر از نظر توریست می تواند حتی با برلین رقابت کند. بر اساس یک گزارش منتشر شده در مجله فوربز، این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دهد. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری مونیخ ما را همراهی کنید.

مونیخ

جاذبه‎های گردشگری مونیخ

فراونکیرشه‌

یکی از مهم ترین کلیسا هایی که در آلمان قرار دارد، فراونکیرشه‌ است. این بنای زیبا که دارای معماری باشکوه گوتیگ است، در سال 1488 تکمیل شد. مونیخ یکی از مذهبی ترین شهرهای آلمان می باشد و به همین دلیل این کلیسا از اهمیت بسیار بالایی نزد اهلی شهر برخوردار است. این کلیسا تاثیرگذاری خود را مدیون طول 109 و عرض 60 متری اش می باشد. گنبد های رنسانسی مهم ترین ویژگی معماری این کلیسا است. اما بدون شک ترویست ها برای بازدید از رد پای عجیبی که بر روی کف این کلیسا قرار دارد، به این بنا می آیند. گفته می‌شود وقتی شیطان برای سرکشی به کلیسا آمده، این رد پا را از خود به جای گذاشته است.

مارین پلاتز

بیش از 90 درصد تور های مسافرتی، بازدید خود از شهر از این منطقه شروع می کنند. از این میدان به عنوان قلب اصلی شهر یاد می شود. این میدان که در سال 1807 ساخته شده است، محلی برای اجتماعات محلی محسوب می شده است. هر ساله فستیوال های زیادی از جمله مسابقه سنتی پرتاب نیزه در این میدان برگزار می شود. شما در این متطقه می تواند هر دو تالار عظیم جدید شهر (Neues Rathaus) و سالن باشکوه قدیمی شهر (Altes Rathaus) را مشاهده کنید. به همین دلیل است که از این میدان به عنوان تلفیق دهنده اعصار یاد می شود.

کلیسای آزام

یکی دیگر از کلیساهایی که شما باید هنگام بازدید از این شهر بدان سر بزنید، کلیسای آزام است. این بنای زیبا و با شکوه در سال 1745 تکمیل شدده و از این رو آن را قدیمی ترین ساختمان مذهبی در مونیخ می نامند. مجسمه‌های گچی، نقاشی‌ های دیواری و نقاشی‌ های رنگ روغن، مهم ترین ویژگی های این کلیسا هستند. اگر چه نمای بیرونی این کلیسا به اندازه کافی دلربا است اما با این حال به شما توصیه می کنیم که حتما از داخل ان نیز دیدن کنید چرا که قسمت اصلی کلیسا، تزیین داخلی است.

مونیخ

سالن جدید شهر

این سالن که در میدان مارین پلاتس قرار دارد، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مونیخ است. سالانه صدها هزار نفر از این بنای زیبا دیدن می کنند. عده زیادی زیبایی این سالن را با برج‌ های دوقلوی کلیسای مریم مقدس (مشهورترین مشخصه مونیخ) مقایسه می کنند. نمای بیرونی این سالن با مجسمه های شاهزادگان، فرشته ها و موجودات اهریمنی مزین شده است. معمار این نما سعی داشته است تا به قرار دادن مجسمه های گوناگون، نبرد بر سر شر و خیر را نشان بدهد. این سالن زیبا در سال 2000 در میراث ملی یونسکو ثبت شده است.

تئاتر کوویه

این سالن تئاتر زیبا که در سال 1779 در سمت شرق رزیدنتس مونیخ ساخته شده است، یکی از مهم ترین بناهای روکوکو در سراسر آلمان به شمار می رود. در این سالن قسمتی وجود دارد که در سال 1800 با ظرافت خاصی برای شاهزداگان و افراد طبقه اشراف ساخته شده است. این قسمت که در طی جنگ جهانی دوم آسیب دیده بود، تا به حال چند بار مورد بازسازی قرار گرفته است. معماری خیره کننده، ظرافت نادر و رنگ‌ های غنی سبک روکوکو، فضای داخلی آن را به یک محیط منحصر به فرد برای اپرا تبدیل می‌کند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *