خانه » گوناگون » گردشگری » مکان‌های دیدنی لوکزامبورگ، ربع قدیمی و جایگاه گیوم دوم

مکان‌های دیدنی لوکزامبورگ، ربع قدیمی و جایگاه گیوم دوم

لوکزامبورگ پایتخت یکی از کوچک ترین کشور های دنیا، یعنی لوکزامبورگ است. جمعیت کلی این کشور، پانصد هزار نفر می باشد. همواره از این شهر به عنوان استاندارد ترین محل، برای زندگی یاد می شود. لوکزامبورگ تنها نقطه ای در دنیا است که هیچ فقیری نداشته و درصد بی سوادی در آن صفر می باشد. این کشور به دلیل داشتن قوانین مالی و مالیاتی مناسب، همواره باعث جذب سرمایه داران می شود و به همین دلیل شما می توانید در آن با طیف گسترده ای از عمارت های باشکوه مواجه شوید. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ ما در در این مقاله همراهی کنید.

لوکزامبورگ

مکان‌های دیدنی لوکزامبورگ

ربع قدیمی

بیشتر تور های گردشگری سفر خود از شهر را در این متطقه آغاز می کنند. ربع قدیمی که در میراث جهانی یونسکو در سال 1995 نیز ثبت شده است، یکی از مهم ترین مکان های گردشگری شهر می باشد. شما می توانید در این منطقه انبوهی از ساختمان های سنگی و گوتیکی را مشاهده کنید که توسط سنگفرش ها احاطه شده اند. برج و بارویی که در این مطقه وجود دارد، یادگار امپراطوری فردریک بزرگ هستند. شما با قدم زدن در راهرو های این منطقه می توانید حس و حال گذشته را در روح خود تجسم کنید. اگر از این شهر دیدن کردید، حتما با ربع قدیمی سر بزنید.

موزه‌ی ملی تاریخ و هنر

یکی دیگر از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کنید، موزه‌ی ملی تاریخ و هنر می باشد. این موزه میزبان طیف گسترده ای از با ارزش ترین مجموعه های هنری و فرهنگی از سراسر اروپا می باشد. شما می توانید این موزه را در نزدیکی محله قدیمی ماهی فروشان پیدا کنید. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، این شهر به شدت ثروتمند است و به همین دلیل اهالی آن در طول سال ها، اشیا با ارزش و آثار هنری بسیاری را خریداری کرده اند که شما می توانید با بخش بزرگی از آن ها در این موزه آشنا شوید. یکی دیگر از بخش های مهم این موزه، قسمت هنر معاصر است.

دیوارهای کورنیش

بسیاری از افراد تصور می کنند که لوکزامبورگ نیز مانند موناکو یک شهر تفریحی است و تنها می توان در آن ویلاهای مدرن امروزی و ساختمان های پشرفته را مشاهده کرد. اما این در حالی است که این شهر یکی از مهم ترین اماکن گردشگری از نظر تاریخی است. یکی دیگر از آثار تاریخی مهمی که در آن وجود دارد، دیوارهای کورنیش است. این دیوار ها را زیباترین بالکن اروپا می نامند چرا که در سرتاسر شهر و در دور دره قدیمی قرار گرفته است.

لوکزامبورگ

جایگاه گیوم دوم

این جایگاه یکی از وسیع ترین قسمت های باز شهری است که در آن سالانه جشن ها و فستیوال های بسیاری برگزار می شود. این مکان در گذشته قسمتی از صومعه‌ی فرانسیسکن‌ ها بوده است اما امروزه شما می توانید در آن مجسمه‌ی ویلیام دوم، پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ را سوار بر اسب مشاهده کنید. از دیگر ویژگی های مهم این جایگاه می توان به وجود شیر های معروف تریمونت و تالار زیبای شهر اشاره کرد. نقطه‌ی جالب توجه دیگر، کاخ دوک بزرگ است. قدمت این کاخ به سال 1545 بر می گردد و از همین رو ارزش بالایی دارد.

صومعه‌ی بندیکتی

یکی از مهم ترین بناهای مذهبی در شهر، صومعه‌ی بندیکتی است. این صومعه زمانی محلی برای پرستش قدیس سنت پیتر بوده اما امروزه به مکانی برای برگزاری جشن سالانه آبجو خوری تبدیل شده است. این فستیوال، بعد از جشن دوبلین، مهم ترین جشن آبجو خوری در اروپا محسوب می شود. همچنین در این صومعه قرن هفتمی، یک موزه وجود دارد که در آن به فرهنگ و تاریخچه شهر اشاره شده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *